Téma: CS8416 - jitter

Zdravíčko, nevíte co by mohlo u CS8416 způsobovat velký jitter (jednotky ns) při veškerých vzorkovacích frekvencích mimo 44.1kHz (zkoušel jsem 32, 48, 96kHz)??
PLL filtr bych osobně vyloučil: je udělán dle datasheetu (co se týče hodnot) THT součástkama (tzn. ne-SMD). Zkusil jsem ho předělat na SMD (materiály a velikosti dle datasheetu) a nic se nezměnilo. S/PDIF zdroj signálu taky nebude ten problém, protože je to nezávislé na

Web

Re: CS8416 - jitter

Tak to bude možná vadnej obvod. Jak jsi to měřil? Zkoušel jsi PDUR zapínat a vypínat, jestli se to mění? Já sním neměl problém.

(upravil amarokcz 19. 1. 2013 13:45)

Re: CS8416 - jitter

Že bych to přímo měřil se říct nedá. Víceméně jsem o to zakopl - je to silné postranní pásmo kolem sinového signálu vyšších frekvencí (u 12kHz signálu to je -85dB pro případ první složky).
Ten jitter je podezřelé pravidelný - má složky 1, 2, 3 až 11kHz (zbytek je utopený v šumu).

CSko je ovládané softwarově pomocí uC a není to moje dílo, takže netuším jak je PDUR. Vzhledem k tomu, že při Fs pod 32kHz dochází k výpadkům bych tipoval PDUR=1 (tzn. lock on data ?). Tudíž ten jitter je vlastně jitter S/PDIF zdroje a vše je "v pořádku"?

Web

Re: CS8416 - jitter

Jitter klidně může být tvořen přímo ve zdroji SPDIF signálu, ale že by byl takhle masivní...to nevím. PDUR snižuje jitter na frekvencch do 96khz, výše už nestíhá a musí být vypnut. http://www.cirrus.com/en/pubs/appNote/AN339REV1.pdf
Předpokládám, že SPDIF taháš kabelem, protože optika má jiiter řádově jednotky ns...

Re: CS8416 - jitter

Zdrojů S/PDIF mám vícero (některé kabelem, některé optikou) a všude je to podobné (ovšem o žádném bych netvrdil, že je nějak skvělý).
Ten applocation note znám, mám ho pročtený a právě z něj se mi nezdá, že by PDUR mohl mít takový vliv.
Všiml jsem si zvláštní věci - při změně Fs 44.1 na např. 48kHz postranní pásmo pulzuje co se týče amplitudy i co se týče polohy jednotlivých spektrálních čar. Trvá to cca 2s. Je to snad doba za kterou se ustálí PLL?

Web

Re: CS8416 - jitter

Co napájení toho CSka? To je řešené jak? PLL by se nemělo ustalovat takhle dlouho...

Re: CS8416 - jitter

Jsou tam dvě LM1117T... roll
Zkusím kouknout, jaký bordel na nich je.

Web

(upravil Dohnalik 19. 1. 2013 14:08)

Re: CS8416 - jitter

To je ten DAC s AK z Ebaye?
// ne není, tam je CS řízeno HWrově.

Re: CS8416 - jitter

Ne, ten to není, tady je uC SM894051.
Na 5V zdroji je cca 500uVpp šumu a 1mVpp bordelu o frekvenci 100Hz. Na 3.3V zdroji je obojího polovic, takže bych řekl, že co se týče zdroje, tak žádná katastrofa.

Jak dlouho by se mělo ustalovat to PPLko? Pár milisekund, ne?

Web

Re: CS8416 - jitter

Pokud vím, tak ano, záleží na frekvenci, ale tady to bude chvilinka, rozhodně ne 2sec. Takže vadné součástky jsi vyloučil?

Re: CS8416 - jitter

Vadné součástky v PLL filtru jsem vyloučil (měnil jsem je). Ostatní ne - kromě CS8416 je něco kritického?

Web

(upravil Dohnalik 19. 1. 2013 15:37)

Re: CS8416 - jitter

Kritické může být jeho nastavení, ale to bys musel vidět program v té 51. Případně jsi schopnej vyfotit ten modulek?

Re: CS8416 - jitter

Pěkný, s tím uC a jeho programem asi těžko něco udělám vzhledem k tomu co je to za exota. Takže zkusím ověřit "vadnost" CS8416...

Web

(upravil amarokcz 20. 1. 2013 17:59)

Re: CS8416 - jitter

Změřen stejný kus hardwaru a tam je to OK. Tudíž bych vyloučil nastavení ze strany uC.
Chápu to správně, že může být problém už jen buď v PLL filtru, nebo v samotném CS8416?

Web

Re: CS8416 - jitter

Zkoušel jsi druhý CS ovládaný tím MCU? Chyba může být i na cestě do DAC nebo v DAC, případně za ním... Bylo by dobré vědět co to je za modulek.

Re: CS8416 - jitter

Zkoušen byl komplet celý DAC+reciever, ne jen výměna CSka.
Na cestě do DAC nebo za ním... to jako kde přesně? Po připojení I2S (z USB převodníku) je všechno OK, tudíž bych to osobně viděl opravdu na reciever.

Web

Re: CS8416 - jitter

Tak CSko bude nastřelený, tahat PLL smyčku diskrétně je ale prasárna, zvedá to dost jitter.

(upravil amarokcz 20. 1. 2013 22:34)

Re: CS8416 - jitter

OK, zkusím asi to jiné CSko.
S tím prasením PLL smyčkou mi to je jasný, ale na druhou stranu je to dost častá "chyba" - třeba u zmiňované Čínské desky s AK DACem je to stejně blbě.
U toho druhého kusu, který jsem zkoušel byl jitter na úrovni 700ps(p-p), tudíž nic zásadně v rozporu s hodnotou z datasheetu CS8416.

Pochybuji ale že někdo uslyší bordel 100dB pod 12kHz signálem.

Web

Re: CS8416 - jitter

700ps je pořád dost.  Ten AK DAC má víc chyb, než jenom tohle...ten návrh se mi vůbec nelíbí. Jitter CS by se měl pohybovat 50-200ps

Re: CS8416 - jitter

Jo, je to "dost", ale upřímně: pozná to někdo před tím, než se podívá na spektrum?

U mnohých konstrukcí - rádoby hi-end, je podle mě snaha se vyhnout SMD, protože z nějakého důvodu je SMD často vnímáno jako FUJ. To je podle mě chyba, protože SMD má oproti THT v těchto aplikacích navrch.

Web