Téma: Už někdo dostával voskovky z tvrdé membrány?

Téma je jasné,děti a jejich výtvarné nadání.Sehnal jsem tady v bazaru tohle:
http://www.swanspeaker.com/product/htm/view.asp?id=84
Takže je jasné že voskovky se na tom vyjímají.Máte prosím někdo tip jak to dostat dolů?

(upravil chyna.cz 8. 12. 2012 11:58)

Re: Už někdo dostával voskovky z tvrdé membrány?

buď mechanicky, nebo zkusit třeba toto
http://www.panoil.cz/odstranovac-vosku-p35

Web

Re: Už někdo dostával voskovky z tvrdé membrány?

Díky.Mechanicky se na to moc netroufám,ten odstraňovač by fungovat mohl,vosk jako vosk...

Re: Už někdo dostával voskovky z tvrdé membrány?

snad jo, na internetu je toho více...

Web

Re: Už někdo dostával voskovky z tvrdé membrány?

Na vosk/parafin funguje žehlení přes piják (na koberci). A potom vosk je dobře rozpustný v benzínu.

Web

Re: Už někdo dostával voskovky z tvrdé membrány?

Z podobného reproduktoru jsem odstraňoval barevný vosk, který se tam dostal ve stavu horkém - tekutém sad . Část šla oškrabat, potom jsem to velmi opatrně odstraňoval kouskem vaty na pinzetě, namočené do benzínu z lékárny ("éterbenzín", lehká frakce).
Doporučuji napřed zkusit na zadní straně membrány, co to udělá. Nezkoušej benzínový čistič skvrn nebo podobné přípravky, často poškozují povrchy plastů, nebo to dokonce nechává mastné skvrny.

Web

Re: Už někdo dostával voskovky z tvrdé membrány?

Díky pánové.Žehlení je sice běžná rada,ale na membrány asi ne...O benzínu jsem se dočetl a hodlal jej použít,takže mi varování přijde vhod...Co izopryl?

Re: Už někdo dostával voskovky z tvrdé membrány?

Zkusit můžeš, ale bude slabý, já zkoušel ještě prací gel neředěný a šlo to.

Re: Už někdo dostával voskovky z tvrdé membrány?

... na co se tě snažil navést chyna, raději nepoužívej ... nikde nelze najít složení - např z bezpečnostního listu ...
... přece jenom dětská voskovka a lyžařský vosk je něco jiného ...

sežeň si z malířských potřeb terpentýn a lehce namočeným tamponem otírej

Re: Už někdo dostával voskovky z tvrdé membrány?

Děkuji všem za ochotu.Dnes to vyřešila manželka.Vzala čistič na skla s alkoholem,bavlněnou plínku a trochu víc se do toho obula.Membrána přežila,fleky jsou pryč.Není to sice na 100%,ale dostatečně aby to nebylo za normální situace vidět.

Re: Už někdo dostával voskovky z tvrdé membrány?

Zkus si vygůglit "nano houba".
Dle reklamních "keců" jako dělané na tvůj problém. Osobní zkušenost ovšem nemám, ale něco by na tom být mohlo ...