Dobře chceš-li: Nejprve změř objem bedny ve který to teďka je (výpočtem). Počítá se v litrech. 1l = 1dm3, je li bedna 30x30x50 cm vychází objem na 45L (3x3x5=45).
Jakmile víš objem (v návrhu se počítá vnitřní, takže musíš zohlednit tloušťku stěny) může si navrhnout ozvučnici. Tavr je viceméně libovolný, ale většinou se staví něco co se dobře počítá krychle kvádr, válec, šíleností jako je jehlan, koule apod. neobvyklé geometrické útvary se moc nepoužívaj. Nezapomeň že při návrhu počítáš s vnitřním objemem (vnější bude trochu větší díky tloušťce stěn). Materiál na stavbu: překližka, MDF, dřevotříska, přičemž první dvě z těch staví profíci a bastlíři, z té poslední zbytek světa (na youtube běžně vidím OSB desky ze stavby
No a pak je to už jednoduchý, vyfrézovat zapuštění, poté díru, zezadu terminál nebo celý panel zesilovače (v případě stavby s BR nátrubkem netřeba utěsňovat, pokud uzavřenka hodí se vestavět vzuchotěsnou přepážku nebo vzduchotěsně zajistit panel zesilovače).
Hele hrát si s objemy jen tak z hlavy a BR nátrubky je zhovadilost pokud člověk nemá TS parametry reproduktoru a nepoužije simulační software. Takže moje rada zní pokud chceš za málo peněž hodně muziky. Zkus tu uzavřenku (zpravidla mívá o polovinu měnší objem než řešení s nátrubkem, ale v tomto případě jelikož je reprák šunt to bude stejně úplně jedno jestli 15l nebo 30), když se ti to bdue uchometricky líbit nech to tak. Bedny bez nátrubku mají vyrovnanější zvukový přednes bez slyšitelného hrbu. Lovit zde těch pár hertzů navíc asi nebude mít moc smysl. No a pokud se ti to líbit nebude tak tam dej ten nátrubek a uvidíš.
Já když slyšel Hi-fi basový repro v uzavřence už o řešení s BR nátrubkem nechci ani slyšet. Ale to je individuální názor.