Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » po 10588 dotaz na výkon zesilovače

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 43 z 43]

(upravil rudolf04 1. 8. 2013 9:13)

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Uznávám, že jsem se to snažil pro pochopení příliš zjednodušit a zbytečně jsem Vás zmátl. Proto příspěvek stahuji.


Omlouvám se.

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

rudolf04:
Jsme sice v koutku pro začátečníky, ale to neznamená, že by tu měl radit někdo, kdo se jen domnívá, že tématu rozumí.
Paralelním spojením 2 signálů stejné velikosti napětí, fáze a kmitočtu (které v tvém příspěvku #37, poznámka 1 přivádíš na vstup zesilovače) nedostaneš signál dvojnásobného napětí. Velikost napětí se nezmění. Proto i výkon na výstupu bude 100W.
V příspěvku #41 nějak šmodrcháš dohromady napětí, energie a výkon. Platí P=(U*U)/R. Zvětšení napětí na vstupu zesilovače na dvojnásobnou hodnotu vyvolá na jeho výstupu zvětšení napětí taktéž na dvojnásobnou hodnotu, tedy zvětšení výkonu na čtyřnásobek.

Re: po 10588 dotaz na výkon zesilovače

danhard napsal:

Sinusovka do stejneho vstupu - asi jsi hovado, signal z generatoru musis nejak definovane secist, upozornil jsem te na to hned v prvni odpovedi.
Dokud si nedas dohromady ty nejprimitivnejsi zaklady, tak nema cenu cokoliv vysvetlovat.

Asi jste tu hovada všici. Paralelnim zapojeni zdrojů do jednoho vstupu se napětí dělí v nepřímém poměru výstupních odporů generátorů. Ty nejsou v dotazu definovány, takže výsledek nelze určit. Při stejném odporu je sdružovací ztráta polovina.
Beze ztráty můžete sečíst dva zdroje jen zapojením do serie, cemuž většinou brání společná zem.

Pokud jsou napětí bezeztrátově sečtena, tak pokud jsou to signály koherentní, tj. mají stejnou frekvenci a pevný vztah amplitudy a fáze, tak se sečtou vektorově a výsledek je jeden signál s výslednou amplitudou a fází. Výkon na zátěži je podle výsledné amplitudy.

Pokud nejsou signály na sobě závislé, tak je na lineární zátězi součet výkonů jednotlivých složek.

Příspěvky [41 až 43 z 43]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » po 10588 dotaz na výkon zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£