Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Smetiště » K čemu má zdroj u noťase ochranný vodič?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 25 z 25]

Re: K čemu má zdroj u noťase ochranný vodič?

Tak nějak nechápu, pořád nikomu nedochází, co je to "nulák" a co se s ním může spojovat ?! sad



MilanTuma napsal:

Kolikrát je dvoužilové video napojené scartem k třížílové televizi a video je pak tedy také uzemněno, ačkoliv je dle "normy" uzemňování výstupu zdroje dvojité izolace zakázáno.

Sorry, to je použití nesmyslného výkladu normy.

Web

Re: K čemu má zdroj u noťase ochranný vodič?

V panelácích je nulák = zem. Aspoň v našem. Jiný potenciál u nás není k bohužel k dispozici. Kromě speciálního přívodu ke sporáku, tam je jedna fáze, druhá fáze, třetí pěkně vedle ní. A k tomu už zase jenom ten nulák. Nebo zem? V našem paneláku je to totéž sad .

(upravil MilanTuma 19. 9. 2013 22:11)

Re: K čemu má zdroj u noťase ochranný vodič?

Sendy: Možná je to nesmyslný výklad, ale prakticky je to tak, aniž o tom někdo třeba tuší. Berte to spíše ale jen jako můj postřeh. Např. při použití kvalitního scart kabelu mezi třížilovou TV a dvoužilovým videem to dvoužilové video bude mít odpor plechového krytu k TV vidlici do zásuvky určitě do 0.2 ohmu, v podstatě tedy také přímo (přes Scart a TV) uzemněno.

Ještě si vzpomínám na brum TV a satelitního přijímače v bytovém domě napojeného na centrální parabolu na střeše. TV třížíla, sat. dvoužíla. Jelikož by majitel nedal 500 za kvalitní scart, tak tam pomohlo propojit kostry TV a satelitního přijímače lankovým vodičem 1.5mm2. Brum zmizel a zvuk paráda. Brum se indukoval díky zemnící smyčce a vyššímu odporu stínění toho nejlevnější scart kabelu. Ta dodatečná propojka vpodstatě srazila odpor propojení a tedy i možnost vzniku již slyšitelného brumu z důvodu zemnící smyčky.

(upravil Sendy 19. 9. 2013 22:46)

Re: K čemu má zdroj u noťase ochranný vodič?

Ale proboha, nikoho nezajímá z hlediska třídy spotřebiče, jestli je externě někde nějak, třeba i náhodně propojen s PE a s jakým odporem. Pokud se tedy bavíme o běžných, přenosných spotřebičích, připojitelných do zásuvky.

Tohle vlákno číst někdo z EZU nebo elektrika.cz, nestačili by se divit.

Web

(upravil MilanTuma 21. 9. 2013 13:10)

Re: K čemu má zdroj u noťase ochranný vodič?

Ale vždyť nic nenamítám. Napsal jsem, že je to jen můj postřech. Hlavní myšlenkou bylo, že rány dávající přístroj (TV, sat, či video) bych bez obav uzemnil. Jestli jsem to napsal zavadějícím způsobem, tak se omlouvám.

Příspěvky [21 až 25 z 25]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Smetiště » K čemu má zdroj u noťase ochranný vodič?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£