Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 108 z 116)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 ... 106 107 108 109 110 ... 116 »»»

RSS

Příspěvky [2,141 až 2,160 z 2,319]

(upravil Wili 8. 3. 2016 3:31)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Parada, uz sa tesim na komplet dosku ako to bude vyzerat smile velmi sa mi paci ta kombinacia modernych SMD suciastok a lamp. Inak ako teraz pozeram na tie sive foliaky, oni maju po bokoch vodivu kovovu cast, daj pozor aby ti to neskratovalo na tu rozliatu med na ktorej lezia.

Inak co su tam osadene za elektronky?

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:09)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

...

(upravil maras 8. 3. 2016 22:07)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Takže sem dneska OTLko oživil. Bohužel tentokrát nemůžu říct, že to šlo bez problémů jako obvykle. Při oživování jsem narazil na 3 vlasové trhlinky v DPS a tak jsem měl při oživování o "zábavu" postaráno.
Nakonec jakmile jsem našel tyto chyby, tak již oživení byla hračka a zesík se choval naprosto předpisově.
Provedl jsem nějaké základní nastavení a nasnímal nějaké oscilogramy.  Uklidím měřící techniku a konečně si to půjdu poslechnout.


první kanál výstup, druhý kanál vstup,  ohmická zátěž 270R

Fáze 30Hz

http://jpeg.cz/images/2016/03/08/ZzbxD.png

Fáze 1Khz

http://jpeg.cz/images/2016/03/08/xdtpP.png

Fáze 20 Khz

http://jpeg.cz/images/2016/03/08/Nv4GC.png

Symetricita výstupu - levý a pravý kanál (oba kanály osciloskopu na výstupu, buzeno stejným signálem)

http://jpeg.cz/images/2016/03/08/ECHlc.png

Obdelník 1Khz

http://jpeg.cz/images/2016/03/08/1G2v.png

Obdelník 20 Khz

http://jpeg.cz/images/2016/03/08/n8QJ0.png

Obdelník 10 Khz komplexní zátěž  270R+15nF (druhý kanál posunut pro porovnání)
EDIT:Měreno za RL výstupním členem, který do toho trochu "kecá", o víkendu pak postnu další měření

http://jpeg.cz/images/2016/03/08/dL70M.png

Web

(upravil maras 9. 3. 2016 0:54)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Tak uz hraju smile   Jako musím neskromně řící, že to hraje opět bombasticky smile Pak to ještě s klukama (Dohnalik a Hranatybraska) poradne odmerime a seridime az se stavi.
Potom tu zas postnem vysledky.  Schvalne jsem to osadil flaskama aniž bych je vybíral, prostě sem šáhnul do bedny a vybral náhodné flašky - a frčí to dle předpokladů.
M.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Vypadá to parádně! Těším se až si poslechnu, co jsem to odladil smile
A kromě toho to tvoje měření sedí i na simulaci, konkrétně ukážu obdélník smile

http://jpeg.cz/images/2016/03/08/Hojd9.th.png
odporová zátěž

http://jpeg.cz/images/2016/03/08/7KLiY.th.png
Komplexní zátěž, C=15n

Web

(upravil maras 8. 3. 2016 23:48)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Jasně,  tolik k tomu, že ty simulace nesedí smile - už jsem se několikrát přesvědčil, že chyba je kolem 5%.Ovšem tady jsme pracovali pro nás s novým modelem flašky a tak jsme nevěděli jak dobrý ten model je.  Jinak musím říct, že ještě na poslední chvíli před výrobou DPS jsme udělali v zapojení jednu zásadní změnu a vylepšení, které napadlo Peťu a posunulo tohle zapojení zase o kousek dále.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

vyborne....tak to jsem zvedavej...doufam ze  porovnam se svymi vytvory...chystam se jeste udelat dalsi sluchatkac,tentokrat opet s vystupaky...pak bych se rad vypravil na sever na inspekci...

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:09)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

...

(upravil hranatybraska 9. 3. 2016 13:25)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

No já bych k tomu dodal akorát to, že LITE verze je navržená pro sluchátka od 120 Ohm výše. Což neznamená, že do 32 nebo 64R to nebude hrát, ale vyplatí se počkat na plnou verzi PHX II, která bude mít tolik páry, že 64Ohm sluchátka shodí z hlavy.

Web

(upravil maras 9. 3. 2016 14:05)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Tak tak.. MK.II Lite jak je z názvu patrné je odlehčená verze, která byla navržená jako generační alternativa za PHX150 - tedy primárně pro vysoko-impedanční sluchátka a také by měla být v porovnání s plnou verzí cenově  výhodná.  Pokud ovšem někdo vlastní kvalitní sluchátka s nízkou impedancí, tak se určitě  vyplatí počkat na plnou verzi Mk.II, která je od začátku konstruována jako "parní", nízko-impedanční sluchátka nakrmí naprosto bez problému. Navíc plná verze bude pravděpodobně dual mono a další vychtávky, ovšem za cenu složitějšího obvodového zapojení a 8 flašek pro stereo.... 
M.

Web

(upravil Crifodo 9. 3. 2016 14:13)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Audiofil který nemá na standardní bedny ale je ohluchlý od parního sluchátkáče, to je zajímavá představa.

(upravil maras 9. 3. 2016 14:17)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

To sem nějak nepochopil co tím chtěl básník říci.......

Web

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:09)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Nene, musím se Marka zastat, počet flašek (pruhů smile) nesouvisí s HiFi, ale s výstupním proudem pro nízkoohmová sluchátka smile takže to není rozhodně samoúčelné. Ale ani mi nedá, abych si nerýpnul - protopit desítky wattů kvůli výkonu 2x150mW ... To už i to SE v A s 6c33c je "účinnější" big_smile

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

maras napsal:

To sem nějak nepochopil co tím chtěl básník říci.......

Nic, jen mi to připomnělo "...a vypěstoval taaaakovýdleho trpaslíka" prostě mi to přišlo legrační, když si někdo zakládá u něčeho, co mělo být původně komorní potichu pro nerušící poslech, že to je vlastně "parní". Jinak držím palce stavějte páru vesele dál, beztak se tu jinak nic neděje...

(upravil firemann28 8. 4. 2016 16:09)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Tak už to je smile Vývoji Marek s HB věnovali spoustu času... Sám vím jaké to je, víc než půl roku jsem věnoval vývoji nového RIAA preampu, a taky bych ho nepustil jen tak do světa. I když možná spíš proto, že jen podle schématu se postavit nedá - ano, bude to "nějak" fungovat, ale pokud to má mít požadované parametry, je potřeba dodržet víc než jen schéma... Třeba má Marek stejný pocit smile

Web

(upravil hranatybraska 10. 3. 2016 13:45)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Crifodo: na tichy poslech mam pro tebe tip, postav si pasivni sluchatkovy zesilovac. Budes potrebovat drevenou krabicku, vstupni a vystupni konektory, odpor a zlacene ci stribrene draty. wink

Vlastne nikoho nepresvedcujem, ani si nemyslime, ze to nase je nejake extra, co musi mit kazdy. Davame sem jen prubeh naseho snazeni o neco nejakym smerem. Pokud chce nekdo pocitat ucinnost, at si postavi polovodic sluchatkac se slusnejsim operakem a da pokoj wink

To jsou holt flasky, jestli ucinnost radsi nepocitat, ale ruku na srdce, ucinnost je to, co jste od nich ocekavali? wink
Tolik flasek je tam pro to, aby sluchatkac byl unuverzalni. Aby zvladl bez ztraty hvezdicky praci do zateze od mene jak 32ohm az po 600ohm s potrebnou dynamickou rezervou.

Je tam jeste jedna vychytavka pro setrilky a zaroven majitele vysokoohmovych sluchatek.

Web

(upravil maras 10. 3. 2016 23:43)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

No já bych k tomu napsal následující...
Určitě tam není tolik flašek proto, aby to bylo více "HiFi", bohužel každá obvodová koncepce chce své a má určitý minimální počet aktivních prvků pro cílové parametry. Jak už tady několikrát zaznělo, snažíme se ty zesáky navrhnout s co největší "užitnou" hodnotou a životností. Takže pokud jsme si dali za cíl navrhnout opravdu nekompromisní univerzální  OTL HA pro sluchátka 32 až 600R tak si s jednoduchým dvou-lampovým zapojením nevystačíme (ani se čtyřma). Jak správně podotknul PZWAK  pro nízké impedance je celkem limitujícím faktorem výstupní proud. (PS: Péťo vynásob si těch 150mW zhruba 5x a budeš +-na tom co to dokáže  PHX mk.II nakrmit do 300R  "bez zkreslení" - nicméně toto nastavení OTLka je naprosto zbytečné, ale hlavně pro posluchače nebezpečné - to my samozřejmě víme. Těch 150mW to dává do 32R) No a pokud mají ty koncovky něco vydržet, tak se musí nastavit do rozumného pracovního bodu. 6N6 je sice celkem "parní" signálová flaška, ovšem bez přetížení by nízko-impedanční sluchátka nakrmila jen se značným zkreslením a to je pro nás nepřijatelné.  A jelikož nechceme používat jako koncovky nějaké drahé "exoty", ale dobře dostupné a poměrně kvalitní ruské flašky 6n6, tak tomu musíme přizpůsobit zapojení atd...  Jinak přesně jak píše HB, nikomu nepodsouváme myšlenku, že tyhle naše HA jsou to jediné správné a "nejlepší" - to v žádném případě, každý ať si  udělá názor sám.

No a teď proč už jen oživený modul a nebo celý zesilovač ....  důvody jsou minimálně dva:
1, Celkový vývoj byly desítky a desítky hodin teoretického obvodového návrhu, další hodiny při návrhu PCB , spoustu peněz v součástkách a lampách do zásoby aby se mohl držet na sluchátkáče servis..  atd...

2, a taky abychom se vyhnuli tomuto :

Niektorí by to prevádzkovali na Koss Porta Pro a mohli by sa vyskytnúť nejaké výčitky, že to nehraje tak, ako si to nameral.
Čo ty na to?

   

Takhle dostane každý kdo si objedná HA hotový osazený, oživený a zahořený modul (nebo celý hotový zesilovač), nastavený přesně pro jeho sluchátka a co je důležité s  měřícím protokolem .
(Navíc Porta Pro je maximální humus smile )
Takže odpadnou problémy při oživování a přestanou se šířit neopodstatněné "drby".  A my budeme mít další "motivaci" vyvíjet dále smile (joke)
Přece jenom potřebnou měřící techniku nemá k dispozici každý a nějaké nastavení aby se z OTLka vymáčklo maximum je tam prostě třeba udělat - nicméně je to mnohem jednodušší a přímočarejší než na PHX150.

Takže tak.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Marku. se vším, co jsi napsal, plný souhlas.
ps. Je mi jasné, že do 300 ohmu těch 700mW dáš, je to v rozkmitu 42Vp-p, což při 300V napájení a NFB je v pohodě. Problém OTL je  prostě v tom, že pokud má být univerzální od 30 do 600 ohmů, tak buď bude na jednom konci slabý, nebo na druhém předimenzovaný. Ale to je s VT podobné, pokud nemáš dostatek přízpůsobenýh výstupních vinutí...

Web

Příspěvky [2,141 až 2,160 z 2,319]

  Stránky: ««« 1 ... 106 107 108 109 110 ... 116 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£