(upravil Dj Way 19. 1. 2008 18:29)

Re: Odrusenie TDA1562Q

Oki dikes za rady, asi aj ja mam tu slucku sad, skusim to ceknut, ked budem mat cas, zatial som nemal...

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

No tak az dnes som sa po dlhej dobe dostal k tomu prerobeniu elektriky v aute... Ale asi mam nejake zazracne auto alebo co. smile Napojil som aj autoradio aj zosilnovac za odrusovac a po nastartovani mam stale akusticky otackomer z toho zosika. Zistil som, ze po odpojeni signaloveho kablu to nehucalo az tak silno, resp. to hucalo, tak, ze by to az tak nevadilo... Skusil som napojit zosik aj radio aj bez odrusovaca a bolo to zhruba to iste... Kamarat na favorita a tento zosilnovac a jemu to nerobi... Asi sa pozriem ako to ma on napojene, ale mam pocit, ze to ma tiez od poistiek, bez odrusovaca...
A ako moze mat tento zosik jednu zem pre signal a jednu pre napajanie, ked su vzajomne prepojene? Vid. schema:

https://i.postimg.cc/gXWPGKnD/schema1.jpg

Web

(upravil grawp 23. 1. 2008 20:08)

Re: Odrusenie TDA1562Q

ja to mam vyriesene tak v aute : zosik mam napajany priamo z baterky auta (polo 1,4;rv96), hnet pri baterke mam aj poistku 60Amperovu smile, kable su hrube 2,5mm2. to mi tiahne vlastne napajanie + a - na zesik. potom z autoradia uz len tiahnem vlastne vstupny signal na zosik pomocou cinch (ako zosilnovac pouzivam MAC AUDIO RED ATTACK 2500). A zo zosilnovača som pripojil zem GND pod zadne sedačky na kov. napis presny postup ako to mas ty a ako to ma ten kamoš aby sme setci vedeli jak si natom...

Web

(upravil Dj Way 23. 1. 2008 22:05)

Re: Odrusenie TDA1562Q

Ach jaj... Asi si necital celu tuto diskusiu, inak by si sa docital, uz hned pri mojej prvej otazke, ze neriesim hocijaky zosilnovac, ale len konkretne TDA1562Q, vid PS uuuplne hore. wink Ako som spominal, toxic mi to nerobi a tiez som mal este jeden zosik neviem akej znacky a ani ten to nerobil, robi to len to TDAcko. Myslim si, ze z predchadzajucich clankov sa da vycitat aj to, ako to mam zapojene, len treba citat, nemienim to tu znova vypisovat... Ak su nejake nejasnosti ohladom mojho zapojenia, mozem reagovat, ale myslim, ze som tu dal informacii dost. Snad dodam, ze uz mam novy (pouzivany) altik z filcky (stary vypovedal)... Takze to asi nebolo ani alternatorom... Ako to ma ten kamos momentalne neviem ani ja, ale to si urcite zistim, ale mam pocit, ze to ma tak ako ja, to som tiez uz pisal...

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

grawp napsal:

ja to mam vyriesene tak v aute : zosik mam napajany priamo z baterky auta (polo 1,4;rv96), hnet pri baterke mam aj poistku 60Amperovu smile, kable su hrube 2,5mm2. to mi tiahne vlastne napajanie + a - na zesik.

a kabely držej?

Web

(upravil rezystor 23. 1. 2008 22:15)

Re: Odrusenie TDA1562Q

grawp : myslím, že vodič 2,5mm2 na napájanie tvojho zosilňovača je naozaj málo. Na tých vodičoch máš veľké tepelné a výkonové straty a zosilňovač tak nemá dostatočne tvrdý napájací zdroj. V tomto stave z toho nedosaneš veľký výkon...taký prierez je vhodný pre napájanie nenáročného rádia.
Tá poistka 60A sa pri poruche pravdepodobne ani neodpáli a z vodičov sa zakúri smile A naviac ti tam vznikla zemná slučka, keď si zapojil mínus zosilňovača cez kábel na baterku a ešte aj na kostru auta. Lepšie by si urobil, ak by si spojil tie 2,5mm2 paralelne a použil ako plus(+) vodič. Mínus by si mal ukostrený.
U teba sa žiadne rušenie ani pískanie z motora neprejaví, lebo tvoj zosík má v sebe napäťový menič, ktorý tieto rušenia "neprepustí" do napájania koncového stupňa zosíku. Dj Way má zosík bez napäťového meniča, preto počuť to rušenie z motora.

Dj Way : Najprv skús natiahnuť napájanie zosíka priamo z baterky.
Na vedení k autorádiu by takťiež nemalo byť žiadne zariadenie, ktoré by rušilo napájanie.
Ak nepomôže, skús ešte prerušiť GND na plošnom spoji zosika medzi svorkou
X6 GND a kondikom C16(ten pri cinch konektoroch). GND tam budeš mať zo signálových káblov z rádia.
Keď ani to nepomôže, tak pozapájaj GND na DPS podľa datasheetu k TDA1562Q. Veľa štastia smile

Edit: Hehe...už ma Dj Way a chyna.cz predbehli big_smile

Re: Odrusenie TDA1562Q

koukam ze tahle diskuze se tahne uz pekne dlouho big_smile me mezi tiim skoncil semestr big_smile a porad sme u toho ze tam mas nespis smycku pres signalovou cestu coz sem zde uz psal v zari big_smile

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

jj, pravdu mas, ale nemal som cas fakt sa na to odvtedy pozriet, az teraz... a uz som v tom trocha pokrocil, takze budem dalej testovat... dakujem za vsetke rady wink

Web

(upravil grawp 26. 1. 2008 10:36)

Re: Odrusenie TDA1562Q

chyna.cz, rezystor = neviem ci tam mam ti 2,5ky kabla, mozno aj nejake 3 alebo 3,5 neviem to som povedal len tak ako to mam zapojene ja.... vy sade najdete nejaku chybu alebo co smile tak clovek sa trosku pomyli smile...

dj way : tak teda uz nebudem pisat neh sa ti to podari dotiahnut do stastneho hrajuceho konca smile


edit : tak ti kable su 6mm a poistka 30Amper smile som si to overil smile

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

Ajajaj chlapci... Tak som si napojil aj (+) aj (-) aj na radio aj na zosilnovac priamo od baterky. Nechapem to, ale stale mam v aute akusticky otackomer. Ked som prerusil spoj medzi signalovou zemou a napatovou, tak sa zosik nezapol, zapol sa az po spojeni naspat. Mam doma 2 kusky tohto zosilnovaca, jeden je skladacka objednana neviem skade, je to ten isty plosak, co som tu uz uploadol a ten druhy je holy koniec bez filtrov... Robia to obidva konce. Takze z mojej strany uz ostava vyskusat este kamaratov zosik v mojom aute, popripade moje zosiky v kamaratovom (kamarat momentalne nie je doma sad). Tak ci tak sa mi to nepozdava. Mimochodom, kamarat to ma napojene tak ako ja teraz, priamo od baterky aj radio aj zosik. Co myslite, co to moze robit? Alternator? Rozdelovac? Ja fakt neviem...

to grawp: nechcel som ta nijako urazit, len niekedy viac citaj... inak diky za blahozelanie smile

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

to mě zasev autě šumí, nevím čím to je. signálovký kabely mám táhnutý prostředkem auta, k zesíku kabely mám po pravý straně a k předním reprům mám po levý straně a po pravý straně. snad to není tím že mám k pravýmu repráku hned vedle napájení...

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

Ja som vcera vymenil radio, (fabricke za Pio DEH 4000) tahal kable k zosiku (signal aj + spolu -> bokom) a nikde ani naznak po sume si niecom podobnom... Ako to robite, ze vam to sumi? smile

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

kdybych to věděl tak s tím už něco dělám

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

Dj Way: jestli si prerusil signalovou zem na tom tistaku kde mas i predzesilovac nebo co to,tak to nepojede no smile nvm tedy kde presne si ji prerusil ale nejjednodussi by bylo prerusit ji primo v signalove kabelazi u CINCH konektoru jak tak koukam na ten tistak smile mas nekde i schema ? smile z toho tistaku se to zapojeni blbe okoukava smile

Web

(upravil Dj Way 28. 1. 2008 13:57)

Re: Odrusenie TDA1562Q

Teraz som to bol ocekovat, lebo som si nebol isty, ci mi nevyhorela poistka na (-) kabli big_smile a vyhorela, takze zajtra idem testovat dalej s tymi zemami wink... Ale mam pocit, ze sa tu este uvidime smile...

Edit:
Tak som to dnes otestoval a uz je to skoro v poriadku. Stale trocha pocut otacky motora, ale uz to nie je to co to bolo... Takto to moze zostat, kedze to mam na subwoofer, ktory je zatvoreny v kufri... Dakujem vsetkym za rady... A predsa, keby som to chcel este viac odrusit, pomohol by odrusovaci clen? Ako by som ho potom mal pripojit? Jeden na (+) k radiu a druhy na (+) k zosilnovacu??? Alebo za jeden spojocny? Vydrzi tolko amperov (k zosilnovacu)? Ten co mam doma sa sklada len z jednej tlmivky a kondika...

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

grawp: aj tak je to malo ... optimum by bolo na 30A aspoň 10qmm lepšie 16qmm .. ja mam pri 60A 21qmm a chystam sa prerabať na 35qmm

Re: Odrusenie TDA1562Q

od  jednoho autohifíka sem si přečet že odrušovák prý zapřičiňuje určitý übytek basů(ořezání nejnižších kmitočtů) takže asi něco jako subsonics lol

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

magnatik napsal:

grawp: aj tak je to malo ... optimum by bolo na 30A aspoň 10qmm lepšie 16qmm .. ja mam pri 60A 21qmm a chystam sa prerabať na 35qmm

to uz nie je nejake prehnane tych skoro 3cm... šak to je nehorazne vela sa mi zda.. ale je to vyhoda ked je strasne teplo v aute tedy je to vyhoda.. ale budiš... vies nemam s tym nejake problemy tak nebudem menit... to som si kupil taky kablovy set za nejakych 1000sk... takze tak... uz mi to kolko hra, vyse roka a pohode. som pokojny. ta twoja foto inac mi nahana strach big_smile boze loudka big_smile

Web

(upravil redyuri 30. 1. 2008 18:12)

Re: Odrusenie TDA1562Q

ehm?3cm? 3,5qmm je ani nie 3 mm v priemere

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

ehm
35mm v ploše =6,67mm v průměru