Téma: band pass pre sub sonyXplod

zdravim mam doma new basacik sony xplod XS-L124P5B a chcel by som poriešiť nejaky ten bandpass 4-th  parametre mam FS 33.1 , Vas 44.5 , OTS 0.63 , SPL 89dB/m, QMS 7.82 , QES 0.68 , Mms 178g, BL (tm)14.8 , RDC 3.95 , Lvc(mH)1.94 , uzavretú nechcem robit pre tento basacik pre menšiu cilivosť na basoch.

Web

Re: band pass pre sub sonyXplod

mne to vyslo na 30+22l 52hz.. rozsah 30-85hz -3db

Re: band pass pre sub sonyXplod

Ten reproduktor je srovnatelný s věcmi alá tipa. Q má kolem 1, těch 0.63 je zbožné přání.

Re: band pass pre sub sonyXplod

dbmax- covece, prosimte co na tehle pseudobasakach vidis?

Re: band pass pre sub sonyXplod

SHADE: no to by šlo vcelku slušné, musim ešte zajtra zohnat drevotriesku co to vyskusam
Luikas: co na nom vidím hocičo, výborný výkon, zaujmavý tvar v tvare pentagonu, v celku dobre parametre a aby si vedel ma ich dokonca dva kusy, osadené v 150 l basreflex bedni (natrubky 2x 98 x 250)a to by si sa divil co dokazu az si pustím testtone 10-30 hz (so zosikom 180w rms 24dB/oct) tak ti garantujem tvoj zaludok na mojom koberci! smile
Kedže mam slabe skusenosti s bandpasom preto sa pytam na vhodné objemy a natrubky.

Web

Re: band pass pre sub sonyXplod

výkon žádnej, tvar je vedlejší, parametry na hovno i ty papírový a co teprve ty opravdový...

(upravil Shade 30. 9. 2007 16:29)

Re: band pass pre sub sonyXplod

no ale necakaj od toho ziadne zazraky... bo tie parametre samy o sebe k sebe nepatria tongue
ako myslim ze keby si ich dosadil do rovnice ta by ti nesedela mms aj bl a tak tongue takze "profesionalne zmerane"
by som strcil do 40-50l closed a bol rad ze to dako hra.. bo ked mas taketo parametre tak ani boh nevie jak naladit ten bandpass ked vlastne nevies jake ma to repro parametre
ps: tie tvoje testnone... 10hz to musi len straaasne pumpovat ale zeby to aj nieco zahralo tak to ne.. bo mas br naladeny na cca 30hz a tym padom by si na 10hz prekrocil xmax hadam uz na cca 10 watttoch a ked vravis ze do toho pustas cez stofku tak sa divim ze este vobec idu... holt maju asi velky xdmg

Re: band pass pre sub sonyXplod

Mě ten pověstný Xplod prošel rukama taky. Můžu zodpovědně prohlásit, že s Dexonen s modrým závěsem se dělalo líp. Jediné plus toho Xpldu je červená barva. A to je sakra málo.

Ono už o něčem svědčí, že dvojice 12" potřebuje 150L pro poslouchatelný výsledek v situaci, kdy do auta je průměr pro 12" tak 30L.

Re: band pass pre sub sonyXplod

Shade napsal:

no ale necakaj od toho ziadne zazraky... bo tie parametre samy o sebe k sebe nepatria tongue
ako myslim ze keby si ich dosadil do rovnice ta by ti nesedela mms aj bl a tak tongue takze "profesionalne zmerane"
by som strcil do 40-50l closed a bol rad ze to dako hra.. bo ked mas taketo parametre tak ani boh nevie jak naladit ten bandpass ked vlastne nevies jake ma to repro parametre
ps: tie tvoje testnone... 10hz to musi len straaasne pumpovat ale zeby to aj nieco zahralo tak to ne.. bo mas br naladeny na cca 30hz a tym padom by si na 10hz prekrocil xmax hadam uz na cca 10 watttoch a ked vravis ze do toho pustas cez stofku tak sa divim ze este vobec idu... holt maju asi velky xdmg

ja som sa tiez divil ked som to mal na ful membrany nešli vyskočiť z bedne to mu ver, pekne ich brzdili asi natrubky, ani na najnizsich kmitočtoch basaky nelietali ako šibnuté, možno je to tým že ich mam zapojené v sérii čiže výsledný odpor je 8ohm čím sa zníži aj výkon zo zosiku.Ale v súčasnosti mám 4 bassreflexy 4x 98x200mm, ladenie je okolo 44Hz, zvuk taky akurát na hiphop, dance atd, takže som spoko aj akustic.tlak sa podstatne zvysil

Web

Re: band pass pre sub sonyXplod

hot.shot napsal:

výkon žádnej, tvar je vedlejší, parametry na hovno i ty papírový a co teprve ty opravdový...

výkon 380w rms 1200 w max je žiadny?kde mas hlavu? a myslis si ze vyrobca napiše parametre na hovno ? nebodaj si bol pri nom ked ho merali?

Web

Re: band pass pre sub sonyXplod

dbmaxi prober se. Pokud ti někdo bere hračku, tak kolem sebe přestaň mlátit kyblíčkem, budeš všem pro smích.

Snad tomu těch 1200W nevěříš? Nebo ano? Co to zkusit na mém aldaxu?

A k čemu je ti valstně takový příkon, když to repro má citlivost někde kolem 80db...

A tím, cos tu napsal o reprácích v sérii a tím nižším výkonu od zesu tím LEPŠÍ kontrolou výchylky - zkus si to po sobě přečíst znovu a zamysli se nad tím, co to je činitel tlumení, jakou má souvislost třeba s Q reproduktoru, impedancí a různými zapojeními a dalšími jeho parametry a jak se změní při zapojování basů do série (asi nejblbější možné zapojení basů, zvlášť takových, jako je ten Xplod).

Tohle není místo, kde by jen tak prošly "plácnuté" blbosti. Na jiných fórech možná, tady ne.

Měl by ses probrat, protože výrobci sy vymýšlí kudy chodí. A právě díky takovým, jako jsi Ty, jim to prochází a takové sračky jako Xplod ještě lidi kupují - přestože osatní na to nadávají. Bodejť, dyť je to SONY pyčo, to nemůže bejt špatný...

Optarně.

Re: band pass pre sub sonyXplod

sony pico ako sony pičo, no dobre dobre, ale aj tak som zvedavy pretože do buducnosti ešte asi tento rok planujem kupiť dva 38 cm subwoofre určene do basreflex bedne k dom.kinu, takže si jednoznačne necham poradit od vas, cenovo som ochotny dat max 10000,- za kus , peniazky sa uz setria, takze sa tesim na Vaše ponuky a som nesmierne zvedavy kto da aky navrh na kupu a typ basaka, a myslim to uplne vazne!

Web

Re: band pass pre sub sonyXplod

Měl už někdo tu "čest" změřit parametry toho Explodu?

Re: band pass pre sub sonyXplod

Kdyby to těch 380W opravdu mělo ale při tý citlivosti je to stejně prdlajs...

Re: band pass pre sub sonyXplod

se po..., az uslysis sub(y) s reprakama za 20k...

Re: band pass pre sub sonyXplod

no neviem neviem akou s tou citlivosťou pretože pred xplodami som mal 2 kusy basakov BM audio labs konkretne model Z-12GXL s citlivosťou 86.3 db (na internete uvadzali 90dB), a hrali podstatne slabsie, na recaku som musel pridat zopar decibelov naviac +2 až 3db aby dobehli xplody s citlivosťou 89dB.
Luikas: 20k... za 20 korun tak to sa fakt poserem

Web

(upravil check 30. 9. 2007 21:10)

Re: band pass pre sub sonyXplod

Nevim proč, by měl stát měnič do subu 20k nebo celý sub.
Zatím všechny moje otázky ohledně subu zodpovědělo !!!###BC 18PS76###!!!. V uzavřenejch 60-120l podle možností místa a výkonu zesilovače.

edit: výrazněji už to nejde, nevím čemu nerozumíš

Web

Re: band pass pre sub sonyXplod

k = kilo = 1000.
Tim tady myslíme násobnou jednotku, ikdyž běžně se říká stovce kilo.

Re: band pass pre sub sonyXplod

dbmax napsal:

sony pico ako sony pičo, no dobre dobre, ale aj tak som zvedavy pretože do buducnosti ešte asi tento rok planujem kupiť dva 38 cm subwoofre určene do basreflex bedne k dom.kinu, takže si jednoznačne necham poradit od vas, cenovo som ochotny dat max 10000,- za kus , peniazky sa uz setria, takze sa tesim na Vaše ponuky a som nesmierne zvedavy kto da aky navrh na kupu a typ basaka, a myslim to uplne vazne!

chcel by som uz nejaku odpoved !!! )))konkretny typ(((

Web

Re: band pass pre sub sonyXplod

Tak jednu takovou konkrétní odpověď (i když trošku velkou) si už dostal od Checka ale asi tu brzy přibudou i jiné.

Jinak Sony Xplod si koupil kolega z práce. Říkal jsem mu to už před tím než to koupil že to není za ty peníze moc dobrá volba a říkal jsem to velice šetrně protože metodou hrr (to je sračka) to nefungovalo. No koupil si to a přijel nám to ukázat. Všem se to líbilo jenom já jsem měl nějaké připomínky ale nebralo se na to zřetel protože já jsem ten divnej co odmítnul obdivovat jejich předchozí úžasné audiozařízení různého druhu. Já fakt nevím co na tom lidi mají. Jako ono to na generátoru nějak i hraje (prostě to vydává zvuky určité frekvenční charakteristiky) ale když se na tom pustí nějaká reálná hudební pasáž kde je víc věcí dohromady a je třeba nějakým způsobem rozlišit tak se to všechno sleje do takové koule a veškerý požitek jde do háje. Z toho mi vyplývá že to je jen na takové věci kde je elektronickou cestou vytvořené všelijaké hu-bu -buch jak je často slyšet od votunerů co jezdí po městě a jsou slyšet ještě když jsou za rohem. Jo nějaké rytmické zvuky to vydává ale co to přesně hraje se poznat nedá. Zajímavé je že na koncertu to poznat jde i když je člověk poměrně daleko.

Ten výkon jsem původně nechtěl komentocvat ale dovolím si malou provokaci. Jestli ten reprák má podle tebe výkon (a jejda, já jsem si myslel že se udává příkon ale to neva, asi jsem se spletl) 380W tak asi 250W zesilovačem zničit nejde, souhlasí? Mám bezvadnej nápad - vyvrať tady všem jak je ten reprák velký šmejd Alespoň co se týče výkonu/příkonu). Navrhni že uděláš testy a hned se ti několik majitelů takových 250W konců ozve že ti s tím ochotně pomůže. A když ten reprák těch plných 250W (měřených) vydrží alespoň 10 minut tak to tu uznáme jo? Co ty na to? Alespoň bude sranda smile