Téma: DPA 280

Nazdar. Keďže už rok úspešne používam DPA 280 na mojich vlastných doskách, rozhodol som sa ponúknuť ich aj ostatným, vo formáte Eagle samozrejme zadarmo.
Bude záujem?

[img=http://img222.imageshack.us/img222/6752/dpa280wb3.th.jpg]

Re: DPA 280

Jestli mohu poprosit
pibi(kyseláryba)centrum.cz
Někde mám už pár let sadu součástek.

Re: DPA 280

Mohl bych taky poprosit? Mám to na původní DPS a někde se mi válí určitě tak 1/3 součástek ze stavby.
dusan.svestka(uzenáč)seznam.cz
Moc díky

Re: DPA 280

OK, ale zabudol som napísať, že chystám ešte malinké mechanické úpravy (fastony na výstup, rozmiestnenie dier a upevnenie chladiča + učesanie popiskov). Takže by som to videl tak na 1-2 mesiace, lebo to chcem aj odskúšať.

Re: DPA 280

A Mistrovi na ukázku jsi to už poslal?

Re: DPA 280

Xeeon vypadá to hezky, taky bych prosil o dokumentáciu.=)
musicman@cbox.cz

Re: DPA 280

Mistrovi som ešte nič neukázal. Až keď budem mať úplne hotovo.

Re: DPA 280

Netuším jaké máš znalosti a zkušenosti s návrhy DPS, ale řek bych, že by Ti mohl hodně pomoct. Mluvím z vlastní zkušenosti, ale jsem v tomhle naprostý začátečník.

Re: DPA 280

Skúsenosti nejaké mám - návrh NF a VF techniky, takže by to mohlo vyjsť smile. Vybavenie mám k dispozícií všetko čo treba.
A ak budem mať problémy pri teste a nebudem si vedieť rady, určite o radu požiadam. Ale súčasná verzia funguje krásne. Zverejním iba overenú a omeranú verziu a to aspoň na 4ks. Znova opakujem trpezlivosť...

Inak som rád, že je záujem - úplne inak sa mi pracuje, keď má robota nejaký význam a poslúži aj niekomu inému.

Re: DPA 280

Ja by som tiez poprosil lurblik(dot)zoznam.sk

Re: DPA 280

taky bych poprosil....
paveltl(uzenáč)post(puntík)cz

Re: DPA 280

Máš to zbytečně velký, Mirku... když to děláš na dvoustranným, může to být poloviční... nedrž se tak otrocky původního návrhu...

Re: DPA 280

a taky bys tam mohl doplnit ochranu proti ss na vystupu

Re: DPA 280

kazzatel: Ja viem, že je to veľké. toto je iba prekreslená verzia do Eaglu, ktorú práve používam. Pre záujemcu o stavbu je to lepšie ako ofotiť si originál dosku kdesi z amara. Na úpravách sa intenzívne pracuje... smile

A zabudol som napísať, že ochrany sú v pláne.

Re: DPA 280

Čím to bude polovodivě osazený?

Web

Re: DPA 280

Koncáky originál a väčšina tranzistorov tiež. Mám slušné zásoby Tesly (preto volám DPA280 dobrý zosik zadarmo:) ). Ale rád by som niektoré tranzistory vymenil za modernejšie typy. A možno aj konce. Zatiaľ vyrobím bastldosku s päticami a budem testovať a merať. Ale ak máš dobrý nápad alebo radu, tak sem s nimi, nebudem vymýšľať teplú vodu.

(upravil kazzatel 26. 9. 2007 9:17)

Re: DPA 280

A ještě něco :  je zbytečný používat sériový zapojení - tehdy nebyly konce s dostatečným závěrem, ale dnes už jsou, raději je zapoj paralelně. Tím se ale v podstatě dostaneš na zapojení Symasymu... smile Na Teslu se vybodni, ono to " zadarmo " vyjde někdy setsakra draho....

(upravil Xeeon 26. 9. 2007 9:26)

Re: DPA 280

Mne sa konce do série páčia, lebo ma nič nestoja. A to je dosť podstatné. Prečo platiť viac? Hodne muziky môže byť i za veľmi málo peňazí. Pomer cena/výkon(kvalita) je výborný.

BTW: s teslou nemám problém. Mám z čoho vyberať dobré kusy

Re: DPA 280

Sériový zapojení je pomalejší, protože je to vlastně jeden stupeň navíc...ale holt když je něco zadarmo, je to silnej argument... smile

(upravil Xeeon 26. 9. 2007 9:32)

Re: DPA 280

To je pravda. Ale podľa mojich meraní (bolo to rok dozadu, neviem presné čísla) parametre vôbec neboli zlé.

Ale potuníme - uvidíme...