Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada za ARN 930, ARN312

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil horník 25. 11. 2012 16:41)

Téma: Náhrada za ARN 930, ARN312

Zdravím, může mi někdo nabídnou toto repro stačí kus kdyby náhodou je někdo chtěl prodat a nebo se jej chce zbavit, ale spíše -čím to přibližně nahradit, arn 8604 /312 ale to je asi těžko srovnatelný ,ale nemám zkušenosti jak dokážou 312 zahrát do hloubek, děkuji předem za odpověď .Jěště se chci dotázat a podle rozboru teorie se 312 do basreflexu asi moc nehodí a už méně osmiohmová verze, vlastnosti by měli více vyniknout v uzavřené ozvučnici kolem 80-85 litrů, určitě jsou mistři kteří se v tom vyznají lépe a mají i spoustu zkušeností nemohl by mi někdo fundovaný prosím- poradit- spousta fandů to dává do basreflexu ale nemám žádný zkušenosti a tak děkuji za všechny názory .

Re: Náhrada za ARN 930, ARN312

860x hrajou rozumně v uzavřence. Já osobně mám 8608 s druhým magnetem v pasivu s druhým 860x. Hraje to lépe než když jsem mel 8604 s BR a i než co jsem slyšel arn312/4 s BR. S hloubkama není až takový problém, tyto 12" měniče hrajou dolů celkem obstojně. Arn930 jsem hrát neslyšel. 860x mají obecně nižší zatížitelnost (papírová cívka).

Re: Náhrada za ARN 930, ARN312

Tiež sa prikláňam k názoru ARN 860x do uzavretej ozvučnice. Doma mám konkr. 8608ky v 70L reprobedniach, uzavreté a idú pomerne hlboko.
Ak sa dá, tak ARN 312 by som sa vyhol. Zvukovo sa mi zdajú odosť horšie, ako staršie 860x.

ARN 930 som ešte nepočul. Zato ale ARN 738 áno a tie zahrajú oproti 860x/312 ešte hlbšie, čo sa týka prednesu. Konkr. mám doma dva kusy, jeden má Fs 19,7 Hz a druhý 20Hz. Príkon nie je vysoký, ale na bežné domáce hranie je to viac než dobré.

Re: Náhrada za ARN 930, ARN312

Díky za Váš názor , jaký to bude když bych dva repráky 860x zařadil do tandemu za sebou v teorii je - to izobarická ozvučnice- máte s tím prosím zkušenosti, viděl jsem to kdysi dávno v modrým amaterským rádiu teď nevím ale asi z roku 1986,ale bylo to jako subwofer a to nevím jak by se to chovalo v uzavřený bedně kolem 75L.,předem děkuji za názor .

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada za ARN 930, ARN312

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£