Re: JPA 400 TMS

preto kupujem nerezové M3jky, na tom veru závit nestrhneš smile

Web

Re: JPA 400 TMS

Možná by to chtělo přestat kupovat (předražený) šroubky v baubau a koupit od seriozního železářství, kde si můžeš vybrat aj pevnost a povrchovou úpravu.
//Pak je zase problém, že serveš díru v chladiči smile

Re: JPA 400 TMS

Jan16: Pěkný, ta SOA křivka je pro 25°C z datasheetu ? To máš v excelu,vlastní tvorba ?

Re: JPA 400 TMS

Když si člověk koupí těch nerezek třeba 100ks je to pomalu levnější než železný niklovaný (které časem stejně zajdou)..

https://i.postimg.cc/H8jdWmw0/2137349.jpg

O SOA už se tu párkrát psalo a tuším i nějaké excel sem někdo vkládal (Otas?)

Web

Re: JPA 400 TMS

DJ_Rix: vlastní tvorba v excelu.  Ještě jsem tam nedodělal automatický přepočet tepelného deratingu (zatím musím ručně násobit) a nemám tam dodělaný ještě ten kliďák. Pak to možná přenesu třeba i do EXE podoby, včetně databáze běžně používaných tranzistorů. (nyní se tam musí SOA opsat ručně).
Na tom obrázku co jsem poslal je SOA pro 80°C (linear derating). Za pokojové teploty se to tam s odřenýma ušima vejde smile

reeb: To bylo v souvislosti s výpočty ochran tranzistorů do zesilovače.

(upravil right13 29. 4. 2013 13:51)

Re: JPA 400 TMS

dalo by sa to o dost profesionalnejsie spravit v MATLABe aj s grafickym vystupom

Web

Re: JPA 400 TMS

Jo a co tam bude profesionálnější?  Že budeš na výpočet potřebovat čtyřjádrový procesor s 4GB RAM a nějaký licencovaný software (matlab) co zasere na disku snad 10 giga?
Sorry, tohle imho nemá nic společnýho s profesionalitou.

Re: JPA 400 TMS

right13: Kdyz uz tak v necem co je bezne dostupne, male, snadno pouzitelne, idealne zadarmo a crossplatform.  Neni Matlab trochu overkill?

(upravil right13 29. 4. 2013 14:04)

Re: JPA 400 TMS

nebudem sa tu s tebou o tom hadat smile ked myslis ze excel je profesionalnejsi ako matlab OK


P.S. kompilator do C/exe je sucastou uz neviem kolkej verzie

jan16 , neviem kolko mas rokov, pokial si postarsi pan v tom pripade je mi jasne ze ucit sa nieco nove je trosku tazke, pokial si student technickeho smeru na VS tak sa ti cudujem ze mas nervy sa babrat s excelom pri takej komplexnej zalezitosti ako je to co robis. Excel je kalkulacka pre kancelarske krysy aby si vedeli vypocitat diety.

Web

Re: JPA 400 TMS

right13: Pokud je mira profesionality dana rozsirenim v profesionalni sfere, Matlab oproti Excelu nema vubec sanci wink

(upravil Jan16 29. 4. 2013 14:13)

Re: JPA 400 TMS

Nezlob se na mě, ale ty si snad myslíš, že se někdo bude obtěžovat nelegálně stahovat desetigigovej matlab kvůli něčemu, co mu může udělat bez rozdílu excel (nebo alternativu z openoffice), kterej má na kompu snad každej, jen otevřít soubor a vyplnit hodnoty?

Pokud se chceš bavit o skutečné profesionalitě, udělej z toho exe aplikaci. Nebo třeba v Javě, ať to můžou pouštět všichni a všude.

right13: V matlabu něco málo umím a rozhodně si dovolím drze tvrdit, že by s tím bylo víc práce, než s tím excelem. Psát programy v v C v matlabu? Blázne...   Na to jsou lepší vývojový nástroje než matlab.

ad grafy v matlabu: Jo jo, ty hranaté sínusovky v simulinku,  ty já rád.

(upravil luta 29. 4. 2013 14:12)

Re: JPA 400 TMS

right se chtěl asi pochlubit, že umí grafy v Matlabu, tak ho nechte wink big_smile

Web

Re: JPA 400 TMS

nemyslel som to tak, s matlabom vie robit aspon zaklady kazdy vysokoskolak, uci sa to vsade

ale skoda reci, polovicka s vas si tu kresli plosaky ceruzkou na papier a rysuje vykresy tusom na papier, lebo software je zlozity

P.S. javu? nerob si srandu

Web

(upravil luta 29. 4. 2013 14:20)

Re: JPA 400 TMS

když už se tu oháníš matlabem (5 let jsem v tom dělal simulace, řízení, neuronové sítě a kdo ví co) tak se mrkni na free alternativu http://www.gnu.org/software/octave/ těžko si každej koupí Matlab nebo využije školní licence

hádej v čem je psané Matlab IDE? (poradím - potřebuje Java Runtime) big_smile

Web

Re: JPA 400 TMS

righte, copak máš proti javě? Taky se to učí všude... stejně jak ten matlab lol

(upravil right13 29. 4. 2013 14:29)

Re: JPA 400 TMS

knock knock...
who is ?
.
.
.
five minutes later....
Its me, Java !


p.s. hranate su len ked nevies nastavit samplovacku wink

ale ok, nechajme toho, ja som sa len pytal

Web

Re: JPA 400 TMS

Kdyby se tím živil tak by si mohl udělat něco profesionálního, ale pro normálního bastlíře excel vyhovuje měrou vrchovatou..(jakože to někteří neřeší a dělají to od oka)

Web

Re: JPA 400 TMS

Nevíte někdo jak to vypadá s SPD400/600? V nabídce aldaxu jaksi nejsou ceny, takže z toho mi vychází, že to není dostupný. Chtěl bych si časem postavit něco s 0.4KW+ a přemýšlím nad tím zdali jít do toho JPA kde by se člověk mohl i něco přiučit anebo jít do ověřeného bezzáludnostíhotovéhokonce od aldaxu:)

Re: JPA 400 TMS

Pokud si dobře pamatuju, tyhle moduly jsou na vyžádání, tudíž napiš do aldaxu a dozvíš se vše potřebné smile

Re: JPA 400 TMS

Oba moduly v současné době nebudou v nabídce až do změny DPS. Důvodem je změna typu výstupního relé zn. Matsushita na zn. Finder.