Téma: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Zdar,

Mam sluchadla Sennheiser PC 360 (Objednane, este len na ceste). Budem ich zapajat do int. zvukovky na doske Asus Sabertooth P67. Kedze ale rad pocuvam kvalitnu hudbu myslim si ze tato zvukovka mi stacit nebude. Rozmyslal som teda nad nejakou do PCIe slotu, eventualne externym DACom...

Najlepsie by pre mna bola ta zvukovka, kedze DAC ma vystup len na sluchadla, a nema mikrofonovy vstup. Napadlo ma par variant, a to:

1. Sound Blaster X-Fi Titanium HD
2. Asus Xonar Essence ST
3. Asus Xonar Phoebus
4. Sound Blaster ZxR (Novinka, v EU este na trhu nieje)

Mohli by ste mi poradit aka volba bude najlepsia? Viem,ze tie sluchadla su herne, ale budem to pouzivat tak 70% hudba a 30% hry, slo mi ale o ten mikrofon, a nechcel som "sluchadla" ako skullcandy, razer a steelseries kde clovek plati len za znacku, no kvalita tam nieje...kdez to tieto by sa mali zvukovym prejavom podobat Sennom 555 / 595.

(upravil Milan 26. 12. 2012 17:49)

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

ST je z toho pravděpodobně nejlepší. Řekl bych až zbytečnej luxus k herním sluchátkum. Zkus Audiotrak Prodigy cube, já sem s ní spokojenej a má i vstup na mikrák, kterej sice nechceš, ale to moc nechápu, když sis koupil herní headset...

Web

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Ja praveze chcem ten mikrofonovy vstup big_smile

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Nejlepší je ta ZxR, na tvém místě bych vzal Phoebusku. X-Fi titanium už je celkem zastaralá a ST není herní (dal bych navíc přednost STX). Jestli jsi nečetl, tak si můžeš na EHW přečíst můj rozbor té ZxR a recenzi té phoebusky, je to slušná karta, dost slušná.

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Ved to ja som bol na EHW a precital som si tvoj rozbor, a ta ZxR sa mi velmi zapacila. Nevies kedy bude dostupna tu, na alze alebo tak? aspon priblizne

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Netuším, ale nedělal bych si naděje, že to bude nějak brzo.

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Tak na oficialnom Creative Store pisu ku ZxR "Coming soon"... som zvedavy

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

STX je horší jak ST a docela by mě zajímalo co na ní není herní. Hraju poměrně dost a nikdy sem s ni nemel zadnej problem narozdíl od Creative. Ted mam neherni zvukovku a hry jdou smile Imho kupovat si ale k tomu zvukovku za 4 mi přijde trochu zbytečný.  BTW mám tu jednoho volnyho Xonara D2, kdyby náhodou...

Web

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Milan: Mas odomna spravu.

ZxR sa mi zapacila tym ako bola ohodnotena v recenzii + ten externy kontroler je proste pohodlny big_smile to sa mi paci aj na phoebuse

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

D2 tu mám taky, ale ten neutáhne sluchátka. STX je do PCI-e a nejde připojit přídavná 5.1 karta. To je všechno. Akorát PCI-e nemá -12V, takže si t karta vytváří DC-DC měničem, ale nevypadá, že by to něčemu vadilo. PCI pomalu ale jistě mizí.

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Jeste ma ST navic oproti STX CS2000 pro snizeni jitteru, jestli to ma nejaky skutecny dopad na zvuk tezko rict.

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Zosik na Phoebuse tie sluchadla utiahne dostatocne?

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Aha, tak to beru z5, v tom případě může být ST o dost lepší, jitter je sivně...
Dostatečně? Mi to málem urvalo palici smile a to mám 60ohm AKG K 701. Výstupní výkon je přes 800mW, z integrované leze tak 20mW.

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Prave pre to sa pytam - Spominas K701 tym si ma potesil - casom by som okrem hernych sluchadiel chcel aj druhe cisto na hudbu, nieco na styl K272 - K701 - Q702, bude ta zvukovka stacit?

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Jo jo, hraje moc dobře. Ještě líp by hrála, kdybys ty NJM2114, co tam jsou, vyměnil za AD8066, to je teprv bomba, jedna z nejlepších věcí co jsem slyšel, tuhle úpravu jsem udělal na D2 a je z toho úplně nová zvukovka.

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Jednak niesom až tak skúsený v pájkovaní (max jednoduchú dps) big_smile a jednak si myslím že mi bude ten výkon stačiť keď vravíš že to utiahne. Teraz som sa ale vyhádzal z peňazí (vianoce...ach) takže na ten Phoebus budem mať možno až niekedy v marci,som študent, dúfam že dovtedy ho neprestanú vyrábať

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Teď začli, určitě nepřestanou smile Do té doby možná bude i ta creativka.

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

Nj, len Phoebus stoji cca 150-170€, kdez to Creative ma na EU strankach zatial cenovku 199 Libier, odhadujem to tak na 220-250e az sa to dostane na CZ/SK eshopy... a prakticky to teda spravi rovnaku pracu ako Phoebus ako vravis no...kazdopadne porozmyslam

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

No nevim, že by D2 neutáhla sluchátka. Rok sem k ni nemel pripojenyho nic jinyho a nezdalo se mi to jako problem. Rezerva v hlasitosti dostatecna, zvuk slušnej.

Web

Re: Aku zvukovku ku Sennheiserom?

No nevím, pro moje AKG už to nebylo ono, chtějí větší páru.