Téma: kostrenia zosilovaca

Zdravim, potrebolval by som poradit ohladne kostrenia zosilovaca.
Uz som cital nejake clanky ale nie som si isty ci mozem alebo mam spojit zemnenie zosilovaca s ochrannou zemou privodu 250V na kovovej krabicy.
Je to symetricky napajany zosik aj predzosik. Poradte niekto ako to mam ukostrit. Vopred dik

Re: kostrenia zosilovaca

urob to v 2. bezpečnostnej triede a neuzemni to

Web

Re: kostrenia zosilovaca

Na tu dvojitou izolaci pozor.Můžeš tak zesilovač udělat,ale transformátor MUSÍ být takzvaně bezpečnostní,to znamená s "dvojitou" izolací mezi sekundárem a primárem,jinak si koleduješ o slušný průser..........

Web

Re: kostrenia zosilovaca

Teď nevím - zkouší se to na 2kV nebo víc? Už je to dávno co jsem se tyhle věci učil...

Web

Re: kostrenia zosilovaca

Víc, tuším že 4 kV.

Re: kostrenia zosilovaca

tak

Web

Re: kostrenia zosilovaca

hm, chcem pouzit obzcajny toroid 120W,  ak pouyijem dvojvodicovy napajaci kabel.. tak nemusim nic kostrit?? ak pouzijem kovovu krabicku?..  s literatury som vycital ze vodic PE mam pripojim na kovovu kostru krabice . mam na kostru zapojit aj zem zdroja a podobne? nechcem sposobit nejake rusenie

Re: kostrenia zosilovaca

Juro, definuj obycajny toroid. Pokud je to tovární výrobek a na štítku má  symbol dvou čtverečků v sobě, tak dvojitou izolaci má. Pak stačí dobře udělat dvoužilový síťový přívod a nemusíš nic kostřit. Pokud by zesilovač byl pouze samostatný přístroj a k ničemu se nepřipojoval, tak by připojení kovové krabice na PE ničemu nevadilo. Jakmile k němu začneš připojovat další přístroje spojené se zemí (s 3 vodičovým přívodem nebo přes anténu) tak začínají problémy. Proto je lepší připojit zesilovač dvoužilovým přívodem (třída II), samozřejmě to nesmí být na úkor bezpečnosti. Kovová krabice se pak spojí se středem zdroje - GND.

Re: kostrenia zosilovaca

Já radši používán u plechu tři dráty.
A problém jsem měl pouze se společnou anténou, kdy se tam dostával brum (video připojené do zesíku).
Oprava je jednoduchá - odpojit zem s antény a tyto "dvě země" propojit přes kondenzátor.

Re: kostrenia zosilovaca

Odpojit zem S antény... čeština kvílí, mlaďasové.... smile

Re: kostrenia zosilovaca

Dakujem pibi aj ostatnim ..  Taka znacka neni na toroide, je tam STN 96 a vyraba ho firma ELTRAMO povazska bystrica ,  K zosilnovacu asi pripojim este aktivny vyhybku, tak sa bojim aby to zmenienie nerobilo problemi.. takze :

a) vsetky zeme ukostrim na kovovu krabicu, ktoru pripijim na PE trojziloveho kabla
b) pouzijem dvojzilovy kabel na napajanie a na kovovu krabicu pripojim len zem zosilnovaca a predzosilnovaca

c) vyskaslem sa na kovovu krabicu smile)

alebo ma niekto nejake napady? velmi pekne vopred dakujem

Re: kostrenia zosilovaca

B! všade použi dvojžilu v 2. triede
bude následne treba laborovať trochu s pripojením zemí na krabicu, je možné, že jednu bude treba odpojiť

Web