Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 32)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 32 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 632]

Re: Výroba repro soustavy

Rád bych se ještě zeptal jak moc je kritické dodržet předepsaný objem? Co udělá jeho zvětšení se zvukem?
Tím, že jsem zvolil půdorys jakéhosi šišoidu plus šišoidní středy a příčky hodně špatně se trefuje těch předepsaných 40 litrů bez vatelínu. Teď jsem na 50 litrech čistý objem bez vatelínu to je 25%+.

Re: Výroba repro soustavy

Někde už Ti Basstl psal, že je třeba to potom doladit délkou BR - což o Tebe padá. Nic Ti ale přeci nebrání dát plnou příčku tak vysoko odspodu, abys byl na předepsaných litrech. Stejně jsi chtěl někam dolu dávat výhybku. A zase z rozdílu +10% bych takovou vědu nedělal.

Web

Re: Výroba repro soustavy

To by šlo ale změní se vzálenost mezi BR, reproduktorama  a dnem ozvučnice. Pokud to nevadí tak je vyhráno.

Re: Výroba repro soustavy

Odhadem půjde o +/- 15cm, nějaký zásadní problém bych v tom nehledal.

Web

Re: Výroba repro soustavy

http://s9.postimg.cc/lwbqj6xlb/Sestava_CELEK.jpg
Tak takhle by to asi mohlo vypadat. Povrchová úprava je zatím ještě ve hvězdách.
Když to dobře půjde tak bedna(2ny) bez povrchu by mohly být do vánoc.

Re: Výroba repro soustavy

pevnostně nesmysl - hádej proč?
Proč není na čelní stěně větší rádius když to technologie umožňuje?
atd..
imho vyhozený prachy ve smyslu zvuk/ cena.

Re: Výroba repro soustavy

Přesně tak.
jediný smysluplný provedení by bylo z přiznaný překližky.
Jinak se to dá udělat mnohem líp, jednodušší, levnější i pevnější z ohýbaný MDF.
Osobně bych se vy... i na to a udělal to hranatý. smile

(upravil reta 29. 11. 2012 23:34)

Re: Výroba repro soustavy

Hanzi napsal:

pevnostně nesmysl - hádej proč?

To opravdu nevím.

V případě většího rádiusu by to byla již asi rovná stěna. Takhle se mi zdá až dost velkej.

Jasně bude to z překližky to vyplynulo z předchozí diskuze. Tu můžu udělat transparentním lakem nebo čímkoliv barevným.

(upravil mechanik 30. 11. 2012 0:54)

Re: Výroba repro soustavy

a mne sa to páči a keby som mal možnosť dať si niečo vyrobiť na CNC zadarmo alebo mal CNC doma tak by som sa tiež do niečoho takého možno pustil, len výšku platní tam kde tvoria priečky by som asi trochu zmenšil aby mohol vzduch lepšie prúdiť, takto je to pri pohlade z predu 50% potom by som radšej spevnil prednú časť (prepojením na tie priečky) na miesto prehnaného spevnovania oblúku ktorý bude už aj tak asi dosť pevný... všetky priečky sa môžu v nejakom bode v strede prepájať (vertikalne) a potom sa spájať s vrchom a spodkom

tiež sa prihováram za ten väčší rádius, nech je kunštrukcia dotiahnutá už vo všetkých smeroch, tiež tomu urobiť kvalitnú výhybku aby to nebol jeden z predražených projektov kde sa najviac investovalo do toho čo je najmenej počuť a to sa asi snažia napísať ostatní...

(upravil reta 30. 11. 2012 15:04)

Re: Výroba repro soustavy

Pánové s tím rádiusem jste to mysleli asi kakto?
http://s12.postimg.cc/l2ed7k1hp/r_dius.jpg

Re: Výroba repro soustavy

Pánové asi mají na mysli rádius tam, kde končí přední deska a začínají boky. Koukni se ještě jednou na můj příspěvek č. 120. Čím větší rádius, tím lepší. Částečně tím odstraníš difrakce na "hranách"... Což se potom kladně projeví na měření. wink

Web

(upravil reta 30. 11. 2012 19:01)

Re: Výroba repro soustavy

Dobře, jsem pomalejšího myšlení, tenhle rádius?
http://s16.postimg.cc/9lsikzr5h/r_dius_vn.jpg
Ten původní jsem vytvořil pomocí elipsy. Existuje nějaké (ideal) číslo jaký by ten rádius měl být?

(upravil Milan 30. 11. 2012 19:11)

Re: Výroba repro soustavy

ano, tenhle roh musí být s co největším zaoblením, elipsa to ale klidně být může, ale původně to bylo lepší jak teď červeně. Teda za předpokladu, že tu díru v čele vyplní lícující deska. Podle me tak jak to bylo, tak to bylo dobrý. Líp to ale jde vždycky. Můžeš si to ještě zkomplikovat tak, že se radius bude zvětšovat

Web

(upravil BlackRider 30. 11. 2012 19:33)

Re: Výroba repro soustavy

http://s11.postimg.cc/4c5di8pc3/tvar.png

Je to kresleno od ruky, ale přibližně takto bych si to představoval já. Pokud jsi zatím ve fázi návrhu, předělal bych to. Ideální poloměr ti ovšem nikdo nedá. Obecně platí, že laicky řečeno, čím větší poloměr, tím méně se v tomto bodě projeví difrakce. Viditelný to bude zejména na měření mimo osu bedny.

Pokud si s konstrukcí bedny chceš tak "vyhrát" tak je třeba brát ohled i na takovýto detaily. Jinak jaksi postrádá smysl se s tím takto s*rát. Předchozí varianta je samozřejmě lepší než klasicky ostrá hrana, ale zaoblení je tam prostě málo. Toť můj názor.

Web

(upravil reta 30. 11. 2012 20:55)

Re: Výroba repro soustavy

Ano zatím je to ve fázi návrhu, pro lepší orientaci jsem to okotoval. Ten modrej kruh tam nebude je jen pro představu poloměru(průměru). Rád by si s tím návrhem vyhrál a dopiplal i detily.
http://s16.postimg.cc/r4d1gared/p_dorys.jpg
Obrázek je půdorys (řez), někde kousek nad středem basáku.

Re: Výroba repro soustavy

Zkusil bych posunout střed kružnice o vzdálenost x (~15mm) směrem doleva.
http://s7.postimg.cc/f3bvtpi5n/posunuti.png

Web

Re: Výroba repro soustavy

Pevnostně tolik vnitřních výztuh nemá smysl. na předchozím obrázku nebyly výztuhy směrem k čelní desce, tvar vnitřních výztuh hrůza, atd... Když nejsi kovanej v pružnosti a pevnosti tak se podívej jak to dělají jiní (na mnoho příkladech) a až ti nebude něco jasný - zeptej se. Toto zde všichni na fóru ocení, snahu. Pořád to řešíš věci druhotné. Co je na návrhu beden nejdůležitější?

Re: Výroba repro soustavy

Nejdůležitější je bedna sama. Tuhost, akusticky rigidní bedna, vylučující difrakce, stojaté vlnění. Tohle se nedá ošidit, to nejsou druhotné věci. Jak poděláš bednu, je to v kopru.
Do výhybky se nechá sahat, do bedny, jak je hotová, už ne.
Bedna je nejdůležitější, to mi nikdo nevymluví.

Re: Výroba repro soustavy

Nejdůležitější jsou lepráky woe.
Bez nich to nehraje. lol

Re: Výroba repro soustavy

Děkuji za uvedení do obrazu.

Příspěvky [161 až 180 z 632]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 32 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£