Téma: Symetrický výstup pro basové combo

Dobrý den pánové.

Chci vás požádat o radu. Skládám pro svého potomka combo pro basovou kytaru. Objednal jsem stavebnici korekčního předzesilovače.Bohužel tento předzesilovač nemá vyvedené linkové výstupy, a v tom je ten problém. Na netu jsem sehnal zapojení symetrického výstupu. Je  ho možné takto přidat do stávajícího zapojení? Jak píšu předzesilovač je komerčně prodávaná stavebnice proto slepé schéma. Za jakoukoliv radu předem děkuji.

tady obrázek:

http://imageshack.us/photo/my-images/843/lfng.png/

(upravil rf 30. 6. 2013 19:28)

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Zkus něco odtud - http://sound.westhost.com/project87.htm   nebo je v AR č 08/2004, str. 10. Já jsem si to jinak přidal na výstup z klávesového mixu a funguje to úplně v pohodě.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Díky za reakci, jedno ze zapojení z 1. odkazu je dokonce totožné s mojim zapojením symetrické části. Tak to asi fungovat bude. Mne spíš zajímá zda se to dá připojit tím způsobem jak jsem to nakreslil. Zda se nebudou výstupy vzájemně ovlivňovat

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Tak, jak jsi uvedl DI out, je v pořádku. Vyšší hodnota vstupního odporu zaručí neovlivnění signálu do koncového zesilovače komba i výstup do mixpultu.
Osobně jsem do svých baskytarových zesilovačů vždy do linkového výstupu použil transformátorky 1:1 – „vejce“. Tím je na 100% zaručeno galvanické oddělení zemí jednotlivých zařízení, ale s možností pomocí přepínače zem zapnout či vypnout.
Dělal jsem linkové výstupy s pomocným modulkem s TL071, zesílení s možností řízení výstupu signálu do PA, nebo i bez něj. Záleží, jaké výstupní napětí je preamp schopen dodat, pak stačí nastavit jen trimrem pevný výstup pro mixpult..

http://leteckaposta.cz/258487770


..aplikační schémata linkových výstupů najdeš zde:
http://www.jensen-transformers.com/apps_sc.html

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Díky všem. Hlavně Betaron nabídnul celý svůj archiv. Tady už něco nastuduju.

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Ještě jednou se chci vrátit k této tematice. Jak koukám je to už rok, a od té doby se změnili nároky. Dostal jsem za úkol k tomuto kombu postavit předzesilovač s lampami (inspirace snad jediná možná - Betaron) a opět stejný problém. Jak na symetrický výstup pro PA? Zapojení s IO fungují, ale dávat něco podobného za lampy mi připadá zvrhlé. Všude se doporučují Teslácká "vajíčka", něco od pana Lundahla anebo Jensena. Jedno je nedostupné fyzicky, druhé finančně. Je možné použít i něco jiného, lépe přístupného? Nebo nemáte někdo doma navíc "vajíčko" k tomuto účelu vhodné? Je to basová kytara to znamená kmitočtový rozsah s nízkým útlumem hlavně ve spodní části a myslím si že i výstupní úroveň bude vyšší. Za každou reakci předem děkuji.

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Tak si to převodní trafíčko namotej svoje, když integráče nechceš, jedno neseženeš a druhý nekoupíš.

(upravil dolly j 29. 6. 2014 15:41)

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Dají se někde koupit komponenty? Popravdě nikde jsem neviděl že by někdo nabízel plechy a kostřičky vhodné pro nf. Plechy pro síťová trafa budou asi nepoužitelné. Nebo se to dá z něčeho dostupného převinout? A že tam nechci IO mi připadá logické. Dělám to s lampama pro jejich zvuk a na konec dám IO?
Nechci se dohadovat jen se ptám.

(upravil Hazys 29. 6. 2014 15:58)

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Co zkusit ferit? Dostupné všude, přenese to dostatečný kmitočtový rozsah, namotat a spočítat neni žádnej problém.  Čím míň sycení, tím lépe (méně zkreslení). Na druhou stranu je třeba co nejtvrdší budič a co nejmenší odpor primáru. Vhodný je libovolný vysoce permeabilní materiál.

//Máš možnost měřit zkreslení?

(upravil dolly j 29. 6. 2014 17:06)

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Tak jsem pátral po netu (dříve jsem to už jednou četl) a údajně se dají k tomuto účelu použít, se solidním výsledkem, i oddělovací nf trafa ze starých TV. Našel jsem i prodejce který je za velice slušnou cenu prodává (25 Kč za kus), objednal 4 kousky. Tak uvidím. Až trafka dorazí tak budu laborovat.
O zkreslení ani tak nejde, bojím se spíš kmitočtového rozsahu - je to na basu. Aby to nebylo kvůli síťovému kmitočtu nějak odspodu oříznuté.
Ono je taky klidně možné že ty lampy nerozchodím a žádné trafko nebude potřeba ( je to moje první konstrukce s lampama).
Jinak díky za rady.

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Ty trafíčka jsou taky na feritu, překvapivo.  Převod 4:1.

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Nemáš, prosím tě, nějaké parametry pro tento sortiment? Já mám jen konstrukční katalog pasivních součástek a tam to není. Na netu to taky nemůžu sehnat. Prodejce u něj měl popisek : ddělovací nF trafo 9WN65107 pro oddělení fáze od sítě. Tak nevim.
Díky.

(upravil Hazys 29. 6. 2014 17:35)

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Tohle teda vopravdu neni NF trafo z televize a už vůbec ne audio. Zruš tu objednávku, bude to k ničemu. Kdoví co je to za sračku.

//to bude patrně tlumivka do síťovýho filtru//

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Tak to si mne nepotěšil.

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Audiotrafa ze starý telky vypadají např takle:
http://i59.tinypic.com/2l8fbwl.jpg

Re: Symetrický výstup pro basové combo

http://www.monacor.sk/product/show/2651/LTR-110

Máte je někdo vyzkoušené, proměřené?
Nějaké další se dají sehnat i v GESu.

Web

(upravil Mates 30. 6. 2014 8:27)

Re: Symetrický výstup pro basové combo

Monacor - přenese to příliš malé napětí, u té basy to bude pravděpodobně neustále přesycené.
Vzhledem k tomu že to chceš budit přímo z flašky, bych si nechal umotat převodní trafo na míru, a budil bych to z anody....

Re: Symetrický výstup pro basové combo

K tomu Monacoru udávají 5V rozkmit vstupu při 1%zkreslení. Nepíšou zda peak -peak , ale spíš RMS. V katodovém sledovači oddělit kondíkem proti sycení DC a výsledek by mohl být dobrý.
Máte je někdo? Jsou ty grafy a tech.par. věrohodné?

Web