Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 40]

(upravil mordoo 19. 9. 2013 12:31)

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

skus si nastavenie prenosky v tom subore co som daval v predoslom prispevku. Nie kazdemu gramo musie sediet rovnake nulobe body. Napr ja mam na nc 430-ke
mulove body posunute a vysledok je lepsi ako ked som sa snazil dodrzat Baervalda.

Pritlak si vyskusaj aj podla ucha ci pocujes rozdiel medzi 1,8 a 2,0. Ja osobne rozdiel -+0,1g  nepocujem takze to ani neriesim.

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

Taky si myslim že 0,3g nejde poznat. Leda bys byl netopýr, nebo highendista pač ti slyšej i trávu růst smile

Web

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

Ked nie je rozoznat rozdiel +-1g, nie je vhodnejsie dat mensiu hodnotu z dovodu mensieho opotrebenia platni?
Mam SL1200 + Shure WhiteLabel a davam 1,5g, co je na spodnom okraji odporucanych hodnot pre tuto prenosku. Dal som to tak z dovodu opotrebenia...

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

Někde jsem četl že menší přítlak je mnohdy pro desku horší než ten větší. Alespoň tedy u moderních poddajných hrotů, u krystalky samozřejmě né smile

Web

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

Sorry, +- 1g pri 2g samozrejme rozdiel je. Chcel som napisat +-0,1, takze 1,8 alebo 2,0 je jedno.

(upravil shalibaba 19. 9. 2013 15:52)

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

Zatím testuji na přítlak 1.8g tak uvidíme.
Přenoska hraje jako víno, ale o dost tišeji než ta, co tam byla původně.
Jinak určení 0 bodů jsem se snažil dodržet dle původní přenosky, která v době pořízení již byla v headshellu umístěna. 
Tabulky zkusím časem vstřebat, jsem z toho nějaký divoký.
Jinak, čím a jak čistíte a jak často jehlu?
Ispropylalkoholem a nějakým štětečkem?

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

chcel som kupit tu AT95tku od toho nemca, mam gramec Vega 110Stereo, tlacitkove ovladanie, dlho nepouzivany, tak som ho zapol, elektronika nereaguje na nic, jemne doladenie otacok nefunguje, gumicka sa mi roztrhla big_smile takze najprv musim spravit servis, rovno vmontujem do vnutra actidamp a na vystup sluchatkac od Killera s LME49610 ktory bude aj bufrovat vystup

Web

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

ten sluchatkac chces pouzit ako linkovy vystup? aky to bude mat prinos?

(upravil sagitarius 20. 9. 2013 17:36)

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

shalibaba:
Na nastavení podle té původní bych moc nespoléhal- je otázkou, zdy a jak byla nastavena. Spíš si sežeň protraktor a nastav podle něj. Nebo příručku od Rowinga, kde na poslední straně máš protraktor na vytištění: http://www.thorensaudio.cz/fotky868/fot … rowing.pdf
MNa čištění, a nejen gramo, používám vlastní směs isopropylalkoholu a diethyletheru [známý jako étér] 1:1. Eter velmi rychle rozbourá nečistoty a isopropyl je odplaví. Používám to i na objektivy fotoaparátů, čočky optických mechanik,  jemnou mechaniku a vše ostatní. Neškodí ničemu.

Web

(upravil shalibaba 20. 9. 2013 18:47)

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

sagitarius:
Protractor jsem si vytiskl od pana Vlčka z poslední strany (viz. moje fota na předchozí straně). Nicméně, úplně jsem se ztratil ve výpočtu nulovych bodů - pokud se měří montážní vzdálenost od středu osy na které se otáčí raménko a středu osy talíře, tak mi montážní vzdálenost vychází cca. 205mm.
Stejně když se pokusím změřit efektivní délku raménka tak vychází možnost nastavit cca.  225-230 mm (měřeno opět od osy raménka po jehlu).
Pokud někdo víte, jak tímto spočítat nulové body-budu velice vděčen a rád.
P. S. Přesah nemám šanci změřit, protože až k ose talíře raménko nelze posunout.

(upravil sagitarius 20. 9. 2013 20:01)

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

Jistěže víme big_smile
Je to ale dost složitý. Pro tyto účely však existuje výpočtový simulátor v *XLS, kde si zadáš změřené parametry, nebo si nasimuluješ vlastní a vedle přímo v grafu se ti hned zobrazí průběhy zkreslení a nulové body. Stejně tak ti to hned vypočítá procentuální hodnoty zkreslení po celé dráze přenosky po desetine milimetru a vyplivne v tabulce včetně odchylek od nulových bodů. Stejně tak si můžeš zadat některé parametry přenosky a ostatní ti to vypočítá. Zadáš třeba efektivní délku, a vypočte ti to montážní vzdálenost, úhel zalomení a přesah. Nebo jakkoliv jinak.
Vypadá to složitě, ale dá se na to během chvilky přijít, jak s tím. Pošli mi na SZ tvou mailovou adresu, a já ti to pošlu v příloze.
Mimochodem, jak nemáš jak zjistit přesah? Efektivní délka mínus montážní vzdálenost .

Web

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

pokud se jedná o soubor v XLS, na který je odkaz na předchozí stránce od: mordoo:

když zadám efektivní délku 225mm tak sešit dopočítá montážní vzdálenost 205,97 (což by téměř odpovídalo) a k tomu nulový bodu: 65,998 a 120,891 - což je zajímavé, že je to stejné jako šablona "Baerwald"?

http://shalibaba.sweb.cz/gramo/tracking.jpg

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

To nastavenie by zaujímalo aj mňa, mohol by si ten XLS súbor niekde zverejniť, alebo mi ho poslať na mail? staffybiker(at)azet.sk, Díky

(upravil sagitarius 21. 9. 2013 10:36)

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

OK. Ty kalkulátory mám dva:
http://www.radio-foto.eu/radio/gramocalc/armtrack.xls
http://www.radio-foto.eu/radio/gramocal … fgren2.xls
První má více listů s různýma funkcema, druhý má dva listy, jeden podle Baerwalda a druhý podle Lofgreena. Takže si můžete vybrat.
Ale pro normálního smrtelníka stačí papírovej protraktor. Tohle už je pro blázny a cvoky, jako jsem já, který to prostě baví.

Web

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

Jo jo. To je přesně on ten druhý soubor.
Otázka spíše je jak přesně měřit délky  ....
Měřím krejčovským metrem ......,

(upravil sagitarius 21. 9. 2013 13:27)

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

Hmm, tak v tom případě ty výpočty opravdu nepotřebuješ. Mám obavy, že u krejčovskýho metru bude milimetr už Sci-Fi. U ramene jde o desetiny milimetru. I plastový školní pravítka se běžně rozcházejí i o víc, jak půl milimetru na 10cm.

Web

(upravil shalibaba 21. 9. 2013 15:18)

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

banana

Říkal jsem, že měřím odhadem.
Ono i najít přesný střed osy raménka je umění a doměřit se k jehle je zase pro mne Sci-Fi. hmm

Přesto jsi mi nasadil brouka do hlavy a zkusím vymyslet, jak a čím to nejpřesněji změřit. Díky moc za "nakopnutí" jakým směrem jít.

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

By chtělo se sejít někde udělat takový školení s praktickejma ukázkama. smile

Web

(upravil shalibaba 21. 9. 2013 19:37)

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

To by vůbec nebylo od věci. Vždycky se rád přiučím novým věcem.
P. S. Bohužel Brno je přesně na druhém konci republiky.

(upravil sagitarius 21. 9. 2013 20:25)

Re: Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

Až zjistíš, kolik beru za hodinu školení, tak ti cena za Taxi do Brna bude připadat jako drobný výdaj rofl
To bylo jen pro zlehčení....
Nedávno jsem dával školení kamarádovi, a za chvíli pochopil, že je to v podstatě velmi jednoduché. Vůbec nic na tom není. Vždyť jde jen o obyčejnou geometrii. Stačí jen na chvíli logicky zapřemýšlet, jak všechny ty hodnoty spolu souvisí a jak se uplatňují během pohybu přenosky a člověk pochopí vše.
Osobně mám gramofon v největší oblibě. Ne kvůli hudbě, ale z konstruktérského hlediska. Při konstrukci gramofonu má člověk obrovské možnosti ve volbě provedení, materiálů, vyřádí se na mechanických provedeních... To u jiných zařízení taková svoboda a tolik možností uplatnit nápady není.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 40]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nová MM přenoska za rozumnou cenu a její nastavení (AT95e)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£