Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Pomoc s Woknama XP

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

Téma: Pomoc s Woknama XP

Ahoj vespolek.
Nejste někdo kovaný v XP - mám problém s modrou smrtí. v přesně definovaných situacích.
Potřeboval bych notebook za úhradu "poléčit", reinstalace woken nepřichází v úvahu, mos legálního SW, ke kterému v procesu stěhování byly ztraceny key a podobné srandy.
Prostě tento notebook "učesat" tak, aby se stal opět funkčním - hlavně aby mu jela ethernetová karta...

Re: Pomoc s Woknama XP

Dalča: já bych se toho klidně ujal ale jsou tu nejspíš i lepší než já...

Re: Pomoc s Woknama XP

Máš odfotený ten blue screen? Čo-to by sa dalo vyčítať z chybovej hlášky(S/N tej hlášky).

Re: Pomoc s Woknama XP

Poradil bych si s tím, ale do Prahy to máš daleko. Napiš aspoň přesnej kód chyby a popiš v jakých situacích k modré smrti dochází.

(upravil Dalča 21. 8. 2013 10:36)

Re: Pomoc s Woknama XP

Do prahy to není zas tak dlouhá cesta, bejvám tam často - práce... -

http://img12.rajce.idnes.cz/d1201/8/8644/8644533_1c2e8dab7bcd7299396f4b11b22ce2f5/images/IMG_20130821_100028.jpg?ver=0

tohle nastane když se chchi přihlásit na NTB jako já, druhý profil (v doméně) v práci funguje.
Další modrý okno je když se pokusím nainstalovat jednu aktualizaci woken, nafotím posléze.

Re: Pomoc s Woknama XP

Špatný ovladač k nějakému HW, nebo špatné RAMky. Pro test ram spust memtest a nech ho alespoň 2x proběhnout. Pro ovladače odpojit nepotřebné zařízení a odebrat ovladače pro HW který jsi instaloval, než to začlo zlobit. A za další vypnout aktualizace WinXP!

(upravil Dalča 21. 8. 2013 15:49)

Re: Pomoc s Woknama XP

RAM test proveden opakovaně, různé verze, ram OK, mám náhradní DIMM, po výměně se chová stejně.

stejná chyba je při pokusu instalovat tuto konkrétní aktualizaci Woken.
http://img12.rajce.idnes.cz/d1201/8/8644/8644533_1c2e8dab7bcd7299396f4b11b22ce2f5/images/IMG_20130821_152023.jpg?ver=0
Ostatní aktualizace prošly, nainstalovány bez problému.

Jako antivir mám free verzi Avastu.

jo a mám značné trable s Ethernetem , WiFi jede.

Občas vytuhne a musím rebootovat NTB při rebootu to píše že ConectionsTray neodpovídá.
Když se přihlašuju v práci - do domény, vše OK, jak se chci přihlásit jen k to mu NTB jako já, můj původní soukromý profil, pak modrá smrt. Ty modré obrazovka jsou dycky stejný. liší se jen tím spodnmím řádkem viz další fotka.
http://img12.rajce.idnes.cz/d1201/8/8644/8644533_1c2e8dab7bcd7299396f4b11b22ce2f5/images/IMG_20130821_152306.jpg?ver=0

Dá se zjistit jakej je to kus HW? že by se třeba zakázal nebo vypl....

Případně nějak nedestruktivně vnutit Woknům správný ovladače?

Re: Pomoc s Woknama XP

přeinstaloval bych wokna, pokud tam bude problem s hw, znamenalo by to vymenit zakladni desku, nejspis, nebo nejakyho echt borce, co by to dokazal poladit (bude drazsi nez novej notas)...

Re: Pomoc s Woknama XP

Zkus nabootovat do nouzovýho režimu, vytvoř si další uživatelský účet s maximálně omezenými oprávněními [tomu uživateli zakaž vše co jde], a pak restartuj počítač a zkus se přihlásit na ten omezenej, jestli to bude dělat taky. Jestli pojede v pohodě, budeme řešit další postup. Mám tušení smile i když si už z woken moc nepamatuju, protože už je dooouho nepoužívám.

Web

Re: Pomoc s Woknama XP

sagitarius: Nech mě hádat...myslíš, že je to trojskej koník... smile

(upravil Dalča 21. 8. 2013 20:35)

Re: Pomoc s Woknama XP

Osobně mám podezření na nějakou "rýmu", díky za potvrzení. jen nevím, kde ho hledat.
Je objektivně "nabořená" síťová karta, nemyslím hardvérově.
Rovnež pozoruji často "silnější" komunikaci do netu v době, kdy by žádná neměla být, ale možná je to jen moje domněnka.

Sagitarius:
Jestli se nepletu, máme k sobě kousek.... nepomohl bys mi radou nebo třeba osobní konzultací???

Disk jsem trápil jask čert, vadné klastry neobjeveny. Avast testy taky OK... nevím jak dál

Re: Pomoc s Woknama XP

trojanek co si vytre s avastem? https://www.audioweb.cz/img/smilies/hmm2.gif

(upravil mir.ku 21. 8. 2013 20:54)

Re: Pomoc s Woknama XP

... dříve poměrně častý problém ... od té doby, co nb používám pouze já, není problém ...

http://support.microsoft.com/kb/314063/cs

Zorg - ano, je to možné, pokud toho worma dělali přímo u avastů ....

(upravil Dalča 21. 8. 2013 21:36)

Re: Pomoc s Woknama XP

1) nebyl přidáván žádný nový hardware v době před prvním výskyten tohoto "chování"
2) měl jsem zapnutou "službu " obnova systému (takový ty záchytný body, co umožní krok zpět)
   Nyní je vypnutá (já ji nevypínal a při pokusu tuto službu spostit je - opět modrá obrazovka -

3) jak zjisti co znamená adresa 804E89A1 - dycky to zobrazuje tuto tuto adresu (parametr 4, vím že to je při čtení, a přerušení má vektor 2, jen ta volající adresa je dycky jiná - parametr 1)

Jak zjistit odkud to pochází, který "proces, služba atp.. " tohle volá?

4) je možné, že před prvním výskytem tohoto problému jsem stáhl a nainstaloval akualizaci Woken, ale nejsem si s tím 100% jist.

5) Určitě jsem v té době nepřiinstalovával žádný nový HW s výjimkou jedné tiskárny.

Re: Pomoc s Woknama XP

Pokud je to virus, můžu Ti to projet z linuxu

(upravil sagitarius 22. 8. 2013 17:17)

Re: Pomoc s Woknama XP

Dalča:
Já matně vzpomínám, jedu už leta na Linuxu. Osobně si myslím, že je to červ. Jeden s popisovanýma schopnostma se nedávno vyskytnul. Jako první indikátor schopnýho červa je to, že ti zneschopní systém obnovy- buď plně zablokuje, nebo smaže všechny body návratu. Problém je v tom, že se uloží i do registrů, ale pod jinými názvy, takže když ho najdeš v systému, zlikviduješ, díky registrům se ti automaticky stáhne okamžitě znovu do PC. Na tohle je dobrý mít v PC "registryProt", kterej hlídá všechny zápisy do registrů, a před každým zápisem tě požádá o souhlas.
Jestli chceš, můžeme na to kouknout přes Linux, na ten jsou červíci krátký.

Web

Re: Pomoc s Woknama XP

Určitě bych to nechal projet antivirem, na tohle není špatný kaspersky rescue disk. Nabootuješ s ním, stáhne si aktualizace a pak projede systém. Samozřejmě běží pod linuxem. Díky němu jsem si PC a hodně dat zachránil před jistým koncem, díky mé chybě se mi do pc dostala potvora která se ukládala do všech exe souborů a registru. Kaspersky soubory vyléčil, vyčistil registry a byl klid.

PS: Nezlobte se na mě, ale avast je na pikaču stále, tolik falešných hlášení jsem s ničím jiným neměl. S antvirem kaspersky mám naprostý klid, byť za 300 na rok.

(upravil sagitarius 22. 8. 2013 21:48)

Re: Pomoc s Woknama XP

Ono je třeba si uvědomit, žena pi** je každej antivir, neboť antiviry nehlídají brány, kterýma se do PC bordel dostává. Jsou schopný odhalit už v PC usídlenej bordel, ale to je pozdě. Prostě člověk kterej z vlastní mladický nerozvážnosti používá Wirousy, musí pořád myslet na to, jak chránit stroj preventivně. Prostě mít pod kontrolou všechny možnosti, který červi využívají, nebo se zbavit woknousů a používat nějakej normální operační sysém. A především NEPOUŽÍVAT K BĚŽNÉ PRÁCI ÚČET SPRÁVCE.

Web

Re: Pomoc s Woknama XP

Zajímavý.... Avast používám v tichém herním módu již několik let a vlastně o něm ani nevím smile

Re: Pomoc s Woknama XP

... je to jako s čímkoliv zadarmo ...

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Pomoc s Woknama XP

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£