Téma: AV reciever ke Klipsch RF-82

Hledám vhodný reciever ke repro Klipsch RF-82. Do úzkého výběru se mi dostal ONKYO TX-NR626 nebo Marantz SR5007. Máte někdo zkušenost s touto kombinací. Případně zda byste doporučili jiný. Díky

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Ten Marantz je taky o dost dražší. Napiš cenový strop, který chceš dát za AV.

Web

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Ten maranz můžu mít za 17 tis. což je strop, který jsem ochoten investovat. (i když smile ) U onkya mě zaujalo možnost napojení na sít vzduchem. Měl jsem možnost slyšet Klipsch 62 s Onkyo 525 a to se mi nelíbilo, s marantz 7007 to hrálo výborně, ale repra byli o třídu níž a marantz byl cenově daleko za mojí cenovou hranicí. Taky bych nerad koupil onkyo 626 a byl jsem nespokojený, že to není dost ostrý.

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Napojení na síť vzduchem ? Myslíš něco jako Teslův vn transformátor ? To jsem netušil, že Onkyo takhle experimentuje... smile

(upravil Zorg 25. 8. 2013 19:43)

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

http://garaz.autorevue.cz/images/smilies/eusa_clap.gif

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

A mně zas připadá fajn, že někdo ještě použije český slovní popis, místo aby házel anglickými zkratkami.... smile

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Mě spíš připadá tristní, že se většina konzumentů soustředí na nepodstatné píčoviny, ale to hlavní je jim jedno. Předpokládám, že většinu těch levnejch revů by přehrály třeba malý LMka...
(sám taky z lenosti většinou poslouchám na kombajnu, páč u mýho hudby je to většinou jedno)

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

A co tohle za necelých 6000 Kč. http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1606

Web

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Koukam, že jsem se nevyjádřil asi jasně. Srrry. Jde mi o to, který hraje líp, připadne podívej se na tenhle ...., protože... Ostatní funkce jsou dobrý bonus.

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Pokud to máš jen na stereo, tak se na rev vyprdni.
Pokud máš dk a chceš kombajn, od kteryho ocekavas i hodně solidní 2ch reprodukci hudby, tak bys musel přitlačit (mám zkušenost s TX-NR906 a není to zlý), mainstream nebude stát za moc.

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Který hraje líp Ti asi nikdo nenapíše, protože je nejspíš tady nikdo neměl možnost porovnat. A i kdyby je někdo měl možnost slyšet, tak Ti napíše jen svoji zkušenost, kdy jemu se bude líbit např. onkyo a druhému víc marantz.

Web

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Podla mojich skusenosti su Onkya dobre, maju slusne ovladanie cez Android alebo iPad, avsak su to hrozne pekárne. Neviem cim to je, ale su schopne sa rozohriat aj pri kludnej prevadzke tak, ze na nich ledva udrzis ruku. Este som nevidel moderny AVR Onkyo, ktory by to nerobil.

Mam odskusanu kombinaciu Klipsch RB-81 II  s Denon AVR-3312 a hralo to skvele.

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

tak tos jich moc nevidel, me to delal 1: ta 906 teda topi jako prase, ale je to dany tim,ze je to naslapany vsim moznym a blbe cirkuluje vzduch (i kdyz to ma tteplotne rizenej vetrak).. imho bude jedno +/-, co z ty spotrebky koupi.

a vubec, co furt jaka kombinace?! bud zesak stoji za prd a nebo hraje. takze pokud ty klipsche za neco stoji, tak budou hrat s kazdym dobrym zesakem. pokud je ucel vyberu "kombináta" to aby zesak neco zamaskoval nebo prikraslil, tak to chce lepsi bedny lol

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

xfox napsal:

Měl jsem možnost slyšet Klipsch 62 s Onkyo 525 a to se mi nelíbilo...

Mohl bys specifikovat, co se ti na zvuku u této kombinace nelíbilo? Byl AVR zkalibrovaný a správně nastavený?
Proč si pak myslíš, že 626 bude lepší?

Ptám se tak proto, protože jsem nedávno měnil Onkyo 508 za 616 a rozdíly ve zvuku na stejných bednách (ale jiných než Klipsch) byly minimální.

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Z vlastní zkušenosti vím, že kombinace zesilovačů jde slyšet na reprobednách to je fakt. Když vezmu např. zesilovače Technics s SVI na konci, tak ten rozdíl jde slyšet i u obyčejných tesel v porovnání se zesilovačem, který má na konci trandy. To se bavím o klasické spotřebce.
Pokud je to zesilovač např. C375 nebo něco podobného v té cenové relaci, tak tam bych to moc neřešil kombinaci reprobeden a zesilovače. Pokud jsou bedny "oničem" tak tady platí to co nasal Zorg.
V podstatě s ním souhlasím "co furt jaka kombinace?! bud zesak stoji za prd a nebo hraje. takze pokud ty klipsche za neco stoji, tak budou hrat s kazdym dobrym zesakem."

Web

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

http://images.klipsch.com/Reference-RF-52_horn_635049967018310000_medium.jpg
Ano, jsem skeptický...

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Ano, jsem skeptický...


Prečo???? Čo to má s tým výškačom na tých Klipsch-och?

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Za ty peníze co stojí ty Klipsch s žertovnou kalotou v trumpetě, se dají koupit zcela určitě lepší bedny.

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

Nakonec jsme šel do marantz 5008. Plánoval jsem 5007, ale to už prej nemaj, tak mi udělali výbornou cenu na nový model big_smile. Volba to byla určitě dobrá. Oproti Onkyo mi zvuk přijde mnohem ostřejší, jasnější. Těžko to popsat. Nicméně asi bych si toho nevšiml kdyby neměl možnost slyšet vedle sebe onkyo a marantz. Ty 62 mi přišli slabší na výškách. Jinak trumpetka dokáže výborné výšky smile. Všem děkuji za pomoc, ujasnil jsem si co vlastně chci.

Re: AV reciever ke Klipsch RF-82

fox: Ahoj. Mohu se zeptat za jakou cenu jsi tu SR5008 sehnal? Někde jsem viděl nový SR5007 kolem 15t.