Téma: Jaké lepší gramo?

Prosím o konzultaci.Mám NC 500 a samozřejmě jsem se namlsal a přemýšlím co dál.Jaký smysluplný slyšitelný posun k lepšímu
za rozumné peníze(max 10 000,- raději méně) se dá navrhnout.Přenosku nepočítám.Díky za Váš názor.Petr.

(upravil sagitarius 29. 1. 2013 12:10)

Re: Jaké lepší gramo?

Pokud ti jde jak píšeš o "smysluplný slyšitelný posun k lepšímu", tak si myslím, že co se týče samotného gramofonu, tak už se nemáš kam posouvat. Tedy alespoň ne za ceny do 10.000,- Pokud bys měl opravdu netopýří uši a přidal k rozpočtu alespoň ještě jednu nulu, tak tam by nějakej drobnej posun byl. Slyšitelný rozdíl bych spíš viděl v řešení preampu a ostatního přenosového řetězce.
Ony ty verze 450, 452, 500 patřily k tomu nejlepšímu, a dodnes předčí mnohé podstatně dražší stroje. Však současné kvalitní gramce Pro-ject vychází z těchto.
Pokud nejseš zas takovej nadšenec a dostatečně velkej blázen s kupou znalostí a zkušeností na stavbu vlastního, doporučoval bych spíš ponechat si tu NC500 a ve spojení s někým znalým ještě trošku vypiplat- např. klavírní lak, hliníkovou trubku na ramínku vyměnit za karbonovou, výstupy za pozlacený RCA, a pod.
edit:
Pokud by ses vyskytoval někde poblíže Brna, můžu pomoci- i karbonový roury mám. Já jsem totiž právě takovej ten cvok, kterýho to baví lol

Web

Re: Jaké lepší gramo?

Poslal jsem SZ.Díky za info.

Re: Jaké lepší gramo?

OK, poslal jsem ti Rowingovu příručku, nějaký protraktory, a *xls soubor na výpočet geometrie ramena.

Web

Re: Jaké lepší gramo?

Aka by bola cena za carbon trubku na ramienko pre NC500? Pripadne mame nieco aj pre NC450? Dik

Re: Jaké lepší gramo?

Dneska jsem po nejaky dobe poslouchal svuj gramofon/normalne ulozeny v depozitari...krabice na pude/...je to Dual 1229 oznacovany jako garrard pro chude...hra to moc pekne/ikdyz muj vyladeny digitalni retezec to neprehralo/ chci vyzkouset udelat dreveny raminko a jeste jedno karbonovy /trubku mam/ a porovnat mezi sebou...obe budou 12 palcu,nechce se mi ladit antiscating apod...mate s tim nekdo zkusenosti...diky za pripadny koment...

Re: Jaké lepší gramo?

Pokud chceš opravdu super rameno, udělej karbonový s proměnným průměrem, jako dělá Wilson Bebesch http://wilson-benesch.com/2010/08/a-c-t-0-5-tonearm/. Tohle řešení totiž neumožňuje rezonovat a přenášet vibrace. Nejjednodušší je udělat si kopyto z tvrdýho dřeva, vykoupat v rozpuštěným vosku, korkovzduškou z něj ten přebytečnej vosk odfoukat, vyleštit kůží a na to nalaminovat karbonovou punčochu http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod … olozek=288 Podélným stlačováním a roztahováním ji přesně nakopíruješ na to kopyto. Po vytvrdnutí poklepeš a vylaminovanou trubku stáhneš z kopyta. Za nejtenčím koncem kopyta necháš pár cm punčochy přečuhovat, a před laminací roztáhneš prstana do šířky. Po vytvrzení z toho pak vyřízneš hlavičku- na tuto část je dobrý ještě jednu vrstvu přidat, aby byla silnější.
Stejnej tvar ramena jsem viděl i ze dřeva- číňani totiž takto udělali dřevěnou kopii toho ramene od Benesche.

Web