Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » chrci basove repro

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 42]

Re: chrci basove repro

zosilovacom to nebude. aky odpor by som mal namerat ked su tak trocha pripalene a su 8 ohmove? a ked nie tak nieco okolo 8ohm?

Re: chrci basove repro

popis mi to Xmax moc neviem o co tam ide a cim to eliminovat

(upravil Amater 1. 10. 2007 15:54)

Re: chrci basove repro

Keď to meráš multimetrom tak by nemalo byť menej ako 7. okolo 6 tich to už obvykle býva čiastočne prihorené. Ale ak máš pred ním nieakú výhybku tak ju odpoj a zmeraj tak...

Xmax= maximálna povolená výchylka daná výrobcom. tj. koľko sa membrána repro môže najviac vychýliť ked to vezmeš po lopate.. Pri prekročení už začína okrem skreslenia narastať aj riziko poškodenia..

Re: chrci basove repro

tymto si mi pomohol dik tusim to tak bude ze su prihorete. da sa neco take previnut v BSakustiku lebo viem ze tam take robia

(upravil Amater 1. 10. 2007 15:59)

Re: chrci basove repro

BS acoustic - nemám s nimi skúsenosti a neviem o kvalite ich práce, takže musíš počkať kým sa vyjadrí niekto iný.. Ja som si takéto veci kedysi spravoval doma smile. Neni začo, daj vedieť ako si dopadol..

Re: chrci basove repro

meral som to obycajnym multimetrom a nameral som okolo 6ohm tak asi je uz v tom.
ked niekto viete kde a ci sa to da previnut tak sa ozvite dik.

a este by som chcel pocut vase nazory na tu ozvucnicu od altecu

Re: chrci basove repro

valti, pozri sa na prodance.cz tam ti pomozu s tymto... uvidis,nieco ti tam urcite poradia.. nejaka firma na previjanie sa urcite najde aj tu u nas na slovensku, len neviem kde take nieco splasit... ozaj, to ICQ mas? alebo este stale nic? daj ho sem ked ho mas wink idem uz teraz spat, zajtra ked nieco zistim dam ti vediet.

aaa,nejake nahradne cievky sa daju splasit aj na dexone. len ci to bude to spravne orechove.......

Re: chrci basove repro

icq nemam. a myslim ze by sa to oplatilo opravit. na BS to urcite robia len neviem ci nemaju vyselektovane len urcite znacky. musim im napisat.

Re: chrci basove repro

urcite oplatilo, sice som ich nepocul hrat, ale myslim, ze to bude slusne, skus sa tam popytat, aspon ti daju nejaku radu uz ked to neopravia wink informacie su niekedy lepsie ako samotna praca potom

Re: chrci basove repro

"a este pri tom chrcani mi zacali blikat clipi na zos."
To repro má Rdc 5,5ohm, takže "prihoreté" nebude...Ak blikajú clipy, tak koniec ide nadoraz a skresľuje, to je to chrčanie. To repro má citlivosť podľa výrobcu (Čína..) 94dB, v skutočnosti asi ešte menej (minimálna impedancia udávaná 6,2ohm.) , Xmax +-5,5mm. Asi len chceš od toho reproduktora (a zosilňovača)jednoducho viac, než dokáže.

(upravil lobster 2. 10. 2007 10:53)

Re: chrci basove repro

pouuzival som aj pred tym zosiky az do clipov a to skreslenie nebolo az tak vyrazne pocut ako pri QSC a myslim ze QSC je o nieco kvalitnejsie ako Q-sound. mozno preto od toho cakam viac.

clipi blikaju aj v tedy ked je repro odpalene a to viem z vlastnej skusenosti.

Re: chrci basove repro

Tie skúsenosti sú otázne,ak hráš bežne do clipu. Bez ohľadu na kvalitu , RMX850 dá do 8ohm max. 200W na kanál (prepokladám že nie je v mostíku ako to QSA predtým, to dá v mostíku cca 300-350 do 8ohm). S reprom s citlivosťou 94(?) dB to extra "hukot" neurobí. "Pridanie basov" korekciami  je len zvýšenie výkonu na basoch
Zapni na tom QSC Clip limit (koniec v QSC má ako budič na vstupe OZ ,tam je limitácia počuť "veľmi dobre") , uvidíš že sa to vyčistí ,  bude to hrať tichšie,ale  zato určite  dlhšiu dobu smile).

Re: chrci basove repro

na QSC som skusal vsetky variacie v stereo aj v mostiku stale to bolo rovnake. RMX850 da na 8ohm max 200W ale QSA (nie v mostiku) som pocul ze neda 200W a v mostiku neviem.

Re: chrci basove repro

Ak to nechrčí, keď sa hrá "pod limit" -neblikajú clipy-tak jednoznačne nestíha koniec.

(upravil lobster 2. 10. 2007 17:53)

Re: chrci basove repro

BV pripustam ze to tak moze byt. este spravim par testov aby som sa presvedcil. lenze este jednej veci nehapem ze ked som to skusal s inymi bednami v "clipe" ,to neskreslovalo. mimochodom cez crossover pri rovnakej deliacej frevencii.

teraz som to meral este raz, ale uz s normalnym multimetrom a ma to 5,1-5,2 ohm, tak nevim

(upravil Amater 3. 10. 2007 15:02)

Re: chrci basove repro

Inak, ak často hráš na "doraz", že ti ako si niekde písal " blikajú clipi" tak budeš takéto problémy asi riešiť častejšie. smile Chce to silnejší koniec alebo aspon citlivejšie repro. A inak to som prehliadol , že to repro má Rdc 5,5 ohm. Z toho vyplýva že keď si nameral 5,2 tak je to zrejme dobre.  Takže je pravdepodobnejšia tá varianta, čo hovorí BV.  A ešte u niektorých menej kvalitných repro sa pri miernom prehriatí roztopí lepidlo, ktoré drží po kope vinutie. Uvoľnia sa závity a hoci nieje spálená cievka a repro hrá, bude chrčať. U niektorých lepidlo opätovne uschne  ale zasa tak že sa  niekde vytvoria bubliny alebo hrby, ktoré drhnú pri väčšej výchylke.. Ale myslím, že tento prípad to nebude.. Takže asi bude nabudúce lepšie poslúchnuť BV a ubrať páry smile.

Edit:Takto, keď si nevieš rady,zisti aspon či to repro drhne keď naň JEMNE pritlačíš v okolí kopulky.Tak najjednoduchšie zistíš či je problém mechanický alebo el. tj. v zosiľnovači alebo zlyhal ľudský faktor:-)

Re: chrci basove repro

do clipov nikdy nehram sem tam sa stane ze blikne, ale toto som len testoval ze co to da. tieto basy este neboli nikdy hrane dlhodobo zeby sa roztopilo lepidlo. ja by som aj posluchol BV ze ubrat pary, lenze to na (400W/par) ziadne pary nema a to som skusal v izbe 5x5.

(upravil Amater 4. 10. 2007 14:29)

Re: chrci basove repro

Tak v tom prípade beriem späť. Asi som zase raz pozorne nečítal. smile

Edit : Ja som asi slepý!  hmm  sorry nevšimol som si, že nemáš icq..Tak ak chceš, môžeš na mejl. (v profile)

Re: chrci basove repro

2 lobster: posielal som ti mail, si ho pozri wink

Re: chrci basove repro

tie nožičky vyzeraju v podoryse ako nejake traďáky rady KD.. big_smile to bude aktívne big_smile

Příspěvky [21 až 40 z 42]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » chrci basove repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£