Téma: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Ahoj všichni!

Mám drobný trablík:
Měl jsem nokii, umřela. koupil jsem huawei ascend y300. a nějak marně přemejšlím, jak dostat kontakty z outlookju do tohto telefonu.
Tušíte někdo jak se to dělá?
Pokud možno tak, abych to zvládl i já, tj v IT zcela neznalý jedinec staršího data narození?

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Jo, musíš si sehnat soft k tomu telefonu, přes kterej se to tam naláduje. On si ty kontakty musí překonvertovat na svůj interní formát. Jenže asi budeš mít problém. Já mám podobnej telefén- MyPhone, taky čína, a žádnej sft k tomu zatím neexistuje.

Web

(upravil PB0305 24. 6. 2013 8:56)

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Máš z telefonu přístup na internet? Stačí wi-fi. Pokud ano, asi by šlo tam kontakty nahrát ze serveru. Je to zpravidla poměrně jednoduché. Pokud na to spěcháš ozvi se.

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Z outlooku vyexportovat do CSV a v mobilu toto CSV naimportovat. Případně založit google účet, tam naimportovat to CSV a online synchronizovat kontakty do telefonu pomocí google účtu.

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Pánové, pokud to někdo prakticky vyzkoušel, hoďte sem prosím návod. Problém bude ale v tom, že těm čínám většinou oficiálně rozšířené formáty "nechutnají", protože kvůli licencím používají vlastní. Já to po mnohých pokusech vzdal.

Web

(upravil PB0305 24. 6. 2013 10:01)

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Mně se podařilo synchronizovat HUAWEI U9200 přes internet se servrem.

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Tak si tam dejte třeba cyanogen mod nebo jinej neoficiální port androidu, když originál nevyhovuje. Zlatej Nexus smile

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Vždyť je v tom android, takže synchro s google účtem musí chodit. A mobily od Huawei-e nejsou zase taková trága.

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

No, ten můj je bez OS.

Web

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Huawei jsou slušný mobily...dražší kousky jsou dokonce velmi slušný...naprosto srovnatelné s konkurencí, mnohdy lepší. Samsung si tam nasere podělaný nástavby androidu a zasere to hovadinama, mobil se 4jádrem se pak trhá... číňani se neobtěžujou to moc upravovat smile Ale jak říká babakus, každej android musí jít synchronizovat, leda by to byla nějaká stará potvora.

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Ahoj, mě přijde také nejjednodužší CSv. naopak bych řekl, že čínani obecně tam nacpou daleko víc formátů než standartní výrobci. Pokud jde o Huawei je to ale silná a stabilní firma. Pokud by ti nešel export, pak zkus kontakt na www.facebook.com/HuaweiDeviceCZSK. K Dohnalíkovi Y300 není stará potvora, je to novinka, takže synchro by dle jeho teze mělo být ok big_smile

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

heh, synchronizace s gůglem...
možná netuším, ale nechápu proč synchronizovat mobil s vyhledávačem.
Já měl předtím dycky nokie, teď su socka, tak jsem čel do číňana.
Trabl je v tom, že v NTB mám outlook. v něm veškeré kontaky, schůzky atp a doteď jsem to synchronizoval pomocí nokia suite. Ja jsem konektl telefon k notebooku, zesynchronizovalo se to.

A něco podobnýho bych chtěl používat i teď.
Dokonce jsem přečet celou příčurku od toh otelefonu a nic. jen naznačeno, že se má downloudnout microsoft active sync, což už mám, ale po připojení telefonu ho to nedetekuje.

Tušíte co dál?
Na netu toho zatím moc není... asi nikdo s číňanem nemá outlook.

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Bez synchronizace s googlem už si asi jen těžko dokážu představit používat jeho produkty. Kontakty mám pěkně synchronizovaný s gmailem, na mobilu si zapíšu něčí email a na PC už mu můžu napsat smile Jen se o to nepokoušej pomocí kabelu, ale jednoduše přes síť, přes wifi. Přes kabel to snad ani nejde...
BTW, nebyl jsi to náhodou ty, kdo tady kdysi v nějaké diskuzi strašně plival na android?

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

Dalča:
Postup jsem ti popsal ne? Snaž se zapomenout na synchro Outlook -> Nokia. Tohle už je dávno pase. Teď jsi si koupil tel. s androidem, což je dítě google a na to jsou vázané i další funkce. Jestli si chceš usnadnit život, tak si založ účet na google, tento účet si nastav i v telefonu a občas telefon připoj k internetu (mobilní net, wifi). Kontakty budeš mít jak v telefonu, tak na netu.

Bráníš se tomuto řešení protože se bojíš o soukromí? lol Ale prosímtě, vždyť už dávno žádné nemáš wink

(upravil PB0305 25. 6. 2013 9:04)

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

PB0305 napsal:

Máš z telefonu přístup na internet? Stačí wi-fi. Pokud ano, asi by šlo tam kontakty nahrát ze serveru. Je to zpravidla poměrně jednoduché. Pokud na to spěcháš ozvi se.

To co ti píše Babakus je rozumné, synchronizace se dělá přes internet.

(upravil Dalča 25. 6. 2013 12:59)

Re: Synchronizace mobilu Huawei s Outlookem

DOhnalík"
Jo byl.
Měl jsem dlouhodobě dobré zkušenosti s nokií na symbianu N9500...
tam jelo vše co jsem potřeboval.

Teď mi klekla poslední C6-00 a žena mi koupila k narozeninám toho Huaweje.
Tzn mi nezbývá nic jinýho, než s ním pracovat.

Babakus:
CSV kopii kontaktů jsem zvládl, díky.
Teď eště jak sesynchronizovat poštu. Mám v outlooku víc účtů, a chtěl bych mít poštu jak na mobilu tak v outlůku.
Má představa je: dojdu do práce zapnu notebook, připojím mobil, chvíli to bude hrkat a zesynchronizuje se mi pošta z notebooku do mobilu. tzn po tomto okamžiku budu mít všecky složky z outlooku stejný i v mobilu.
Gogoleho účet nemám, a nechce se mi přes něj veškerou poštu filtrovat. Nějak si myslím, že je to velmi fízlama prolezená "služba" a nechci jim přidávat práci s čtením a vyhodnocováním mé korespondence.

Blbý je, že to vipadá , jako by NANDroid nepočítal s touto variantou.

WiFi v práci není, propojil bych to USB drátem, to navíc i dobíjí baterku, tudíž by se mi to líbilo.
Bohužel je celá síť v práci "monitorována" Doma je to lepší. smile
Tzn v práci stahuju pracovní složky a doma ty ostatní. Když je krize konektnl jsem se přes mobil do internetu a stáhl poštu přes datový tarif. dycky do outlooku v notebooku. A pak, jednou za čas syncnutí s telefonem.
Ten telefon jsem používal jako OFF-LINE nahlížení do pošty a jako zálohu, kdyby klknul notebook. složky u s přílohama byly na SDčku, místa tam je dost...