Téma: 15" Střed

Zdravím,

mám doma 2x Carvin 15" 200W, přemýšlím, že bych z nich udělal středy, ale nemůžu sehnat plánek na kvalitní 15" střed. Chtěl bych něco se zvukovodem, jak z důvodů zpoždění basy mám W-bin, tak abych nemusel zpožd'ovat středy a pak kvůli citlivosti. Nemáte někdo nějakej osvědčenej plánek?

Re: 15" Střed

určitě se nějaký najdou, ale stejně ten w-bin bude mít větší zpoždění a jětě nezapomeň na vejšky ty se musej taky zpozdit, takže to stejně bude chtít řešit elektronicky. Taky bych zauvažoval nad něčem lepším než je Carvin žádnej zázrak to nebude, 12" by byl možná vhodnější

Re: 15" Střed

hot.shot: jeden carvin mne vysel na 200 Kc, necekam zadnej profi zvuk... a ono vysky budu davat taky do tlamu, co ma asi 60 cm hloubku, je to takovej ten lamino, co maj dost sound systemy... takze ono u stredaku to bude chtit stejne zvukovod, jinak ten zvuk to spatnej  bez zpozdeni nema. Hral jsem s tim uz pod kompaktama.
A devet jsou stejne uz vsichni ozraly a je jim jedno co hraje big_smile Po netu jsem koukal a nalezl jsem jen jednu konstrukci, co ma jeste hodne spatny reference od lidi co ji postavily.

Re: 15" Střed

http://www.selenium.com.br/site2004/dow … PAS1_p.pdf tady něco máš, jukni na 6. stránku - je to celej 3 pásmovej satelit. Spodek je 15" na horně tak si postav jen ten spodek. Ale říkám že to co chceš udělat je pýčovina na entou....

Re: 15" Střed

charvy: a co ma hrat nad tim? 15" na horne nejdou nad 1200Hz...
hot.shot: u toho planku mam obavu, ze jak je ta horna malo rozevrena, ze nebude hrat ani do 1000Hz

Re: 15" Střed

No asi máš pravdu, ale ono 15" jako střed na horně je podle mě dost blbost

(upravil charvy 25. 9. 2007 20:02)

Re: 15" Střed

hanzs: no mam hornu na 1" tu klasickou lamino, co ma treba oktekk... ale jako uz jsem taky premejslel koupit si nejakej 12" a na tohle kaslat... ale proste mne to neda, ty carviny mne vysli skoro zadara, tak bych je chtel pouzit... ale kdyz ne na stred tak uz nevim jak.  Mozna nejakej odposlech z toho udelat...

Jinak o vyskaci do ty horny nemam poneti, co je dobry dat, typek od kteryho jsem to koupil rikal ze nejaky B&C, a to pak hraje krasne, ze ho tam mel, ale ty horny uz byly pro nej dost ostuda, tak mi je daroval...

Re: 15" Střed

charvy: BC dela urcite dobry drivery, podobne RCF a i novy Selenium D220 bude asi dobry. Ale to nic nemeni na tom, ze 1" muze hrat az od cca 2,500Hz jinak shori.
hot.shot: ja vim je to takovy navrat k oldschoolu viz. http://sweb.cz/merkur_sound/ars2900m.jpg ,ale tam je pro navazani s 15" na horne stredovy driver, doplneny o bullet tweetery...

Re: 15" Střed

hanzs: takze myslis ze vhodnejsi reseni je 12" do stredu a 1"? nebo na ten 18" soupnout rovnou nejaky 8" s hornou a vyskac?

Re: 15" Střed

2,5 kHz to myslím žes přehnal. Charvy možná bude mít nějakej starší typ tak s ním to tak nízko nepude, se současnejma se dá jít i pod 2KHz.

Charvy: myslím že ta 8" na horně by byla vhodnější ale asi se to bude blbě navazovat na sub, nejspíš by mezi musela být středobasová bedna s 12" nebo 15". Nejvhodnější by by podle mě bylo koupit citlivej 12" a na hornu se vyprdou

Re: 15" Střed

Charvy: ona horna bohuzel omezuje rozsah i od spoda, takze 8"-10", ktery by se dobre navazal hraje az od cca 200Hz a tim padem se spatne navazuje na sub, ktery se obvykle krosuje na cca 100Hz.
Pokud je totiz vse na hornach, tak vysledkem jsou 4pasma - jako napr. NSK tj. longhorn 18" + stredovy horn 15" + stredovy horn 10" + vyskovy driver.

hot.shot: volba deliciho kmitoctu u vyskoveho driveru je osemetna vec. Neco jineho je, kdyz ma hrat v bedne s 10" repro s parametry 96dB/150W a neco jineho s 15" na horne co muze mit pres 100dB. Jde i to, jak se kdo boji, ja jsem spis opatrnejsi... smile

Re: 15" Střed

hanzs: ja do toho poustim tak 150 Hz, ale zatim jsem navrch pouzival kompakt... Ctyrpasmo jsou zase prachy navic, to se mi nechce davat, chci mit neco malo co bude hrat, abych si nemusel vozit na maly kalby velkej apec z dalky. Takze tam asi soupnu nejakej 12"... a nad to tu hornu.

hot.shot: osazeny to tim 1" jeste nemam pujde do toho neco novyho, radove min. o 20 let mladsi nez ty horny big_smile

Re: 15" Střed

charvy: no 12" muze byt nejmensi zlo, ale taky to neni uplne ok reseni...
a taky pozor na tu hornu! ja neverim, za takova stara a velka horna ma dobre vlastnosti v oblasti nad 12kHz!

Re: 15" Střed

hanzs: takze by zase bylo potreba to asi necim doplnit, co? to uz mne pak vyjde levnejs vsechno prodat a udelat znova neco poradnyho big_smile A co bys rekl na nejakej kompakt k tem W-binum s 12"+1? myslis ze by to bylo cajk? nebo MT151... Sem z toho docela jelen. Sem si myslel ze cim vetsi horna, tim lip big_smile

Re: 15" Střed

Proti kompaktum 12"+1" nebo 15"+1"(EM151)  se neda nicmoc namitat.  To  je klasika a funguje.

Re: 15" Střed

Najdi si něco odladěného tady http://www.profirepra.cz/mereni.php nebo spousta dalších bude mít Hubert. Já bych šel spíš do 12"+1"

Re: 15" Střed

hot.shot: jj, vidim to na 12"+1" ale nejvic se mi libi ten tvuj smile Pomer vykon/cena/kvalita se zda byt hodne dobry a myslim ze k 2x 400W basum by to mohlo stacit...

Re: 15" Střed

Myslíš ty moje satelity PD P12-150 + BC DE12/ME15? Jo ty hrajou supr, mám to převážně na doma, občas to vytáhnu na nějakou párty. Provizorně je honím na hifi Toshibě 2x42W. Subáč mám RCF L15P200AK (zatím jeden, časem budou aspoň 2) to honím přes QSC RMX 850 (do 8R v můstku dá 0.6kW) ten pak půjde na satelity a na suby bude RMX 1850HD (můstek 8R - 1,2kW, 4R - 1,8kW)

Jestli ty suby nemaj nějakou extra citlivost tak by PD P12-150 + BC DE12/ME15 by určo stačili, akorád že tu hornu ME15 už nekoupíš, tak buď to má Hubert odladěné s A9090, nebo ho poprsit jestli by to odladil s ME20 (což je náhrada za ME15)

Re: 15" Střed

hot.shot: no jako hlavu v nich moc dlouho neudrzis, ale zas takova citlivost to nebude big_smile Repro ma samo o sobe 98.5 db a mereni je tady http://www.prodance.cz/protokoly/fane_col18b.pdf.

Myslím, že s tou A9090 by to šlo. I když je taková ošklivá kulatá, bude to stejne pod dratenkou...

Re: 15" Střed

Sorry! omyl není to odladěné s A9090 ale s A8080 a A7570. A9090 je odladěná s BC DE10. No nějakou citlivost  ten W-bin mít bude (okolo 100dB by to mohlo mít) ale jestli to krmíš jen 2x400W tak tyhle satelity by stačili a k nim 2x200W. Kdybys chtěl něco s větším příkonem tak něco s Eminence Delta 12 ale zvukově na tom bude líp to PD.