Re: Tipy na úpravy fóra

Pokud někdo smaže nebo DOKONCE z-edituje příspěvek navrhuji "aby od školníka dostal přes držku". My si ty biče budeme na sebe plést do té doby než zjistíme že vlastně nic nemůžeme. Look around you and u will see.

Re: Tipy na úpravy fóra

Takže, členové už nemohou mazat vlastní příspěvky - to tu mělo být už dávno. Já to nedělám, tak proč by to měl potřebovat někdo jiný?
A pro edit nastaveno 24h. Což může být moc.

Můžem poupravit, pokud to nebude vyhovovat.

Re: Tipy na úpravy fóra

Subjektivně se na věc dívám takto: Bude-li každý zřetelně vědět, že co zde jednou napíše, zůstává:

a/ Ubudou vulgarismy, a pokud ne, děkujeme za seznámení
b/ Integrita se zvýší
c/ Příspěvky budou postupně věcnější (?) a zodpovědněji promyšlené, snad i zasvěcenější a odbornější
d/ S postupem času se ustanoví kultura diskuze, a zacílení na argumenty, nikoli na osoby

Ale nevsadil bych na to, je to spíše přání.

Ohledně času na edit jsem názoru, že by po sobě nikdo neměl mít možnost cokoli upravovat (a tím pádem i překrucovat, otáčet, mazat), leda snad tak do 10 minut, nejhůře do hodiny od zveřejnění.
Dále se domnívám, že byť jediné vulgární slovo,  ---> zablokování na měsíc. Ideální by to bylo i za osobní napadání, které odkrývá sníženou socializaci a argumentační prázdnotu, ale to bývá značně subjektivní. Mezerování a tečkování vulgarismů a dvojsmyslům však půjde zabránit těžko.

Re: Tipy na úpravy fóra

Digiting: Pokud vezmu napriklad nas stat jako vzor prostredi, kde se pouze vice a vice utahuji srouby a je vice a vice pravidel/prikazu/omezeni/trestu v podobnem duchu jako ty, ktere sam popisujes, pak se obavam, ze nejen ze body a-d) nebudou naplneny, ale bude se dit presne opacne. Obecne jsem si myslel ze toto je forum nadsencu o elektronice, ne forum kde se musi mluvit predevsim korektne a az potom vecne, to jsou dle mne skutecne dva rozdilne problemy. Chapu, ze forma je dulezita, ale bych bych velice nerad, aby zvitezila nad obsahem coz je myslim Tvuj zamer.

Jedine vulgarni slovo a zablokovat na mesic? A ja si naivne myslel, ze tahle doba je uz za nami. Jeste, ze se neda zavirat ci banovat za hrisne myslenky, ale to nejspise take prijde. Drzet pusu a krok ze? Leva, leva...

Re: Tipy na úpravy fóra

Respektuji jiný názor, a mám také jiný. Hovořit veřejně sprostě a vulgárně je podle mého názoru podobné jako na veřejnosti kálet. Nečinit tak je sice forma, ale jiné kategorie, prostě jaksi samozřejmá.
Netvrdím, že členové či příspěvky musí být věcní, nýbrž, že se slušností se věcnost a jiné ctnosti dostaví.
Korektnost má v mém chápání dva významy. Korektnost - správnost, ta bude těžko povinná, a korektnost - slušnost, ta nechť je bezvýhradní podmínkou členství.
Vidím zde totiž černé na bílém, jak v posílení virtualitou si zde někteří lidé venčí svoje afektivní impulsy, možná i frustrace, vzájemné rozpory a antipatie, a nejsem si jist, že je to záměrem fóra jak co do obsahu, struktury, i cti.

(upravil zdenek00 10. 12. 2013 17:52)

Re: Tipy na úpravy fóra

I když ne zcela, musím částečně souhlasit s názory Digitinga. Odsuzování vulgárních výrazů není podle mně cenzura. Tato doba je už za námi, ale nastala jiná a bohužel vulgarismy, ponižování a urážky se stávají čím dál častěji běžnou součástí života a pomalu si na to zvykáme a začínáme to brát jako samozřejmost. Nevidím důvod, proč na celkem vysoce odborném fóru by měly být příspěvky prošpikovány výrazy z jiných vrstev společnosti.

Edit.: ještě k tomu termínu editace - pokud (alespoň tedy já) chci editovat příspěvek, ať již zde nebo na jiném fóru, většinou je to tak do hodiny, maximálně dvou, kdy si na něco vzpomenu k doplnění nebo úpravě. Za 10 nebo více hodin je to snad už na nový příspěvek... Ale je to jen můj názor.

Re: Tipy na úpravy fóra

Antonio : Čas. rozpětí možnosti editace příspěvku bych navrhoval změnit tak na cca 15 minut, to úplně postačí. 24 hod. je podle mě zbytečně moc vzhledem k zamýšlenému "výchovnému" efektu..

Re: Tipy na úpravy fóra

Co to zase vymejšlíte? :óbožesmajlík
Mazání uvnitř vlákna asi zakažte kvůli přehlednosti, poslední příspěvek bych nechal mazatelný, tak to bývá časté.
Editaci bych nezakazoval. Viz např. první příspěvky ve vláknu (třeba hromadky), atd...

Za mě, pokud se snažím diskutovat odborně, edituju často. A fakt ne proto, abych pak na někoho moh machrovat, že jsem to od začátku měl dobře. Ale ono není někdy snadné se vyjádřit, aby tě pak někdo netahal za slovíčko. Naopak, pokud někoho chci poslat kamsi, tak to rozhodně needituju, není proč. Imho se tím nedocílí výchovy, ale jen nasrání uživatelů...


The_P napsal:

Chapu, ze forma je dulezita, ale bych bych velice nerad, aby zvitezila nad obsahem coz je myslim Tvuj zamer.

Jedine vulgarni slovo a zablokovat na mesic? A ja si naivne myslel, ze tahle doba je uz za nami. Jeste, ze se neda zavirat ci banovat za hrisne myslenky, ale to nejspise take prijde. Drzet pusu a krok ze? Leva, leva...

Přesně tak, už jsem to psal onde: radši se necháp 1000x poslat do řiti od danharda než číst bezobsažný digitingovo traktáty...


Digiting napsal:

a nejsem si jist, že je to záměrem fóra jak co do obsahu, struktury, i cti.

záměr tvůj nebo fóra? hmm2

Re: Tipy na úpravy fóra

No, je fakt, že to s tou editací není tak jednoduché, co můžu ponechat, jak to teď vidím, je nemožnost mazat své posty. Vím, že tohle jsme vlastně kdysi někdy řešili.

Re: Tipy na úpravy fóra

Já si ještě přisadím: poslední příspěvek bych po úpravě neoznačoval jako editovaný, dokud za něj nepřibude další (např. superfórum).
Dál, např. na doom9 mají editaci s tím, že je vidět historie úprav, pokud vás aspoň tohle uspokojí...

(upravil BFU43 10. 12. 2013 20:28)

Re: Tipy na úpravy fóra

Pokud bych měl být naprosto upřímný, tak argumentaci o nutnosti ponechání možnosti editace reakcí z důvodu (jakéhokoli) "vývoje" toho kterého přispěvatele, považuji za poměrně úsměvnou. Uvědomte si laskavě, že pokud kdokoli začne tímto způsobem editovat svoje příspěvky, tak ostatní, kteří na dotyčného reagovali v daném čase a situaci, by museli z důvodu zachování integrity a smysluplnosti diskuze udělat totéž..

Dalším poměrně zásadním problémem je, že pokud se ponechá časově neomezená možnost editace příspěvků, tak přijde zákaz jejich mazání zcela vniveč, neboť tento úkon bude moci být jednoduše proveden tečkováním. Výstražným, učebnicovým příkladem nefunkčnosti tohoto systému je Slovanet, kde je spousta diskuz. vláken značně znehodnocena různými úpravami, zejména pak tečko-mazáním..

Za sebe tedy říkám editacím jednoznačně NE (ve smyslu mého předchozího návrhu)..

Re: Tipy na úpravy fóra

Nechal bych možnost editovat hodinu po odeslání příspěvku + mazat poslední příspěvek.

Re: Tipy na úpravy fóra

Dal bych možnost editace tak dvě minuty.I tak je to dost,když je tu možnost náhledu.Tak jak píše BFU43.Každý by měl být za svoje projevy odpovědný.Když řeknu něco své manželce,tak mi žádná editace nepomůže a mám to "na talíři" měsíc.

Re: Tipy na úpravy fóra

V čísle, vzorci, gramatice, škobrtnutí na klávesnici to přeci jen snadněji uteče, než na adresu nejdražší. I ten jeden klik (Odeslat) občas učiní prst sám. Proto bych dvě minuty viděl jako příliš drakonické, ale zvedl pro ně ruku raději, než pro 24 hodin, či dodatečný edit kdykoli. Ať každý raději dvakrát váží, než řízne.
Přidám argument proč jeden vulgarismus a rovnou distanc na vychladnutí: Sprostě a vulgárně kdo hovoříte s rodiči, se svými dětmi, se svými nadřízenými nebo podřízenými? Nejspíše ne. A je-li to málo, chtěli byste kdo, aby jiní titulovali Vaše děti, Vaše prarodiče, Vaši matku vulgárně? Nejspíše ne, a těžko by to kdo obhájil jako svobodu projevu. Leda jako uvěznění ve vlastní nezralosti.
Nadávejme ohnutému hřebíku, šroubovákem proraženému reproduktoru, sobě, ale ne sobě navzájem, jest moje přímluva.

Re: Tipy na úpravy fóra

Digiting: Uprimne, do toho jak kdo mluvi se svym okolim ci rodici Tobe neni ale vubec nic, to je ta pointa. A ano, aplikovanim Tebou vymyslenych pravidel na mou mluvu skutecne omezujes mou svobodu nebot Ty rikas co ja mam delat nebo ne. To je temer definice omezeni svobody, nemyslis?

Vpodstate take rikas, ze protoze internet umoznuje veci, ktere rec neumoznuje (psane slovo lze typicky take zpetne upravovat, mozna bychom ho meli take zakazat), tak je radeji zakazme, bojme se jich a snazme se udrzet co nejvice status quo znamy z minulosti. Tomu take bohuzel tleskat nebudu - ne proto, ze mi vadi nejaka zpetna editace, holt budu mit prispevky s preklepy. Ale protoze mi vadi jak to obhajujes, principielne.

Zit ve spolecnosti kde se musim bat kazdeho kroku, kazdeho slova, kde je nulova tolerance skutecne nechci, takove rezimy tu byly a kdyz to reknu tedy slusne, neosvedcily se. Zcela prokazatelne. Samozrejme zde jde o ciste soukrome forum, takovou malou osvicenou diktaturu a je ciste na Antoniovi co bude delat a ja s tim nemam uprimne nejmensi problem. Ale vystavovat tyto tak trochu 'fasisticke' postupy jako nejake vysoke dobro, to je neco co se mi ze srdce prici.

(upravil little 10. 12. 2013 22:39)

Re: Tipy na úpravy fóra

Digiting: Než vymýšlet kraviny, radši dodělej ty svoje rozdělané webové stránky. Takhle to vypadá že jsi úplně neschopný a jenom zde léčíš své pokřivené ego, které neví co si má se svobodou počít. Nebo jestli máš jen spoustu času, stačí říct, můžeš mě třeba pomoct s výměnou převodovky. smile

Dívejte, tady taky zlovůle zase zakazuje a přikazuje: http://www.novinky.cz/ekonomika/321702- … enatu.html

Když už jsme u těch zákazů, pamatuju si jich několik co EU prosadila:

1) Už se nesmějí používat klasický žárovky (prej úspora el. energie)

2) Kadeřnicím zakázali v práci nošení šperků (mohly by tím prý zranit své zákaznice, nebo dokonce zabít)

3) Zákaz výroby domácích vysavačů s příkonem nad 1600W

4) Zavedení nařízení informující na krabičkách cigaret (rakovina, cigarety zabíjí...)

To je jen pár bodů co si pamatuju ale je jich mnohem, mnohem více. Nedávno jsem dokonce četl že chtějí omezit sledování porna a nejspíš zavést i zvýšené CLO na dovoz solárních panelů z Číny (asi aby ty předražený evropský mrd** byly konkurenceschopnější)

Přijde mi to stejný postup jako kdybys Digitingu zakázal zbraně s odůvodněním že se lidi přestanou zabíjet. Prosím, veřejně Tě vyzývám, začni myslet, ať se za Tebe nemusí Tvé děti stydět.

Re: Tipy na úpravy fóra

Občasné použití jadrnějšího výrazu mi nevadí. Jde jen o to, jakým způsobem je použito. Nějaké vulgární a urážlivé napadání tady samozřejmě nemá co dělat, ale od toho jsou tady již 2 pravidla (3 a 9), takže zde není nutno cokoliv měnit nebo nově zavádět.

Byl bych jen pro již zmíněnou korekci čas. hranice editace příspěvků. To bude dle mého zcela stačit a někteří nejmenovaní jedinci si dají propříště pozor..

Re: Tipy na úpravy fóra

The_P:Svoboda je především o tom,že ti může říkat kdo chce co chce ale je na tobě jak se zařídíš.Můžeš říkat(a psát co chceš),nicméně každý by měl za své jednání nést odpovědnost.A není nic jednoduššího než když to v jednom příspěvku poseru ve druhém se omluvit.Editace nemá žádné plusy,jen mínusy.Protože stačí pár editů a celá diskuze má naprosto jiný smysl a pak první přispívající je vlastně nevinný a debil je ten co reagoval.

(upravil The_P 10. 12. 2013 23:06)

Re: Tipy na úpravy fóra

Anti: Ze neco jde zneuzit, neznamena, ze je to v principu spatne. Takovych prikladu je take plny svet kolem nas, pak jde skutecne o osobni zodpovednost, jak s takovymi moznostmi nalozime. Na druhou stranu pokud nekdo ovlivnuje prostredi ve kterem zijem (napriklad forum) tim, ze vymysli nova pravidla dle kterych se musime ridit nebo pujdem do lochu (prijdeme o svuj zivot)/dostaneme ban/cokoliv, tak to neni o tom ze se sam mohu rozhodnout. Ale o tom, ze mne nekdo nuti se rozhodnout. O tom dle mne svoboda byt zrovna nema. Nekdy musi, pokud jde o otazky zivota a smrti napriklad. Ale tady, na foru, kdyz jde o par sprostych slov? Nechapu s jakym klidem se te sve svobody vzdavate...

PS: Opravil jsem preklepy a dovysvetlil co myslim odpovednosti. Mam byt za to virtualne povesen? Radeji zakazeme vsechna auta i kdyz to zachrani byt jeden lidsky zivot? Nebo to nechame na odpovednosti ridicu, chodcu, diskuteru, ctenaru...

Re: Tipy na úpravy fóra

Nejde přeci o pár sprostých slov,jde o to že se pak překrucuje smysl příspěvků.Jaké byly třeba trable s panem F.?Nemožnost editace nezanáší žádnou povinost,nehrozí žádný postih,jen prostě upravuje pravidla na tomto fóru.Vše má své pravidla,demokracie není anarchie.Když navštěvuješ cizí zem,automaticky souhlasíš s tím že budeš ctít její zákony ať jsou jakkoliv obskurní...