Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 27 z 32)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

  Stránky: ««« 1 ... 25 26 27 28 29 ... 32 »»»

RSS

Příspěvky [521 až 540 z 632]

(upravil reta 15. 9. 2013 19:26)

Re: Výroba repro soustavy

Tak jsem provedl onen loopback a výsledek:
http://s22.postimg.cc/n68thkuox/0012.gif

Kde modrá je loopback s vypnutou korekcí mikrofonu.
Zelená originál korekce od prodanců.
Červená v inverzi od prodanců. Prosím prosím, která je ta správná.

(upravil MaBat 15. 9. 2013 20:26)

Re: Výroba repro soustavy

Mikrofon sám nahoře přidává, takže to potřebuješ stáhnout, tzn. správně je zelená.

Můžeš vzít ještě Excel, načíst ten kalibrační soubor a celé to posunout o 10dB dolu, tj. odečíst 10dB od hodnot, které tam jsou teď, ale to už je v podstatě detail, není to nutné. Jinak to vypadá dobře, jen tady konkrétně by bylo třeba nastavit ještě delší okno, aby to ukazovalo správně od těch aspoň 20Hz. To ti indikuje ta žlutá čára dole v grafu. Teď  je to někde na 260Hz, tj. navolené okno bude mít jen necelé 4ms a to je málo. Dej tomu aspoň 50ms, nebo i 100ms, tady žádné odrazy nejsou, které by bylo nutné eliminovat.

Re: Výroba repro soustavy

Jinak řečeno při loopbacku ten impuls vůbec neoznačuj (nenastavuj vůbec začátek a konec myší)

(upravil reta 16. 9. 2013 13:34)

Re: Výroba repro soustavy

Odečetl jsem 10 dB. Pokud jsem neoznačil žádné okno myší, neotevřel jsem okno FR. Tak jsem označil asi 150 ms a stejně po měření to skočilo na asi 60 ms.
http://s8.postimg.cc/eggudr25h/0013.gif

červená  loopback bez kalibrace
zelená s kalibrací

Re: Výroba repro soustavy

Vyzerá, že to máš dobre. Len máš nejakú divnú zvukovku, ako je možné že ti to padá o 10 dB na 20 kHz?

(upravil reta 15. 9. 2013 23:48)

Re: Výroba repro soustavy

Jak je možné, že to padá to nevím zvukovka: Lexicon Alfa.

Re: Výroba repro soustavy

Ta zalená charka je správně - ta od Prodancu. Teď ten změřený loopback se zapnutou kalibrací mikrofonu můžeš vzít, nastavit tomu co nejdelší okno, vygenerovat nevyhlazenou FFT, ukázat a pak se to dá použít jako nová kalibrační křivka do Arty.

Web

(upravil reta 16. 9. 2013 17:14)

Re: Výroba repro soustavy

Tak jsem si myslel, že je  po kalibraci. Zkrátka hotovo. A ejhle. Vygeneroval jsem loopback  se zapnutou kalibrační křivkou.
http://s24.postimg.cc/tcpvyyw85/0014.gif

Re: Výroba repro soustavy

Až uděláš co píše Check, budeš ještě muset udělat to co radil Godz tj invertovat.
Je to pakárna co? smile

(upravil MaBat 16. 9. 2013 17:32)

Re: Výroba repro soustavy

Co mu furt blbnete hlavu? Nejdřív s inverzí, teď další komplikace a nesmysly. Vždyť to měl a má dobře a zároveň všechno, co potřebuje.
Check teď jen radí, pokud to chápu dobře, zahrnout do kalibrace ještě cháru zvukovky, což osobně považuju za nepodstatné.

Akorát ten zub na 600Hz tam být asi nemá.

Re: Výroba repro soustavy

Pokud to tedy chápu, ideální stav by byl pokud chárky  loopbacku bez zapnuté kalibrace a se zapnutou budou totožné, stejné.

(upravil MaBat 16. 9. 2013 17:56)

Re: Výroba repro soustavy

Jistěže ne, to by ta kalibrace moc smyslu neměla, ne? Se zapnutou kalibrací musíš dostat inverzní cháru k cháře mikrofonu, tj. k tomu, co máš na papíru z Prodance. Takhle už to máš a máš to tak dobře. Měř už ty bedny big_smile

Jen se děsím toho, až ti tu budou vysvětlovat, jak se měří fázová chára... Naštěstí pro ověření bedny jako celku to vyloženě potřebovat nebudeš.


- Svým způsobem máš ale pravdu, ideálním stavem by to bylo - znamenalo by to totiž, že mikrofon je rovnej, tj. že korekci vůbec nepotřebuje smile

Re: Výroba repro soustavy

Zatím se chystám udělat to co radil Check:
"  Bylo by dobrý změřit výškáč samostatně bez výhybky - na něm se nejvíce pozná, zda je všechno v pořádku. Výškáč samo musí zůstat v bedne, bednu dát na židli tak, aby byl výškáč cca v půlce výšky místnosti a cca těch 1,3m všude okolo bedny a mikrofonu bylo volno. Mikrofon samozřejmě metr daleko od výškáče přímo naproti němu. "

(upravil paf 17. 9. 2013 8:44)

Re: Výroba repro soustavy

MaBat napsal:

...Se zapnutou kalibrací musíš dostat inverzní cháru k cháře mikrofonu, tj. k tomu, co máš na papíru z Prodance....

A přesně o to přece šlo (viz citace) pokud by chtěl zahrnout vliv zvukovky jak psal Check dostal by po loopbacku inverzní křivku a aby ji mohl použít
zase ke kalibraci - musel by ji převrátit.
Nehodlám se hádat, píšu jak to vidím. Jsem li vedle nemám problém chybu uznat. EDIT: uznávám, byl jsem vedle.

(upravil MaBat 16. 9. 2013 18:53)

Re: Výroba repro soustavy

Musel by sečíst cháru mikrofonu a cháru zvukovky (v dB). Ani by to nešlo udělat loopbackem najednou. Jedině, že by nejdřív účelově použil inverzní cháru mikrofonu - to jste mu radili? smile Mám za to, že ne...
A hlavně to podlě mě ani nemá význam, ta zvukovka je rovná dost. IMHO zbytečná práce navíc.

Re: Výroba repro soustavy

Už reta ověřil, že nepotřebuje do Arty inverzní charku, ale charku toho co chce kompenzovat.
Moje rada z #527 byla špatná.

Vypni korekční charku mikrofonu. Změř loopback a tuto charku přičti k charce od mikrofonu. Můžeš to udělat v LSPlabu (akorát je to tam popsané v lineárním měřítku - Multiply) nebo i v Excelu.

Opravdu se tady řeší takové základy, na které by si každý měl přijít sám.

Web

(upravil reta 17. 9. 2013 19:17)

Re: Výroba repro soustavy

Musím předeslat, že dosavadní měření probíhalo v pracovně na počítači stolním. Abych mohl zajistit 1,3m volného místa okolo bedny tak jsem musel přejít do obýváku, tedy na netebook. Vzal jsem Artu, USB zvukovku natáhl kalibrační soubor a měřil podle rad checka. Tady je výsledek:
modrá mikrofon přímo proti výškáči 1m
červená bednu jsem otočil o 15 stupňů
zelená bedna otočena o 90 stupňů, pro, že jsem otáčel kolem osy bedny tak výškáč už byl cca 1,25 m od mikrofonu
Vypadá so shodně jako v pracovně až na hodnoty dB vlevo na grafu alespoň ta modrá.

http://s21.postimg.cc/vi45sw9xz/0015.gif

Re: Výroba repro soustavy

Tak okno máš stále dost krátký (3,125ms), ale pokud nemáš lepší místnost, budeš si muset vystačit i s tím. To rozlišení je sice takový poslabší...ale co už. Já mám doma stejný problém.

(upravil check 17. 9. 2013 21:48)

Re: Výroba repro soustavy

Okno máš zakliknuté necelých 1ms (vzdálenost od prvního vrcholu), přitom první opravdový odraz máš až někde v čase 11ms s velikostí cca 10mV/V. Takže to okno zaklikni cca od času 6ms do času 11ms. To smetí mezitím můžou být menší odrazy od stoličky, na které stojí bedna - měla by být zarovnaná s čelní deskou. Dále odraz od držáku mikrofonu - mikrofon měl by být na tyči také 1,25m dlouhé a v závětří konektoru. Nejlepší máš použít vlastní tyč o průměru kovové části konektoru od mikrofonu a ten do ní vlepit.

Web

Re: Výroba repro soustavy

Díky za reakci, zítra pořídím nějaké foto. Zatím jen krabička s mikrofonem.
http://s15.postimg.cc/f8i1998e3/0016.gif
Vidím, že budu muset ještě leda cos dodělat. K té stoličce nevadí pokud je menší než bedna?

Příspěvky [521 až 540 z 632]

  Stránky: ««« 1 ... 25 26 27 28 29 ... 32 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£