Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 98 z 116)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 ... 96 97 98 99 100 ... 116 »»»

RSS

Příspěvky [1,941 až 1,960 z 2,319]

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Tento sluchátkač by som si tiež rád postavil, taká otázka, aká je  trvalá strata na tranzistore v zdroji pre žhavenie a v zdroji pre "VN" časť? Hodnota s ktorou sa dá počítať pri výpočte chladiča.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Postavil jsem si prkynkovou verzi Markova OTL s 6N6P (podle toho jednodussiho schematu) hraje to super,hlavne ve spojeni s AK4399 parallel DACem s lampovou vystupni casti...
...zdroj je s EZ81,sitovy trafo z radia,tlumivka 10H,prvni kondenzator svitek,dalsi elyt 560uF,pak rozdeleno pro kazdy kanal odpor 380R a elyt 220uF,budic PCC88,vse zhaveno AC,odbrumovaci clen kondenzator 0,5uF proti zemi,naprosto tichy,zadny brum...obrazky tu:
https://lh3.googleusercontent.com/-dt4C … C_5507.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-S4tj … C_5510.jpg
...mam rad nekomplikovany veci,snazil jsem aby to bylo co nejjednodussi...
Marku diky....

Re: OTL sluchátkový zesilovač

kudlibabko, celkem pěkné, taky mám rád nekomplikované věci. Jen na jednu drobnost bych si dovolil upozornit - když jsi umístil koncové 6n6p vodorovně, mohl jsi pootočit patice tak, aby systém byl správně orientovaný, díky ohřevu žhavení, anody a G2 se časem elektrody prohnou se mohou zkratovat, navíc se může měnit geometrie elektrod vůči sobě. Výrobci to uvádějí většinou v katalogu:

"Při provozu v horizontální poloze se elektronky musí natočit tak, aby nosníky mřížek ležely ve svislé rovině."

Samozřejmě u nízkých anodových ztrát to není tak kritické a některé elky mají přímo uvedenou libovolnou pracovní polohu (nevím jak to je přesně u 6n6p), takže to ber spíš jako poznámku na okraj...

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

diky za upozorneni...je to jen zkusebni verze,pro nedelni dopoledni bastleni jsem pouzil zbytky co byly po ruce....pred chvili jsem porovnaval s predeslou verzi,rozdily jsou minimalni ve prospech teto verze,no mozna je to nastejno,nedokazu nezaujate posoudit,ale u ruznych jinych verzi byly rozdily vzy celkem lehce rozpoznatelna...
zasadni rozdily jsou ale v DACich,moje oblibena a levna desa s AK4396 hraje suprove,ma ale slabsi spodek,coz se u AKG701 projevi,dalsi DAC ktery jsem zkousel je se Sabre ES9023,spodek dobrej,ale zase mi tam chybi detaily a prostor,neni to nijak dramaticky,ale kdyz uz je clovek rozmlsanej...no kdyz ale napojim na DAC s parallel AK4399 a s lompovym vyst. clenem (dva stupne,prvni ECC40 nebo E80CC s anodovymi odpory,stejnosmerne navazano na katodovy buffer s 6N6P nebo E182CC) nema to chybu...detailni zvuk,hutny spodek,podani prostoru prijemne...nemam ted v ruce DAC se Sabre ES9018,ale behen par tydnu proverim i ten...taky delam na DACu s TDA1541 na to jsem taky zvedav...tak spokojene poslouchejte a vesele bastlete...

(upravil PB 7. 1. 2015 9:10)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

pzwak: 6N6P nemá G2 a G1 se snad tolik neohřeje.

(upravil pzwak 7. 1. 2015 10:06)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

PB - psal jsem to obecně, u triody pochopitelně žádná G2 není - ale pro orientaci platí totéž (citoval jsem katalog Tesla), i anoda a žhavení se hřejí docela dost, samozřejmě závisí na konkrétním typu elky a konstrukci. Není to zásadní, ale může to prodloužit životnost.

EDIT: u přímožhavených je situace o něco horší, ale to není případ 6n6p.

EDIT2: s hlediska vnitřní konstrukce by o tomhle mohl poreferovat asi hodně Dalča, ale mám pocit, že už sem nechodí

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Pavel mne ta tuto problematiku uz pred par lety upozornoval,koukal jsem do katalogu Tesla...Usmernovacky AZxx ktery casto pouzivam davam vzdy i v pokusnuch zarizenich nastojato,to samy DHTkoncovky...u jinych lamp to v pokusnych zapojenich neresim...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Mirku, pokud by si potřeboval AZ12 tak napiš, mám jich tu dost, ještě v původním obalu.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

No jsem rád Miro, že se Ti poslech WCF libí. Provedení už jsem u Tebe viděl podstatně lepší , ale asi se jedná jen o "prkénkový" prototyp. Jinak snad už sem se zase po zdravotní stránce dal do kupy a tak mám zase chuť se vrhnout do "bastleni".  Musím konečně dodělat ten lampový výstup pro DAC. Tíšťák už mám doma snad půl roku , součástky taky , ale nějak nebyla síla smile

Tak uvidíme.

Hlavně ať Ti to Miro dobře hraje

M.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Marku preju pevny zdravi....pokud chces k tema zdravi nejaky novy info napis mi mail....

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Vcera jsem porovnaval ruzny DACy poslechem na sluchatka a vyse popsany OTLko,jako budic E188CC SQ Philips.Opet se mi potvrdilo,ze rozdily jsou mnohem mensi nez pri poslechu na bedny a kvalitni lampovy zesilovac...nejlip mi hraje DAC s AK4399,ale velmi dobre taky DAC s ES9023,ktery je pri poslechu na bedny o poznani slabsi nez ten s AK4399,hlavne co se tyce podani prostoru a 'zivosti'  prednesu...kupodivu jsem pri poslechu na sluchatka nepoznal rozdil mezi TE7022 USB modulem a ES9023 DACem a asynchronnim modulem ktery je v DACu QNKTC jenz ma i stejny chip,tedy ES9023...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Naper to přímo z výstupu DACu do sluchátkáče, maximálně nějakej pasivní RC člen, necpi mezi DAC a sluchátkáč další lampový členy a pak řekni, jak to hraje.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

jj presne tak jsem to udelal....

Re: OTL sluchátkový zesilovač

potreboval bych info kde koupit original potaky Alps,ne cinsky fakes....mam v supliku posledni kousek....diky za pripadny tip..

Re: OTL sluchátkový zesilovač

origoše maj v SOS, Conrad, FK Technics.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

dik...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

moje mala sluchatkova sestava na kuchynskem stole zde
https://lh5.googleusercontent.com/-oPPL … /sluch.jpg

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Chyba mi tam pol chleba a bok slaniny big_smile

Re: OTL sluchátkový zesilovač

slaninu mel kocour a chleba byl v tekuty podobe...:-)

(upravil maras 6. 2. 2015 19:57)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Dneska jsem vyzvednul druhou menší sérii DPS u výrobce. Nějaké desky jsou ještě volné, takže pokud má někdo další zájem o DPS tak dejte vědět.

Jinak jsme s Hranatým Bráškou ještě  pracovali na odlazení OTL-ka v simulátoru a pokud se ověří simulované parametry v reálu,  tak bude možný  menší "upgrade". Nebude se jednat o nic jiného než o jiné nastavení pracovního bodu WCF. Takže úprava bude poměrně bezbolestná a rychlá.

M.

http://jpeg.cz/images/2015/02/06/NqWL.jpg

Web

Příspěvky [1,941 až 1,960 z 2,319]

  Stránky: ««« 1 ... 96 97 98 99 100 ... 116 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£