Téma: rg214/U +nakamichi - pajet?

Zdravim,
mam mensi dotaz.. prisli mi 2x2m rg214/U a 4x nakamichi koncovky odsud http://elektro.bazos.cz/inzerat/1815073 … ektory.php , ktere jdou sroubovat. Mam cinem spojit stredove vodice a nasroubovat na nakamichi a cinem spojit stineni a prisroubovat na nakamichi? Rad bych se do toho dnes pustil, ale je to moje
prvni vyroba signaloveho kabelu a rad bych to udelal poradne. Mozna je to pro nekoho blby dotaz, ale radeji se chci zeptat, nez neco zkazit.

Smrstovaci buzirky, oplet pouzivany v "auto tuningu" atp. mam.

Dekuji

(upravil dbmax 28. 10. 2012 10:39)

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

To nemyslíš vážne 11mm tučný neohybný koaxiál RG214 na signálový kábel a ešte do dĺžky 2metrov? Mal si si zakúpiť RG62, alebo 58 a 59 podľa toho s akým tienením sa dajú zohnať. Ja už neviem, či podaktorým s tými káblami práši nadobro... sad pri signálovkách je nutnosť letovať.

Web

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

Ty nakamichi jsi měl koupit tady..

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15015

Mají díru pro kabel 10mm, tam by se 5mm kabel blbě ládoval...Tu RG214 bych tam našrouboval, dotáhl bočním šroubem na stínění a vnitřní vodič připájel..

Web

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

Chtel jsem, ale nevim proc mi neslo psat do vlakna a DJ_RIX mi neodpovidal na mail.

Bylo mi receno ze RG214/U je lepsi nez 58,59atp. Tak jsem ho koupil, neohybnost nevadi, je to (alespon podle me) kratka vzdalenost a schovane to bude za stolem, takze zadny problem.

Dobre, pripajim to, jak psal reeb, diky

(upravil Benazi 28. 10. 2012 14:57)

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

S tímto kablem RG214/u soupeříš s firemníma kabelama do ceny maximálně 4000 kč.Je to to nejlepší co můžeš za dané peníze chtít.Tvar přizpusobit daným možnostem,jak píšeš za stolem.Pláštový červík dávej pozor ,na utažení rád se strhne,lepší vtlačit nepatrný důlek bodcem tupým,abe šel červík zašroubovat hlouběji.

(upravil TemnyMagic 28. 10. 2012 15:42)

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

ted se do toho poustim, plastovy cervik tam neni, je tam pozlaceny na dotazeni, jestli teda myslis ten.. ikdyz mozna pod tim pozlacenim je plastovy, ale nevim nevim.. A vevnitr jsou jakoby plastove ochrany, ty mam asi vyhodit, ze?

EDIT: u toho plastoveho, spatne jsem si precetl.. promin  big_smile


zatim mam jeden konec, ale asi vsechny budou vypadat takhle. http://2i.cz/a5333e14c7
nevadi to nicemu? Vic uz mi to zasroubovat nepujde, asi jsem tam nechal moc stineni.. anebo to ma takhle vypadat? big_smile

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

ne , s obalem se točí přes červík aspon přes půlku, jsou to utahovací cinche.

https://i.postimg.cc/QBr2NtB3/2109052.jpg

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

diky, ted jsem na to taky dosel, prtz dalsi 3 mi jdou, takze ho znova rozdelam a snad to pujde.
Ale protoze pouzivam trafo pajku, tak se asi nedostanu k tomu abych to zacinoval (vnitrni vodice jsem cinoval), je tam malo mista, tak snad to bude stacit dotazene.


hotovo, propipal jsem to multimetrem a vse o.k. Takze moje prace je hotova. Dekuji moc, vecer az dojdu z prace urcite vyzkousim za puvodni cinche za par korun smile

*

mozna jeste obuzirkuju nebo zalepim konce izolepou u opletu anebo objednam vetsi "auto tuning" oplet a dam oba kabely do jednoho, uvidime. Ale jako prvni prace, si myslim ze je to dobre smile
Dekuji vsem za pomoc

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

oprav si tie obrazky

Web

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

nevim proc, ale nechcou me jit vlozit, musi mit nejakou malou velikost nebo co? big_smile

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

Máš tam blbě odkazy, jakýpak že nejdou vložit, hele:

*

PS: Kousavá poznámka: Nechcete ještě tlustší koaxiál? Třeba nějaký LCF či SCF... na tom by skoro už vám takový CDpřehrávač mohl viset...

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

S vysledkem ses pochlubil, tak jeste okomentuj jak to slysis.

Jan16: Tlustsi koax nevleze do Nakamichi konektoru wink

(upravil TemnyMagic 29. 10. 2012 20:11)

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

ted jsem se dostal k internetu a stejne me obrazky nejdou, no nevadi, jsou tam odkazy big_smile

Slysim.. k poslechu jsem se dostal jen na asi pul hodky, ale nejsem si jisty, zda je tam vubec nejaka zmena. Myslim ze zvuk jakoby vic vylezl z beden ven a ma lepsi spodky, ale mozna si to nalhavam.. Asi zkusim rict mlade at posloucha a zkusime slepy test.

Puvodne to bylo na 5m cinch kabelu z autosetu (kabelaz, signalova i napajeci) za asi 300kc a ted nakamichi a 2m RG214/U.. Ikdyz neuslysim rozdil, opticky to vypada o moc lip big_smile

EDIT: mozna to opravdu chce jiny zdroj nez pc a ESInu.... hmm/

(upravil mechanik 1. 11. 2012 15:02)

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

Benazi, v čom je lepší než RG62? je akurát zbytočne hrubý a má vyššiu kapacitu, okrem toho ešte lepší než RG214 je koax LCF 12-50, 76pF/m tienenie je proste medená trubka a stredný vodič je plný a má 4,8mm, vonkajší priemer 16mm

TemnyMagic, PC a ESI julia je velmi dobré riešenie, je dosť pravdepodobné že horšie na tom bude kvalitou napríklad tvoj zosilovač alebo reprobedne, mal som možnosť počuť dosť starších prehrávačov aj top model od denonu... a julia bola jasne najlepšia

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

Diky mechanik..
No mam KEF IQ 70 a Cambridge audio AZUR 650A.

Jeste me vrta hlavou, jestli nemam prikoupit kabel a udelat biwire, mam obyc repro kabel z kazde strany 1.3m, nejsem si jisty jestli 4ka nebo 6tka, ale stoji myslim ze 70kc metr cca, pripojeny na horni svorky KEFu a svorky jsou proklemovane dodavanou propojkou.
Co myslite? Jit do Bi-wire nebo je to zbytecne tahani dalsich kabelu?

(upravil rotr 1. 11. 2012 16:47)

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

Tak za 3m kabelu (2x 1.3m) dáš pár korun a budeš mít dobrej pocit, že jsi to vyzkoušel. Sám uvidíš, jestli to uslyšíš. Rozhodně nečekej zázraky.

EDIT : první zkušenost s kabely jsi popsal sám v příspěvku 13 smile

Web

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

zazraky samozrejme ze ne, ale kdyz uz jsou na to KEFy delane, tak mi to vrta hlavou a i proto ze za to dam par korun.. Nejspis to vyzkousim smile

(upravil mechanik 1. 11. 2012 17:05)

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

TemnyMagic, ja som mal k repro nejaky klotz podobné káble má aj proel, ten môj mal 4x2,5 pôvodne som to mal zapojené na bi-wiring ale lepšie to hralo pri bežnom zapojení smile je to tým že ked som to spojil tak sa to správalo ako kábel s dvojnásobným prierezom čo sa prejavilo na basoch smile pri mne to bolo 2,5m

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

To je mi novina.

Re: rg214/U +nakamichi - pajet?

podle mně to není vhodná kombinace kabelu a konektoru

K připojování mám tento postoj.Pokud výrobce vyrobí krompovací konektor, je třeba ho správně nakrimpovat. Pokud je tam šroubek, je potřeba jej dotáhnout (nepřetáhnout ani nechat povolený) a pokud je to letovací konektor, je třeb aho letovat.

Nejlepší je držet se daného určení výrobcem, protože většinou ví, proč to vyrobil právě takhle a proč doporučuje použití takové, jaké doporučuje.  (teda solidní výrobce myslím, ne sračky z číny za pár kaček vzor RH sound)