Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Nejlepsi konektory a DIY kabely

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Nejlepsi konektory a DIY kabely

Inspirovan zajimavymi prispevky na webu jsem se rozhodl pro vyrobu signalovych kabelu zvukove srovnatelnych nebo lepsich nez co je na trhu.Zvukove super,srovnatelne se stribrnymi solid core a drahymi konektory,ktere jsem mel pujcene od kamarada z Nemecka.Pouzil jsem postribrene lanko 1mm2 v silikonove izolaci a kus silikonove hadicky.Vse patrno z obrazku.Opet prijemne zjisteni,ze i nejlepsi veci v HiFi mohou byt za par korun...
https://picasaweb.google.com/1178211544 … 018/Kabely

(upravil Jan16 29. 10. 2012 18:29)

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

to lanko je pocínované... nebo to sou nějaký speciální silikonový neřády co sou stříbřený ?

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

Jo jsou stribreny

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

Chci si vyrobit též signální kabely. Pro symetrické konektory XLR. Prosím o tip kde koupit metráž, jak jinak než dobrou a levnou.

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

http://eshop.prodance.cz/metraz/c-851/

Web

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

Tasker C114, C128...

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

by mě zajímalo, jak budeš koaxem s jednou žílou tahat symetrickej signál...

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

Krátká úvaha. Kroucená dvojlinka má velkou kapacitu ai indukčnost... a proto se používá pro datové vysokorychlostní přenosy.
jesli se nepletu tak po klasickým síťovým drátu po jedno páru sviští data 100MB za sekundu na vzdálenost 100m. tak nevím....
POkud to přenese 100MB dat, atk to asi bude na audio, sahající do pár desítek kHz asi taky použitelný, ne?

V profi  aplikacích se používá dycky (pokud to jde, že) symetrický signál, přenášenej po kroucený dvoulince a tento pár teprv je stíněn...

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

Na 100Megabit ethernet je potřeba dva páry ze čtyř. Na Gigabit ethernet jsou potřeba všechny 4 páry.

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

tiež si myslím že najlepší je koax, to v prvom príspevku nemá tienenie a ani kapacita nebude nízka, RG62 so vzduchovým dielektrikom je logicky najlepšia volba, striebro a prierez by som pri signálovom kábly riešil až ako posledné

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

BigDrobek:

JJ páry dvy. po jednot to teče tam po druhým zpět, po každým páru 100M rychlost. po páru rozumně konstruovaným se bez ztráty kytičky dá posílat v pohodě 500Mb tok. jen to chce dobrý přizpůsobení a oparvdu dobrý budiče.

(upravil kudlibabka 15. 12. 2012 11:15)

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

k uvodnimu prispevku:vtip je v tom,ze nepotrebujete konektor,prislo mi to docela vtipny,jednoduse zrealizovatelny...ja mam vetsinu kabelu z audiokoaxu Klotz a jsem spokojen...pro domaci pouziti je symetricky signal zbytecny,ale nic proti...vypada to preci dulezitejc nez zkroucenej kabel bez konektoru...
nejlepsi konektor-zadny konektor  smile
Ten stribrenej kabel 1mm jsem koupil v aukci,100m za 400kc...pro mne je to jasna volba...
LAN kabel pouzivam k reprobednam

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

mechaniku, oni ty průměry a průřezy udávají impedanci toho koaxu wink
Omlouvám se že to zase napíšu, ale vy ste schopní uchem naměřit rozdíl několika možná desítek pF případně nějaký desetiny uH rozdílu, při změně toho metr dlouhýho kabelu mezi CDP a zesilovačem?  Aby se to někde začlo řádně projevovat na signálovým přenosu (uřezáváním vysokých kmitočtů), to by ten kabel musel být poněkud delší a zdroj signálu na poněkud vyšší impedanci. Všichni netopýři ušima poznáte, že ste tam dali koax o 10pF menší kapacitou, ale ten integrační RC člen na vstupu zesilovače (řádově kohmy a nF) nikdo neslyšíte, co? lol

Re: Nejlepsi konektory a DIY kabely

poznam rozdil mezi obycejnou cinch snurou a audiokoaxem nebo tim vyse uvedenym...ale jinak koaxy mezi sebou mne nikdy ani nenapadlo porovnavat...kabely mam velmi kratky a signalovou cestu v celolampovym systemu taky,z DACu audiosignal primo na mrizku predzesilovaci lampy...pak je jen kvalitni vazebni kondik,kabel do zesilovace cca 50cm,lightspeed attenuator,tantalovy odpor,mrizka budici lampy...vazebni transformator....tantalovy odpor...vykonova lampa...vystupak,tot vse...pri takhle jednoduchym retezci lze poznat zvukovy rozdil mezi slusnym a uplne obycejnym kabelem..

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Nejlepsi konektory a DIY kabely

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£