Re: Tipy na úpravy fóra

Kecárnu jsem zakládal s tím, že jsem chtěl nekonfliktní diskuzi, kde si budeme vyměňovat informace z různých zdrojů a zároveň se respektovat v odlišných názorech. Jak ale zjištěno, taková diskuze je u některých jedinců nemožná a těm, co se uchýlili k nerespektování pravidel, jsem byl nucen dát ban. Tito si při špinění audiowebu vzájemně notují na slovanetu - k tomu něco málo:

V pravidlech ono "neprovokuj" rovná se trolling, ten má za cíl vyprovokovat emotivní reakci. Poslední příspěvek v kecárně zde pak mluví o "citlivých tématech". To jsou taková témata, u kterých není jasná shoda odborníků nebo není dostatek informací nebo se tyto informace prostřednictvím médií podávají neúplně nebo zkresleně. Pokud někdo v takových komplexních otázkách bezvýhradně a zarputile zastává tu či onu stranu, diskuze nikam nepovede.

Důvodem pro vyhození členů ovšem nebylo to, že zastávali svůj postoj, ale jejich opakované urážlivé výroky a trolling i přes mé výzvy. Morální charaktery vyhozených lze posoudit z příspěvků na slovanetu a tady v zamčené kecárně. Odbornost v audio oblasti je věc podružná a není důvodem pro rušení banu. Pokud někdo chce s nimi komunikovat, může na slovanetu.

Howgh.


Mimochodem Audioweb má dneska 20 let! smile

Re: Tipy na úpravy fóra

Všechno nejlepší ke dvacetinám kluci!
To je neuvěřitelný ale je to tak první amplion byl fakt 2003.

Není co dodávat...

Re: Tipy na úpravy fóra

Připojuju se ke gratulaci, a děkuji za toto fórum, které funguje díky Antoniovi zdravě a bez zásluhových výjimek.
Ač mě odborností přesahuje většina textů je dost k poučení.

Re: Tipy na úpravy fóra

Ahoj, uz tak 14 dní jsem myslel, že audioweb nefunguje smile když dám do prohlížeče audioweb.cz tak vyskočí stránka s hláškou "SSL není aktivní / SSL is not active" a tím to hasne a nedostanu se nikam. Web funguje pouze když zadám i www. (což já už nikdy nedělám) takže jsem myslel zruba dva týdny, že fórum umřelo :-/ Jo a i s tím www. to píše, že spojení s tímto webem není bezpečené. Píšu to jen pro info, třeba to k něčemu bude smile.

Re: Tipy na úpravy fóra

Zkoušel jsi to i na jiných kompech? K žádným změnám nedošlo, může to být nastavením u tebe.

Re: Tipy na úpravy fóra

Je to tím, že Audioweb používá nezabezpečený protokol http. Možná by bylo dobré přejít k https, který je dnes standardem.

(upravil divnypocit 21. 11. 2023 10:16)

Re: Tipy na úpravy fóra

Mám macbook a dělá to jen v Chrome v Safari je to OK. Nic jsem v Chrome nepřenastavoval tak možná se to změnilo nějakým updatem. Já jsem to vyřešil ale snad to nedělá problém i jiným. uživatelům. Tak to píšu jen infromativně kvůli návstěvnosti webu smile

Re: Tipy na úpravy fóra

Taky bych se za to https přimluvil. Obvykle jde jenom o certifikát, kterej stojí nějakou korunu.  třeba tady https://www.ssls.cz/ nebo se jenom připlatí za hosting. Jestli je na to potřeba nějakej příspěvek, klidně něco pošlu.

Re: Tipy na úpravy fóra

taky bych neměl problém nějakou kačku přispět

Re: Tipy na úpravy fóra

Já rovněž ....

Re: Tipy na úpravy fóra

Pokud je těžké změnit CMS, tak by stačilo před to postavit reverzní proxy (treba nginx) a řešit TLS na ní.

Re: Tipy na úpravy fóra

Snad je to teď ok.

Co se týče provozu, postačí, když se bude klikat na reklamy.

(upravil Hippo007 22. 11. 2023 15:15)

Re: Tipy na úpravy fóra

Ještě mi to píše ... Spojení není zabezpečené. Části této stránky nejsou zabezpečené (například obrázky).

EDIT: Možná to dělají úplně dole na stránce umístěné odkazy ... Tipy na stavbu, Užitečná literatura, ...

(upravil kaed 22. 11. 2023 14:03)

Re: Tipy na úpravy fóra

to bych klidně snesl, ale i když mám vypnutej adblock, tak mi to píše "adblock aktivní" i po zmáčknutí F5 a smazání dat stránky včetně cookies...

Re: Tipy na úpravy fóra

Divné, u mne v pořádku. Vypnutý AdBlock, reklama se zobrazuje.

Re: Tipy na úpravy fóra

antonio napsal:

Co se týče provozu, postačí, když se bude klikat na reklamy.

Na kolko reklam je treba kliknut, aby to dalo povedzme 20Kc?

A kde je QR kod na poslanie prispevku? Alebo s prispevkami by bolo viac starosti, nez uzitku?

(upravil emge 23. 11. 2023 0:04)

Re: Tipy na úpravy fóra

kaed napsal:

to bych klidně snesl, ale i když mám vypnutej adblock, tak mi to píše "adblock aktivní"...

To asi preto, že používaš Firefox a máš v ňom zapnutú "Rozšírenú ochranu". Na začiatku príkazového riadku máš "štít". V ňom si môžeš "rozšírenú ochranu" vypnúť pre túto stránku.

So šifrovaním problém nevidím, nie je to internetbanking. Netreba to zbytočne komplikovať.
Odporúčam radšej nepoužívať Chrome. Je to hlavne špionážny nástroj na reklamné účely.
Odporúčam radšej Firefox s vyhľadávačom DuckDuckGo.

(upravil kaed 23. 11. 2023 22:52)

Re: Tipy na úpravy fóra

jo, to jsem si neuvědomil. dík za info. Ale stejně ne. Při aktualizaci stránky na chvilku adblock ze šedé zčervená, tj nějaký komponenty jsou asi z jiné adresy, kde je ten adblock zapnutej. Ale líp ho vypnout neumím a odinstalovat ho nehodlám.

Re: Tipy na úpravy fóra

Mne sa lepšie osvedčil uBlock.
Na tejto stránke ho mám vypnutý a reklama sa mi zobrazuje. Len občas sa na chvíľu stratí, ale to nie je podstatné.

Re: Tipy na úpravy fóra

Hippo007 napsal:

Ještě mi to píše ... Spojení není zabezpečené. Části této stránky nejsou zabezpečené (například obrázky).

Předpokládám, že to píše Firefox? Co teď, lepší?

kaed, pokud se ukazuje "AdBlock aktivní... :(", je to pozadí pro reklamy a buď je AdBlock skutečně aktivní nebo cookies nevybraly vhodnou reklamu k zobrazení.

miero, to je dost individuální podle zadavatele, minimum za proklik je asi 2,50 Kč. QR zatím nezamýšlím.


Použil jsem Let’s Encrypt. Vypadá to, že po roce vyprší a předem ho musím manuálně obnovovat. Teď si musím pohlídat 19. 2. 2024.