Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Co dnes s KD503??

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 7 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 131]

Re: Co dnes s KD503??

... posledních 8 ks KD503 bych tedy schoval pro synka, ať si později postaví přístroj svůj, bude-li mít tu ctižádost, a ještě mu tranzistory zbydou na nějaký ten servis. I Vám se mohou KD503 hodit pro případ, že si nějakou banalitou "odpravíte" zdroj s těmito tranzistory. Ale zase jen názor, který má do rady daleko.
On takový zesnulý poctivý zesilovač, jehož oprava visí na nesehnatelném nebo za mrzuté peníze sehnatelném tranzistoru, dokáže pěkně pokazit náladu i motivaci.

(upravil EsoRimmer 2. 4. 2013 19:34)

Re: Co dnes s KD503??

Tak jsem v práci něco zkoulil na papír a překreslil do kompu (je možný a pravděpodobný, že jsem někde udělal chybu)
http://2i.cz/2i/t/cf9c2f05d6.jpg
jen nevim, jak počítat tepelnou kompenzaci s kliďákem a odpory v nadproudový ochraně -> vždy jsem to dělal metodou pokus/omyl big_smile niní můžete kritizovat.

Betarone když mi to nepojede, tak ty tvoje schemata zkusim smile
Digiting však já mám ještě rezevní ve funkčnim AUJ637, takže rezerva 4 kousků by přinejhošim byla.

Re: Co dnes s KD503??

U toho řízení klidáku -násobič Ube, dej horní odpor 2k, trimr 1k a k němu odpor 470.

Trimr z diferáku bych vyhodil.

Jaké to bude mít napájení?

Web

(upravil Jan16 2. 4. 2013 21:52)

Re: Co dnes s KD503??

//promazáno.

(upravil reeb 9. 4. 2013 19:43)

Re: Co dnes s KD503??

Jane ty jsi hrozný šašek, onehdá ses divil jak funguje mute NPN trandem a ted tady machruješ...  lol

Web

Re: Co dnes s KD503??

Jestli ti to vadí, já to promažu, a můžeš radit místo mě, stačí říct. Já si to s Davidem vyřikám po mailu.

(upravil DJ_Rix 2. 4. 2013 22:14)

Re: Co dnes s KD503??

No jo, máme tady zdá se nového experta na zesilovače smile  Odkypak se určuje nadproudovka jen hodnotou emitoráku ? Snad jsou tam ještě nějaké odpory, kterýma se nastavuje sklon ?

(upravil Jan16 2. 4. 2013 21:56)

Re: Co dnes s KD503??

Fajn, sere vás to. To jsem chtěl slyšet.

Rixi, blbečka dělej z někoho jinýho. Emitorový odpor určuje proud ve zkratu, tam se jaksi odpory pro nějaký sklon příliš neuplatňují.  Pokud si zvolíš zkratový proud, druhý dva odpory musíš dopočítat. Pokud to umíš jinak, tak to Davidovi vysvětli místo mě, líp. Já to líp neumím.

Re: Co dnes s KD503??

Hergot nehádejte se... To ničemu nepomůže a akorát půjdete spát nasraní...

(upravil DJ_Rix 2. 4. 2013 22:05)

Re: Co dnes s KD503??

Rozdíl mezi protizkratovou ochranou a ochranou proti přetížení ? Tam se snad ty odpory uplatňují,ne ? A to by jsi zas byl podle mne na ty KD dost přísnej, dovolit jim jen 3A proudu - Myslíš že by mu stačilo ze dvou KD503 tahat jen 30W do čtyř ?

V zásadě tam krom násobiče Ube a diferáku se špiglem nevidím od štefana nějaký zásadní zlepšení,to už si zkopči třeba Cyrrus One a na konec osaď Kádéčka smile, ten jsem tu měl a docela mě dostalo jak to hrálo na kvazoš big_smile

(upravil Jan16 2. 4. 2013 22:06)

Re: Co dnes s KD503??

Občas by sis měl utřít okuláry a prohlídnout si pořádně schéma, co tam vlastně je. Jestli to tam chceš provozovat s emitoráky j22 prosím, tvoje volba, já už do toho kecat nebudu, protože tomu zas tolik nerozumím.

Re: Co dnes s KD503??

Můžeš být konkrétní čeho že si to mám všimnout s otřenými okuláry ??

(upravil Jan16 2. 4. 2013 22:12)

Re: Co dnes s KD503??

http://i49.tinypic.com/34xer1v.png

Emitorák j22 je zde dle tebe v pořádku? Pokud ano, skládám předevšemi omluvu, že sem si dovolil oponovat.  3A při 40V mi na KD503 připadalo při pohledu na SOA trochu moc. Ale asi mám já špinavé okuláre.

Re: Co dnes s KD503??

KD503 mali svoj význam pred 89tym, keď neboli v ČS dostupné lepšie tranzistory príp. komplementáre. Preto Tesla Vráble odpajcla ten svoj kvazikomplementár, ktorý fachčí dodnes. Hodia sa niekomu, kto servisuje tieto zosilovače. Alebo ako radí p.Dudek urobiť z toho regulovatelný zdroj.

Pre lepšie pochopenie funkcie emitorových odporov odporúčam preštudovať napr. High power Audio Amplifier Construction Manual od R.Slone. Je to dostupné na nete.

Som presvedčený, že KD503 s emitorovými odpormi 0,22R budú pracovať bez problémov a tiež aj prúdová ochrana.

(upravil DJ_Rix 2. 4. 2013 22:19)

Re: Co dnes s KD503??

No, já taky nevidím nic závadného na emitoráku 0R22 smile Co se ti na něm nezdá ??

Ke KD503 snad neexistuje graf SOAR,v katalogu je jen poznámka že při 100°C by měl vydržet minimálně 30V/2,2A . Krom pár samoodpalovacích zařízení nikdo neprovozuje zesilovač s teplotou 100°C smile

(upravil Jan16 2. 4. 2013 22:29)

Re: Co dnes s KD503??

Tak jo, veřejně se omlouvám Davide, že jsem ti radil kokotiny. Kluci ti tu poradí kvalifikovaněji.

//Pokud pro 100°C je to 2,2A 30V, pak bych odhadl, že pro 40V to bude asi 0,9A. Ale budiž, ty jsi zkušenější. Čekám jaké hodnoty mu doporučíš, rád si to tu pak vykreslím do grafu a poučím se, jak se odborně přelézá SOA.

(upravil marda 2. 4. 2013 22:29)

Re: Co dnes s KD503??

Silná optika, velké bulve big_smile

Sinclair odladil nějaký BA zesilovač s KD503, mělo by to být tady ve fóru.

(upravil Jan16 2. 4. 2013 22:32)

Re: Co dnes s KD503??

Kdybys radši místo kritizovální bulví příspěl něčím konstruktivním, například vysvětlil mě a Davidovi správný návrh těch tří odporů. I když uznávám, že se to v jendom příspěvku obsáhnout nedá.. tak třeba aspoň napsat konkrétní hodnoty těch odporů.

//odladil, leč pokud vím, tak BA200 uvolněná nieje.

Re: Co dnes s KD503??

Nebudu řešit Power Derate při 100°C.

(upravil Jan16 2. 4. 2013 22:37)

Re: Co dnes s KD503??

To po tobě ani nikdo nechce. David potřebuje konkrétní hodnoty jaký dosadit do obvodů ochran. Jak se ukázalo, já na to nestačím, tak jestli bys třeba ty nebo (někdo jiný) nevěděl?
Já bych navrhoval třeba 150/2k4 pro těch vašich 0,22 ohm v emitoru, ale na mě tu radši neberte ohledy. Jiný návrh tu zatím nepadl.

Příspěvky [21 až 40 z 131]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Co dnes s KD503??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£