Téma: Odrusenie TDA1562Q

Zdravim, mam v aute zosik TDA1562Q ( AUTO: Skoda Favorit 135 LS, R.V.: 1992, SPZ: smile )... Ked ide z baterky tak v pohode, ale ked nastartujem, tak mam v aute akusticky otackomer, pocujem zosilneny zvuk motora z reproduktorov (dufam, ze je to dostatocny popis). Neda sa v aute vydrzat... Neviete mi poradit, kde moze byt chyba, alebo ako to odrusit? Dakujem...

PS: originalny zosilnovac TOXIC TX100 mi to v aute nerobi, ani ziaden iny zosik, ani autoradio... robi to len s tym TDA1562Q...

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

ako je nepájaný? priamo privedené káble z autobatérie? má to pomocné kondenzátory v zdroji?

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

Nechytá to bordel z alternátoru? Řešením by byl filtr do signálové cesty mezi radio a zesilovač.

Re: Odrusenie TDA1562Q

mno, práveže chytá, chcem vedieť ako má vymyslené napájanie...a ako zemnenie/chladič smile

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

Ja mel jednou neco podobneho. Kyz sem to mel napojene na + a - vyvesene z pojstkovky delalo mi to same. Chytalo to ruseni z altika. Zlepseni prislo jak sem to primo natahl s baterky, ale taky to nebylo 100%, dalsi zlepseni prislo, kdyz sem ocistil uhliky altika a dal novy stabik na nej. No a pak stacilo uz jen odrusovak od dexonu.

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

Napajane to nie je priamo od baterky ale od poistnej skrine (+)... (-) mam na kostre... chladic nie je zemneny (nie je napojeny na kostru)... kondenzatory su klasicky len podla schemy (1x 4700uF 25V)...

A k tomu filtru... Nemate nejaku schemicku?
Zatial diky.

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

http://eshop.dexon.cz/cgi-bin/wbcgi.exe … dkud_det=M

Web

(upravil redyuri 18. 9. 2007 8:37)

Re: Odrusenie TDA1562Q

napoj napájanie PRIAMO na baterku, vrátane zeme, nezabudni, že musíš ťahať relatívne hrubšiu kabeláž, nezabudni ale aj s poistkou, char. T

Web

(upravil Dj Way 18. 9. 2007 19:22)

Re: Odrusenie TDA1562Q

Diky Mike, nie som debil, a kvoli jednemu odrusovaciemu clenu nebudem objednavat z dexonu...
Redyuri diky, skusim, uvidim, ale mam pocit, ze sa este ozvem, ze to nepomoze uplne, ze bude treba asi aj nejaky ten odrusovaci clen pozhanat (bud nejaku schemu alebo hotovy...).

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

Odrušovák si urobíš jednoducho. Rozober PC zdroj, na vstupe je EMI filter. Previnieš tlmivku, zapojíš aj s kondíkmi a je to. Zadarmo.

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

EMI filtr? jak má vypadat ta cívka potom? přemýšlím že bych si taky něco podobnýho udělal když to de takjednoduše. pár zdrojů můžu mít taky zadáčo.

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

Silnejším drátom naviň pár závitov na najväčší toroid čo v zdroji je . Je to ten žltý, výstupný. Pred a za tlmivku kondenzátory proti zemi. A ďalej experimentuj, takéto nakopnutie by malo stačiť.

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

Dj Way: Ten odrusovak byl jen jako inspirace. Da se kupit treba v nejakem CarShopu, kde prodavaji autoradia, nebo jine serepeticky. Nemusi to byt jen dexon.

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

carhifi odrušovák nemám obecně rád. - drahej a nezřídka nefunguje jak má.

Re: Odrusenie TDA1562Q

ja taky ne. Ono fakt staci to co sem rek na zacatku a to tahnout napajeni radia z baterky docela hrubym dratem. Ale kdyz uz chce uplne tak i drobnosti pomuzou.

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

kamosovi sem delal do facka stejnej zes a napajeni bez extra odruseni z pojistkove skrine, pouze 4m7 a 100n kondiky a bez problemu..spis pokud mas delanou jinak desku nez svod zeme do jednoho mista tak to bude tim..ten zes ma vykonovy zeme a signalovou..jinak nemas treba tazenou zem jeste signalovou cestou z radia do zesu ? pak bys mel smycku smile

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

Mal som podobné problémi : autorádio, kt. mám v aute má vlatný odrušovač, avšak keď som pripojil na napájaciu svorku - do zapaľovača svoj zosik s TDA1562q a prepojil s Cinch na autorádiu, zosik začal neuveriteľne zakmitávať o pískaní a rušeniu pri naštartovanom aute ani nehovoriac...
Odpojil som Cinch-signal a zistil som, že zosikom to nebude - bol úplne potichu aj pri MAX volume a naštartovanom motore ! Skúšal som teda podobný odrušovač / ako DEXON / avšak stále bolo v pozadí počuť alternátor. Poslednou možnosťou bolo, pozriať sa ako funguje odrušovač na mojom autorádiu. Po rozobratí som našiel iba jednu tlmivku a 2 100Nf kondíky + usm. dióda a 10A poistka. Zosik sTDA má max. odber udávaný do 6A , tak som napájanie natiahol z výstupu tohto orušovača a bolo po problémoch !!! žiadny brum, otáčky, kmitanie.... Len čistý zvuk ! Takže treba zapojiť zosik spolu s autorádiom za spoločný odrušovač / Buď ho má rádio, alebo kúpiť, napr. vo firme www.AVELMAK.sk.
Je to 100 korunová záležitosť.

Re: Odrusenie TDA1562Q

Nemal si tam zemnú slučku?

Web

Re: Odrusenie TDA1562Q

Jednoznačne to bolo zemnou slučkou, ale riešenie typu " natiahni priamo z baterky " sa mi veľmi nepozdávajú. Vyrábam tieto zosiky na zakázku a potrebujem aby to zvládol namontovať aj laik, bez ďalšieho káblovania, kondíkov apod.
Príčinou týchto rušiacich elementov je z 99 percent vždy rozdiel potenciálov GND v autorádiu a GND v zosilňovačoch. Ideálne by bolo to oddeliť opticky, ale optočleny určené pre audio sú dosť drahá záležitosť. Pripojením priamo na autobatériu, odrušením signálu /odrušovačom s Cinch / sa samozrejme rozdiel o niečo potlačí, ale nikdy nie na 100 percent. Ideálne je zapojiť zosik aj autorádio za spol. odrušovač.

Re: Odrusenie TDA1562Q

Veru tak...

Web