Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 110 z 116)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 ... 108 109 110 111 112 ... 116 »»»

RSS

Příspěvky [2,181 až 2,200 z 2,319]

Re: OTL sluchátkový zesilovač

30V/us znamená úplně něco jiného u zesilovače s rozkmitem 80Vpp (DPA) a sluchátkáče s rozkmitem 8Vpp !

Řekl bych, že 30V/us u zesáčku s rozkmitem 8Vp-p je mnohem lepší zpráva, než 30V/us u zesáku s rozkmitem 80V p-p. smile

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Moc pěkné výsledky..gratulace smile

Cose týče SR platí laická poučka co volt na výstupu to volt/us, jako minimum, čili splnuje s několinásobnou rezervou..

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

reeb, ked je signál modulovaný konečnou rýchlostou zosilňovača tak je to už asi poriadny prúser. Nič viac tá poučka nepovie.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

mechanik napsal:

reeb, ked je signál modulovaný konečnou rýchlostou zosilňovača tak je to už asi poriadny prúser. Nič viac tá poučka nepovie.

A při jaké SR k tomu u audiosignálu dochází ?

(upravil mechanik 13. 3. 2016 23:45)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Pardon, nejako zle som reeba pochopil. Originál znenie poučky som nepoznal. O moduláciu tam ale nešlo... Na to je tá rýchlosť stále príliš vysoká pri bežnom audio.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Doporucuju vam si tu pasaz v Puncocharovi precist a pak vam dojde co vlastne citujete v te podmince a ceho se to tyka. Nebudu datlovat celou teorii, jen v kratkosti staci rict, ze uvedena poucka se tyka zesilovace s velkym vlastnim ziskem a silnou zsv. PHX II lite ma relaticbe maly zisk a ne moc silnou zpetnou vazbu, takze podminky jsou mnohem priznivejsi a zmineny SR je tedy s rezervou mnohem vic, nez 7x.

Web

(upravil mechanik 13. 3. 2016 23:45)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Pod čím presne to v tej knihe je? Alebo aká kapitola?

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Hoj, nerad narusuju uz dal posunutou debatu/spor, jen jsem se takhle v noci trosku zacetl, a zareaguju zpetne na tu linearitu/nelinearitu na predchozi strance

ja bych 6N3P v tomhle ohledu taky tak super uzasnou nevidel, ba prave naopak ji vidim dost super z uplne opacneho pohledu nastrojoveho zkresleni smile prijde mi ve "zkreslujicich stupnich" praveze mnohem prijemejsi (hodne plynula a vic kulatejsi komprese, tj. linearita fakt moc ne) nejen nez vylozene "ostra" 6N2P ale dokonce poslechove i o fous "mekci" i nez jeji eq. 6CC42 (ta ale zas kupodivu odlisne-lepe funguje pri minimalnich napetich a "nanoproudech")

naopak zminena ECC88 a nebo dle meho jeste lepe E88CC, ac se mi do ruky zatim bohuzel nedostaly, jsou podle charakteristik z mnoha prohlednutych datashetu (a koenc koncu i podle webovych diskusi nejen/i zde) v celku siroko daleko idealnimi kandidatkami pro lienarni zesileni (BTW napr. ECC88 do invertoru na webech bezne doporucuj) wink

(upravil maras 14. 3. 2016 9:40)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

2Nitram... no co na to říct..  Link na mnou změřenou charku 6n3 jsem tady dával. Výsledky měření zesilovače kde je použitá na vstupu jsou tady taky.  Zesilovač s relativně slabou NFB, přesto THD v setinach procenta.  Urcitě je ecc88 lineárnější flaška než 6n3p, ale i s touto lampou se dá udělat slušně hrající zesilovač - jen se to trochu musí umět.
Postavit zkreslovač jde i s tou 88 čkou .... (a že se ukrutně staví).

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

No a další výhodou ecc88 je malý vnitřní odpor. Přitom jejich cena by se v celkové ceně tohoto
OTL projevila nepatrně. I když uznávám, že poslechově ty rozdíly mohou být docela nepatrný.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

hoši chce to hlavne poslouchat,poslouchat a poslouchat,debata nad datasheety a krivkami v tuhle chvili nema vyznam,myslim ze HB a maras vedi co delaji a proc...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Mechanik: stránka 3 -7

http://www.ben.cz/_d/ukazka/120489u.pdf

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

To vyzerá vážne dobre, pustím sa do čítania. Knihu mám doma len som ju ešte poriadne nečítal big_smile

(upravil Nitram 14. 3. 2016 15:32)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Maras - jj, urcite to nebyla narazka na povedenej zesilovac (mereni mluvi za vse) ale ciste jen na tu zminku o linearite smile
BTW jasne souhlas - co se tyka navrhu, zpetnych vazeb, a umeni stavet tak jde samozrejme realizovat ledas co, treba i naopak dostat tu nelinearitu (harmonicky zkresleni temer totozny lampovymu) z ruznych kombinaci operaku, ale proc si komplikovat zivot kompenzovanim zejo smile

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Prototyp PHX II lite je teď u mě na zkoušení a poslech. Recenze od bratra na PHX II lite (taky muzikant): Skvělý sluchátkáč, slyší detaily, basy se mu líbí, akorát nejsou tak úderný, třeba na bicích (moje sluchátka mají míň basů). Pokud by si ho někdo z východních čech chtěl poslechnout, cca týden bude u mě. smile

Web

(upravil mechanik 16. 3. 2016 1:08)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

hranatybraska, zistil som že mám doma len operační zesilovače od Jirího Dostálu sad .Aký obal má tá kniha od Punčochářa Josefa? Je to toto?   http://shop.ben.cz/cz/120489-operacni-z … onice.aspx   Musím ju niekde objednať.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Je to na ulož.to

Re: OTL sluchátkový zesilovač

http://ulozto.cz/xCaZ77Di/puncochar-ope … ronice-pdf

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Reakce bývalého zvukaře a stavitele kytarových zesilovačů: "Má to pěknej sametovej zvuk." Teď nevím, jestli je to pro vás dobrý, nebo špatný komentář smile Jemu se to líbilo.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

...od sametovy revoluce miluju sametovej zvuk...

Příspěvky [2,181 až 2,200 z 2,319]

  Stránky: ««« 1 ... 108 109 110 111 112 ... 116 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£