Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Pomoc s opravou DCD-1420

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

Téma: Pomoc s opravou DCD-1420

Nenasla by se tu nejaka dobra duse, ktera by mi poradila nac se zamerit pri oprave DENON DCD-1420?
Koupil jsem to jako porouchane, s tim, ze z mechaniky odpadl neznamy spinac. Udajne predtim fungoval normalne. Jednalo se o spinac snimajici doraz laseru.
Stahnul jsem manual, spinac dal na puvodni misto, ale bohuzel zadne zlepseni. Nasledne jsem zjistil, ze oba spinace v mechanice (doraz laseru a otevrena/zavrena dvirka) maji prechodaky jak blazen. Spinace jsem ocistil, prechodaky zmizely. Mechanika vsak nic:(
Zavada se projevuje tak, ze vlozim CD, zavru dvirka, ale motor CD se neroztoci. Laser zaostruje, pojezd laseru se pohne, ale motorek pohonu je mrtvy. Odporove se tvari normalne, roztocit ho pripojenim napeti jsem zatim nezkousel. Motor je ovladany dvojici tranzistoru, ridicich napeti a polaritu napeti pro motor, pred trandy je operak, ktery dostava signal z nejakeho ridiciho IO.
Trandy jsou napajene, dle manualu, symetrickym napetim 10V, ktere je vsak ve skutecnosti vyssi, kolem 14V.
Nenapada vas nekoho nac se zamerit, co kde pomerit?
Servisni manual dostupny po prihlaseni zde http://www.hifiengine.com/library/denon/dcd-1420.shtml
Predem diky za jakekoli tipy.

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Pomoc s opravou DCD-1420

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£