Téma: JPA 400 TMS

Zdravím,

nevíte prosím někdo, kdo by dodal DPS na tento zesilovač?

Dík.

Re: JPA 400 TMS

http://zosilnovace.eu/ZosilnovacJPA400TMS.htm

Web

Re: JPA 400 TMS

Nikde to tam totiž nepíšou, poslal jsem jim mail, jen asi doprava se prodraží. Chce to někoho v čechách.

(upravil right13 26. 4. 2013 21:15)

Re: JPA 400 TMS

poradim ti jednu vec, keď ideš šetriť 2E na poštovnom, radšej sa do toho ani nepušťaj, už vidim že do toho narveš ten  najlacnejši šrot z GME a potom budeš plakať že ti to po tyždni vybuchlo... henta stavba si spapa tak 300E (10 000kč) prinajlepšom a ty tu ideš riešiť 2E

Web

Re: JPA 400 TMS

Prosím, nerozčiluj se. Netušil jsem, že bude poštovné za 50Kč. Nezkoumal jsem to, pořád čtu o vysokém poštovném ze slovenska. Dále k ceně. Trafo mám, chladiče i bednu taky, tudíž je nepočítám a jsou to asi nejdražší položky zesilovače.

Re: JPA 400 TMS

Počkej až budeš nakupovat koncáky... A vyhni se všem obchodům jako GME, TME, raději i GES. Doporučuju nakoupit pasivní součástky v ECOMu, trandy třeba v EZK, měli by je tam mít.

Re: JPA 400 TMS

Nezdá se mi to, v EZK, pokud jsou to originály TOSHIBY tak vycází pár na 98Kč, což není tak hrozné. Konce 980Kč+smetí okolo.

(upravil sinclair 29. 4. 2013 0:21)

Re: JPA 400 TMS

Toshiby jsou to nejhorší, co do takového zesilovače můžeš dát. Každý kouká jenom na peníze, ale už málokdo na datasheet. Kdybychom do SPD400-600 dávali Toshiby jenom proto, že jsou levné, tak místo bezproblémové distribuce řešíme jenom reklamace.
Na kolik vychází v EZK jeden pár MJL1302/3281, že tu řešíš pár korun? Nejdražší položky, tj. trafo, chladiče a kastli z Revatechu předpokládám už máš, tak nechápu, proč se tu zabýváš pár korunami navíc, které Ti přinesou nezměrně větší spolehlivost.

Web

Re: JPA 400 TMS

Je to furt dokola..

Web

(upravil DJ_Rix 29. 4. 2013 6:56)

Re: JPA 400 TMS

Pokud to vezmu čistě technicky,nevidím nejmenší důvod, proč by do 400W zesilovače nestačilo 5 párů Tošib. Na tenhle výkon to bude zcela v pořádku.
Aldaxí SPD400/600 jsou sérioparalel,se čtyřmi páry trandů na 600W.

Re: JPA 400 TMS

To by už pak byly ještě lepší MJL21193/4. SOA 100V/2A. Co vy na to?

Re: JPA 400 TMS

Zkus se podívat na ft...

(upravil Wili 29. 4. 2013 11:12)

Re: JPA 400 TMS

Ano tie MJL su jedne z naj tranzistorov pre PA audio, potom este aj MJL21195/6. Ich vyhoda je hlavne extremny vykon, ako si sam napisal vysoka SOA charakteristika, ale nevyhodou je rychlost a hlavne cena, su dost drahe. Zalezi na co ten zosilnovac planujes pouzivat, ked to bude na PA ozvucovanie tak to bude najlepsia volba... Ak by si to chcel na domace audio (hi-fi) lepsie budu tie MJL1302/3281, pripadne toshiby 2SC5200/2SA1943.

Inak co sa tyka vykonu tranzistorov Toshiba, ak su to poriadne originaly a su spravne namontovane na chladic, zvladaju aj prekvapivo velke vykony. Ja osobne som z 5 parov v triede AB vytrieskal s Leachom 550W@4R a 320W@8R(do 8R by to slo mozno aj s 3-4 parmi, neviem neskusal som). Nehovorim ze to aj mas skusat lebo je to na hranici zivota a smrti tranzistorov, len vravim ze sa to da. Samorejme druha vec je spolahlivost a pri PA ozvucovani treba samozrejme predimenzovavat co sa tyka aj tranzistorov aj chladenia.

Re: JPA 400 TMS

Dík pánové, ten Ft jsem fakt přehlédnul.

(upravil Jan16 29. 4. 2013 11:32)

Re: JPA 400 TMS

5 párů toshib na 550W, to chce koule.
Já proti toshibám tu na rozdíl od většiny nic nemám, avšak dělat  nima takovýhle kejkle, to by mě teda nenapadlo.  Až se ti ten zes pořádně ohřeje, tak ti to střelí, protože rezerva od druhého průrazu je už malá i za pokojové teploty.

(upravil DJ_Rix 29. 4. 2013 11:35)

Re: JPA 400 TMS

Souhlas,Joži věděl proč jich dal na 400W 5 párů. Osobně mám Toshiby taky mezi oblíbenejma tranzistorama, chápu ale že zrovna mezi "robustní" se neřadí smile

Re: JPA 400 TMS

Tak jsem pro sanocha ze svého udělátoru vyjel graf, jak mu to s toshibama dává 550W při 80°C na čipu s přihlédnutím na nějaké impedanční minimum bedny: http://i41.tinypic.com/jtkz6b.jpg To teda chudáci trandy, ty s tebou musí mít svatou trpělivost.

//PS: graf dole nekončí úplně kde má, neuvažuje se kliďák a napětí protivětve

Re: JPA 400 TMS

nj, ale ako pisem, bolo to skor z hladiska "co to da" skor test, nepustam to takto za bezneho provozu to by som sa bal... pouzivam to stale len na 8R repro a nikdy na 300W big_smile mam to na doma...

inak dost vyrazne tranzistorom pomaha, ked sa uchytia na chladic cez hlinikovu pasovinku 15x2mm, a cez to prisrubovat tranzistory. Dost vyrazne to pomaha rozlozit pritlacnu silu, a chladi to puzdro aj z hornej strany, neverili by ste ako sa dokazu tie pasovinky zohriat yikes

(upravil Jan16 29. 4. 2013 11:49)

Re: JPA 400 TMS

Ale věřili...
Ono je úplně jedno, jak tranzistor bude přidělaný na chladiči.  Na SOA derating to nemá vliv. Prostě až se to ohřeje, tak to bouchne smile

Jinak uchycení TO264 "přes pouzdro", je podle mě  při větších výkonech docela nutnost. Ten, kdo na tom pouzdru vymyslel M3 šroub, to musel být opravdu maník.

(upravil Wili 29. 4. 2013 12:04)

Re: JPA 400 TMS

och to mi ani nepripominaj... tolko co som sa zanadaval pri montovani. Tie posrane M3 srubky snad dnes robia z uplnych hovien, ked som to daval na chladic po tom co som utrhol zavit na troch srubkach po sebe, som to dal priatelke nech to zasrubuje ona big_smile predsa len zeny maju vacsi cit. Ja som este zvyknuty na stary system typu: "kym nieco nie je dotiahnute "na smrt" tak to nie je dobre."