Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Znáte toto schéma?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

(upravil Anti 11. 8. 2013 6:45)

Téma: Znáte toto schéma?

Před chvilkou jsem se probíral sbírkou "pokladů" od Sinclaira(stoh papírů se schematy a návody) a našel podklady na šikovnou malou desku koncového zesilovače.
Jelikož poslední dobou prahnu po nějakém šikovném kompaktním zesu do aktivu,našel jsem k němu i schema:
http://members.aon.at/viellieb/amps/pic … 150amp.pdf
Vcelku se mi zamlouvá,ale v tomhle směru nejsem "silný v kramflecích",proto bych byl rád,kdyby se někdo znalý vyjádřil k tomu jestli to má cenu se s tím zabývat.
Případně mi prosím navrhněte nějakou alternativu.Chtěl bych jednoduchý jednodeskový kompaktní konec včetně zdroje a ochran ideálně s plastovými tranzistory v řadě pro snadnou montáž.Nebráním se ale jiným nápadům.Něco ve stylu DPA 110.

Re: Znáte toto schéma?

To co potřebuješ, je 222...když jí lehce zvedneš napájení, mohl by ses dostat i na těch 150....

Re: Znáte toto schéma?

Pro mě by byla ideální 223 pokud by měla integrovanou ochranu.Mám pro každé repro jeden konec,čili šest kusů.Tento aspekt mě bohužel brzdí ve financích.Třeba se domluvím s rodinou,a každý rok dostanu k narozeninám jeden. smile

Re: Znáte toto schéma?

... a co si jako představuješ pod slovem aspekt, vojíne? ...  smile

Re: Znáte toto schéma?

Anti: Pokud to dobře chápu, tak to chceš do aktivních beden. Tak použij 3+3 223jky a pro každou trojici použij jeden modul ochran se třemi výstupními relé, kde budou snímané výstupy ze všech třech koncáků. V Případě poruchy to odstaví všechny tři repro, což asi není problém.

Web

Re: Znáte toto schéma?

Buď 222, ta ochrany má, nebo 223 a ochrahy půvocně deklarovaný k 330... cenu ovšem za tebe nevyřeším, říká se bez peněz do hospody nelez...škodovka ti taky nepošle výrobní dokumentaci, aby ti to ulehčila...

Re: Znáte toto schéma?

To je taky řešení.Ale malý jednodesk s trandama v lajně by se mi líbil víc.Nechám to projít hlavou.Kdyby byly k dispozici pro tu 223 samotné desky,bylo by to pro mě lepší.Škoda že se ještě nikdo nevyjádřil k tomu schématu.

Re: Znáte toto schéma?

To schema je kopie Rotel...

Re: Znáte toto schéma?

kazzatel napsal:

To schema je kopie Rotel...

Takže by to nemusel být úplný šrot.

Re: Znáte toto schéma?

rotel nerotel, základní symetrické učebnicové zapojení bez jakýchkoliv ochran, navíc s nevhodným pouzdrem na pozici T9.

Re: Znáte toto schéma?

Mohl bych ti udělat přednášku, proč to či ono je šrot, ale ta by byla setsakra dlouhá...ale doopravdy to poznáš, až si to postavíš a POROVNÁŠ...a to je běh na dlouhý tratě....ale holt v cizině to uměj líp...

Re: Znáte toto schéma?

Spokojím se s vyjádřením nebrat smile Mám slabost pro jednoduchá schémata,jen jsem to chtěl vyzkoušet. Ta 223 je pro mě ideál,a celou dobu mě mrzí že jsem propásl když jste prodával desky.

Re: Znáte toto schéma?

To je omyl, já ti neřekl nebrat....ale mezi schematem a hotovým odzkoušeným plošňákem je setsakra dlouhá cesta a ta taky něco stojí...

(upravil reeb 12. 8. 2013 7:26)

Re: Znáte toto schéma?

222 i 223 lze koupit..

http://www.aldax.cz/?act=prod&show=dpa222set

Web

Re: Znáte toto schéma?

To já samozřejmě vím,vždy tak jednou za dva měsíce to otevřu a zbožně koukám.Ale já bych radši samotné desky,matroš na osazení tu mám.
Přemýšlím o prodeji části mého "arzenálu".Když se zadaří budou finance na 223...

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Znáte toto schéma?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£