(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:28)

Téma: Pássovská supersymetrie --- to je ta pravá cesta --- a žádná jiná...

.

Re: Pássovská supersymetrie --- to je ta pravá cesta --- a žádná jiná...

Zase nějaké technologie UFO pro netopýry? lol

..nějak jsem to nepochopil.

Re: Pássovská supersymetrie --- to je ta pravá cesta --- a žádná jiná...

Jsou-li totiž zkreslení a šum totožné pro obě poloviny symetrického zapojení,a u symetrických obvodů sestavených ze součástek s minimálními odchylkami většina zkreslení i šumu je totožná,pak se na výstupu vynulují.

Totožný šum v oboch polovinách... Nejaká nová aplikácia kvantovej previazanosti?

Re: Pássovská supersymetrie --- to je ta pravá cesta --- a žádná jiná...

Tož nevím, já dycka myslel, že šum je zcela náhodná, tj nelze ho mít tak nějak symetrický.
Takhle jde uvažovat s brumy a ind. signály, ale né s šumem.
Teda jestli se náhodou neudálo v promárním výzkumu něco o čem nevím a ttoto vyvrací dosud zažité představy o šumu..

Apropó vidět 2 zdroje identického šumu a umřít...
Parafráze známého výroku klasika.
CO se tejče symetricky řešenejch zesíků, tak DPA je klasika....

(upravil MilanTuma 15. 6. 2013 21:28)

Re: Pássovská supersymetrie --- to je ta pravá cesta --- a žádná jiná...

Supersymetriii od PASSe jsem si poslechl dosytosti a dokonce poté postavil i čistě soukromou (autorská práva) funkční kopii. Je to hodně silné dělo, přehlednost scény, stabilita, přesnost, zatraceně dobrý uvolňující ale přesný zvuk. Velká většina (i 100k) zesilovačů na PASSe prostě nemá. Musí se to slyšet. Jen dle mě zkrátka ty výšky by na tom mohly být lépe.

Re: Pássovská supersymetrie --- to je ta pravá cesta --- a žádná jiná...

Kolik platí za reklamu? lol

Re: Pássovská supersymetrie --- to je ta pravá cesta --- a žádná jiná...

Jan16 napsal:

Kolik platí za reklamu? lol

Kdo?  Si všichni uvědomte, že třeba OSA (optický spektrální analyzátor) za 2 mega nosím běžně v práci v rukou a tudíž jsem si vypěstoval určitou profesionální deformaci-otupělost na drahé věci. Tudíž zesilovač za 200 tisíc mě nechává zcela klidným.  Za reklamu mě rozhodně nikdo neplatí. Píšu to přesně jak to slyším.

(upravil zuki 16. 6. 2013 8:36)

Re: Pássovská supersymetrie --- to je ta pravá cesta --- a žádná jiná...

Dalčo: I šum lze sčítat. A je-li nekorelovaný, tak se u dvou šumů se "stejnou amplitudou" smile teoreticky sečte tak, že výsledek je amplitudově jen 1,4x větší než původní úroveň. Je to proto, že okamžité hodnoty šumu nejsou ani ve fázi a ani nemají stejnou amplitudu. Aby se potkaly ze dvou šumových cest dvě zcela shodné špičky je velmi nepravděpodobné.

Je to věc v Evropě známá desítky let. Odhaduji, že dávno před zmíněným americkým patentem smile A pokud vím, tak se to zkoušelo u anténích systémů a i u NF atd... Tento postup sníží pouze šum vzniklý v těch konkrétních obvodech (zesilovačích), nikoli vstupní.

Prostě když máš dva stejné paralelní zesilovače a sečteš za nimi signál, tak dostaneš 2x větší signál, ale jen 1,4x větší šum. Samozřejmě lze mít N-cest a ty pak sečíst... A souhlasím s tebou v tom, že potlačit šum dvěma cestama o 90% zavání alchymií apod.

Re: Pássovská supersymetrie --- to je ta pravá cesta --- a žádná jiná...

Zulki: pravdu díš..
Já se podivoval nad "argumentem" odečtení šumu...
JJ je to zvláště ve VF donedávna běžné řešení, jak zvýšit rozdíl mezi užitečným výkonovým zesílením a šumem.