Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Smetiště » Změna podsvícení LCD panelu?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 38 z 38]

(upravil little 8. 2. 2013 21:42)

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

Zakladatel tématu ti nic zazlívat nehodlá.

Změna podsvícení je možná prakticky u jakéholiv displeje, jen je potřeba zjistit, jak je původní displej podsvícený a podle toho to nějak ošéfovat.

Rozeber a nafoť původní displej, ať se tu jeden nebavíme o voze a druhej o koze. smile

Já mám blbý, že to chci mít vážně naprosto perfektní a nestrpím tam ani těch půl centimetru, kde jsou vidět jednotlivé LEDky.

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

Díky za reakci, nástroj neustále používám, takže to bohužel asi dopředu nenafotím, pokud to rozdělám, tak to buď rovnou chci opravit či vyměnit. Ale mrknu po NETu, nejsou-li někde z toho fotky či myšlenky. Ď

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

Tak se mi stále nedaří to podsvícení dostat na nějakou rozumnou úroveň. Už jsem vyzkoušel LED pásky se 60 i 120 diodama na metr. Zkusil jsem tmel, pausovací papír i ty LEDky nějak rozumně nasměrovat. Nic z toho nepomáhá. sad

Vyzkoušel jsem i jednu LEDku v edle druhý, ale bohužel jich nemůžu dát vedle sebe víc jak 6....nejspíš je na nich tak velkej úbytek napětí, že další už pak zapojit nemůžu.

Takže fakt nevím co s tím a poprosím slušně o nějaké další nápady, které bych mohl vyzkoušet.

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

Ťažko sa radí  keď to človek nevidí - navyše som to nikdy neskúšal smile Ale z toho zoznamu skúšaných vecí tam nevidím to zbrúsenie šošovky na tých LEDkách... Musíš však rátať drastickým úbytkom svetla, čiže ak tie ledky svietia naplno a nie je tam žiadna rezerva, tak to asi nebude moc dobré. Ale ako hovorím, radím na slepo - nikdy som výmenou podsvietenia na LCD neexperimentoval (ak teda nerátam nejaké autorádia a pod.) smile

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

No nic, tak jdu se do toho "zbrúsenie šošovky" pustit. smile

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

Eště mne napadlo, co třeba pásek mléčnýho plexiskla?

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

Tak zbroušení šošovice nepřineslo skoro žádný rozdíl, jen LEDka teď svítí o něco méně a je míň patrný přechod mezi jednotlivými LED. Ono je taky trochu blbý (a to nevím jestli jsem napsal) že ten panel je tenký, notebookový a místa pro podsvícení je tam fakt dost málo, proto jakákoliv manipulace s čímkoliv je problematická.

Mléčné plexi nemám, ale mám tu kus čirého, zkusil jsem ho na povrchu zbrousit, ale to světlo to nerozptyluje dostatečně, je furt přesto vidět jednotlivé body-ledky. Přemýšlím, že bych snad i zkusil zprovoznit ten původní invertor (jestli je teda závada jím vůbec způsobená sad ). Lampou, resp. výbojkou to není, zkoušel jsem jich několik a že by závada byla přímo na základní desce se mi taky věřit moc nechce. Brrr, tak co s tím....

(upravil Dalča 14. 2. 2013 20:22)

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

zbrousils obě strany toho plexiskla?
ono to  mléčný má výhodu, že to rozptylující oný je v celý tloušťce materiálu, zatímco obrousíš jen jednu tenouknou rovinu...

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

Jj, zbrousil jsem obě strany a lehce i hrany. Světlo to nerozptyluje, jenom tlumí. sad

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

a co třeba nějaký tenší kousek opálovýho skla....chce to, aby to mělo "rozumnou tloušťku... tak 2 mm  min.

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

Dalčooooo....sakra. smile

Je to obyčejnej LCD TN panel, navíc s nefunkčním podsvícením a ty mi radíš abych tam dal sklo z opálu. To tam rovnou můžu dát folii z diamantu nebo sklo z rubínu.

Sakra je to celý naprd. Řeším to snad už třetí tejden a nejsem schopnej nikde najít nic, co by rozptylovalo světlo z jednotlivých bodů tak, jak potřebuju. Myslel jsem že žijeme v moderní době a ten materiál snad už existuje, nechce se mi věřit že ne. Jednadvacátý století, prostě fakt boží. sad

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

isteže sú , ináč by edge led podsvietenie nefungovalo ... iba ty pletieš z hovna bič, zožen si CCFL trubice na ktoré je to prispôsobené a budeš mať pokoj

Web

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

ale prd.. ne sklo z opálu, ale opálový sklo... k mání u každýho slušnýho sklenáře. Mléčný skol, který je mléčný ve hmotě, ne jen matový na povrchu.

(upravil Tipi 15. 2. 2013 10:34)

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

Little, no tak pozor! Cakat ot toho 100%ny vysledok je IMHO viac nez optimisticke. Ako to tu uz odznelo, ten panel je prisposobeny na CCFL trubice, takze to takmer isto nejde len tak (rozumej bez kompromisov) zamenit za ledky. Dokonaly rozptylit "bodoveho" svetla na takom malom priestore je IMHO nemozne. Ano su materialy ktore to +- dokazu ale tie sa vlastne davaju v podobe niekolkych vrstiev specialnych folii za celu plochu displeja. Takze na tvojom mieste by som nakombinoval uz spomenute "riesenia" tak aby bol vysledok najlepsi (alebo teda najmenej zly hmm ). Alebo prijat porazku a kuknut sa co je vlastne s tym invertorom hmm

EDIT:
Alebo teda teraz ako to tak po sebe čítam... možno by stálo za vyskúšanie vybrať tie "difúzne" fólie (ozaj neviem ako sa to volá, mám na mysli ten sendvič tých ryhovaných fólii, ktoré dávajú za lcd panely ) z nejakého vyradeného lcdčka a narezať z nich tenký pás pred tie ledky.

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

Nevím, kolik tam máš místa, ale jak píše Dalča, ideální by byl proužek opálovýho skla, protože je mléčný v celý hmotě, ne jen na povrchu. Ještě lepšího výsledku pak docílíš, když ty ledky dáš aspoň kousek od toho skla, jelikož mají vyzařovací úhel 120°.
Existuje taky speciální odlévací hmota EK142, která má ještě lepší vlastnosti jako opálový sklo a je určena speciálně na zalévání LED diod pro dokonalé rozptýlení světla. Do ní jsem zalil JEDNU tuto ledku [do tvaru koule 6cm], a zářila krásně celá koule. Prodává ji ELCHEMCO.

Web

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

Místa je tam asi 0,5cm, bohužel.

EK142 je přesně to co hledám, ale ne za takovou cenu. Asi fakt bude lepší dát jinej invertor i když nemám jistotu že to bude fungovat. Ach jo. sad

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

No tak 0.5cm stačí. Při úhlu vyzařování 120° to už pokryje širší pole a zbytek rozptýlí ten opál. Proužek ti fikne kterejkoliv sklenář z odřezku za pusu.

Web

Re: Změna podsvícení LCD panelu?

pro little:

tak já jsem nakonec pro ten svůj "nemocný" display EL folii zavrhl a koupil jsem v SOS electronic nový display a kompletně jej vyměnil, s tím starým - no nechám si ho na pokusy.

Případné fota realizace mám na Fb:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid … p;theater.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Příspěvky [21 až 38 z 38]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Smetiště » Změna podsvícení LCD panelu?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£