Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Problém s mikrofonním vstupem

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Problém s mikrofonním vstupem

Jak je u mne zvykem,opět se na vás obracím s prosbou o pomoc či radu.
Dostal jsem za úkol stvořit bednu na zpěv.Základním požadavkem bylo začlenit do aparátu "vnitřnosti" z radiomagnetofonu který obsahuje mikrofonní vstup s přeladitelným echem.Vnitřnosti jsem úspěšně separoval z těla dárce a napojil na zdroj.Mikrofonní vstup se zapíná spínacím kontaktem ve zdířce,bohužel aparát nefunguje jak má.Po zapnutí vstup sice reaguje na přiložení prstu,neuzemněný vstup brumí,ale na mikrofon nereaguje,prostě signál z mikrofonu nezpracuje.Na vstupu je TA7137P,dále obvod obsahuje MN3007,MN3101 a BA10324.Je možné,aby vstupní zesilovač nefungoval,ale přesto zůstal otevřený?Nebo mi něco uniká?

Re: Problém s mikrofonním vstupem

nepouzivas nahodou kondenzatorovy mikrofon napr. taky ako robia k PC?

Re: Problém s mikrofonním vstupem

Už jsem taky detekoval,že bude problém ve zvoleném mikrofonu.Ano,testoval jsem na obyčejném mikrofonu k pc.

Re: Problém s mikrofonním vstupem

Takže vyzkoušeno s klasickým mikrofonem a je to funkční.Z toho plyne:klasický pc mikrofon nebrat!

(upravil Jan16 8. 5. 2013 13:16)

Re: Problém s mikrofonním vstupem

Jasně, klasický PC mikrofon nebrat, protože ho neumíme zapojit.

//Ono je totiž děsně složitý na ten mikrofon přes odpor tak 4k7 přivýst cca 5-9V

Re: Problém s mikrofonním vstupem

Kdybych "byl v obraze",nepotřeboval bych radu.Teď když vím že jsou mezi mikrofony rozdíly a co s tím to taky zvládnu.

Re: Problém s mikrofonním vstupem

Né, mě šlo o to tvoje "elektretové mikrofony nebrat", jako proč je nebrat ? Dyť to nedává smysl... Běžně se to používá leckde (nejen u počítačů) a funguje to.

Re: Problém s mikrofonním vstupem

Vyjádřil jsem se trochu nešikovně,napíšu to jinak:
Mikrofony k pc bez patřičné úpravy nebrat jako směrodatné pro test mikrofonního vstupu.
Když už jsme u toho,jaký je mezi nimi rozdíl?

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Problém s mikrofonním vstupem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£