Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 101 z 116)

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

  Stránky: ««« 1 ... 99 100 101 102 103 ... 116 »»»

RSS

Příspěvky [2,001 až 2,020 z 2,319]

(upravil zuki 29. 12. 2015 17:28)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Velmi dobře se dají odrušit SD zdroje za trafem.

Tj. trafo na cca dvojnásobek potřebného napětí (po usměrnění) a za ním snižující měnič.  Ten je mezi elytama - elyt za grécem a pak na výstupu měniče, případně sériové tlumivky a další kondy na vstupu a výstupu spínaného stabilizátoru. Vše je na jedné zemi a proto se to dá snadno odrušit... A kdo by chtěl ještě více stabilizovat a potlačit rušení na "uV", tak dá za SD nízkoúbytkový lineární stabilík...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Přesně tak Peťo, zrovna včera sem dokreslil plně-lampový RIAA, který chci postavit. A pro napájení jsem zvolil DC DC měnič.  V této aplikaci je podle mého mínění vhodnější volbou, než lineární stáblo.
m.

Web

(upravil Crifodo 29. 12. 2015 19:46)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

zuki napsal:

případně sériové tlumivky a další kondy na vstupu a výstupu spínaného stabilizátoru. .

tak bez těch tlumivek by jaksi to odrušení směrem do sítě bylo na dvě věci, protože k zarušení by stačilo vyzařování blízkým polem z připojených audio šňůr které se předpokládají. Jestli budeme uvažovat zmíněný DCF přijímač s desetimikrovoltovými úrovněmi, tak by bylo vymalováno.
Jinak pro tyhle srandavýkony v jakých se pohybujou sluchátkáče, by ani lineární zdroje neměly být neřešitelný, když už se nezmiňujeme o faktu, že takovéhle audio aplikace by mohly a měly šlapat bez stabilizace...

Re: OTL sluchátkový zesilovač

u mne slapou bez stabilizace ,takze o lampovem zesilovaci muzu prohlasit ze je lampovy...no u sluchatkace musim ale zapomenout na ten vestaveny DAC.... :-

(upravil maras 29. 12. 2015 21:12)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

HV zdroj u sluchatkače je lineární a myslím, že celkem povedený, na 99% aplikací vice než dostatečný.Akorát pro RIAA předzesík, kde jsou na nízkých kmitočtech značné zisky chci použít ten DCDC - tam to bude mít přínos. (a hlavně se mi tu doma válí dva DC/DC moduly  smile).
M.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

JJ, ten lineár je ok a funguje moc dobře, koukal jsem na něj škopkem teď a nic z něj neleze, pokud má dostatečný rozdíl napětí mezi vstupem a výstupem je to v pohodě smile

(upravil reeb 30. 12. 2015 17:50)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Máš to parádní Rixi..

Díky za rozbor zdroje smile Sám to mám před dokončením tak je to dobré pro inspiraci.

Web

(upravil DJ_Rix 30. 12. 2015 18:12)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Díkec smile Ještě to poladím, našel jsem na mouseru stábl s Udrop 0,4V/3A , objednám si ho a ztráta půjde ještě dolů... Je to typ MIC29302.

Ten původní můstek je bohužel samogrilovací, měřil jsem to a při 2A mají diody v tom plastovým můstku 0,85V Uf, osadím místo něj na plošňáčku 4 kusy SB560 nebo 1N5822. S původním můstkem je na něm s ECC88 na předku ztráta cca 4W, na těch diodách nebude víc než 2W smile

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Rixi, s těmi schottky bude ztráta na můstku samozřejmě nižší, ale pokud nezměníš počty závitů na sekundáru, tak ztrátu pouze "přemístíš" na stablík, ale to nejspíš dobře víš ...

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Jj Petře už jsem pár závitů odmotával, nezbyde než trafo ještě jednou rozdělat sad

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Neni to uplne nejcistsi reseni, co takhle pridat jedno vinuti v protifazi? Ale asi lovis kazdy watt, zvysena ztrata v medi by asi vadila

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Aby sa nepovedalo, ze som cez sviatky nic nerobil..... ale chybaju mi nejake suciastky, takze pokracovanie az v novom roku smile

6AS7 WCF OTL sluchatkac, vlastna konstrukcia

http://svetelektro.com/modules/Forums/download/file.php?id=80492&mode=view

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Všem vše nej do nového roku !!!!

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

I tobě.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Takisto sa pripajam, vela dobrych bastlov a super muziky.

Re: OTL sluchátkový zesilovač

... všetkým šťastný, veselý a hlavne sluchátkový Nový Rok!
http://s9.postimg.cc/leoijls4v/PF2016_HPA8_x800.jpg

Re: OTL sluchátkový zesilovač

microlan napsal:

Neni to uplne nejcistsi reseni, co takhle pridat jedno vinuti v protifazi? Ale asi lovis kazdy watt, zvysena ztrata v medi by asi vadila

Nejprve jsem to zvazoval taky, ale vzhledem k tomu ze zhavici vinuti je posledni a kryje ho jen folie neni to zas tak tezke to upravit...
Az mi dojde stabl jeste si s tim pohraju. Ted jeste objednam ty ohradky kolem lamp, hned jak najdu nekde za rozumnou cenu, jeste premyslim jestli nevyjde lepe nechat si to nekde vypalit, treba v te i-dilne nebo jinde. Ceny co nekteri chteji za par "podlozek" a valecku jsou neuveritelne. Asi to udelam tak, ze koupim ozdobne M3 maticky s kulatou cepickou, sloupky s kulatym pudorysem a necham si udelat hrst "podlozek" a bude se to dat po 10mm skladat na patra. Konec se pridela temi matickami, myslim ze to bude vypadat dobre. smile

(upravil maras 2. 1. 2016 22:05)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Jasne Rixi - ja bych to raky tak zrobil, pokud budes objednavat nekde vypaleni tech podlozek, tak ja se urcite k objednavce pridam - pokud to bude mozny.
M.

Web

Re: OTL sluchátkový zesilovač

OK, jakej materiál ? Říkal jsem si hliník/dural, ale zas aby to šlo líp lakovat byla by lepší ocel... Zas ale když bude někdo chtít jen vzhled hliníku....  Síla kolečka se mi jeví že 2mm by měly být dostačující..
Zítra mi to žena nakreslí v cadu tak to pak hned poptám v idílně smile Asi když nás bude víc bude i lepší cena big_smile Víc koleček na flašky, míň koleček z peněženky big_smile

(upravil microlan 4. 1. 2016 22:12)

Re: OTL sluchátkový zesilovač

Už jsem takový ohrádky nechal dělat na i-dilna.cz . A nebylo to ani drahý.

Viz zde

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 25#p306825

a nebo "tady" přímo zde:

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 24#p306824

Příspěvky [2,001 až 2,020 z 2,319]

  Stránky: ««« 1 ... 99 100 101 102 103 ... 116 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » OTL sluchátkový zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£