Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 17 z 32)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

  Stránky: ««« 1 ... 15 16 17 18 19 ... 32 »»»

RSS

Příspěvky [321 až 340 z 632]

(upravil stiglitz 10. 5. 2013 20:05)

Re: Výroba repro soustavy

To nemyslím jako náhradu, jenom místo té barvy...
Dává se bitumen, kvůli potlačení rezonancí, dělá to třeba i Wilson Audio

Re: Výroba repro soustavy

Paráda, tlumex mi je jasnej,
ale akustickou pěnu nebo geofilc nabo teď nově bitumen? Mimochodem, kde se takový bitumen kupuje pokud možno v česku?

Re: Výroba repro soustavy

Bitumen má smysl v autě, kde se s tím natírá, nebo stříká plech.
V reprosoustavě s takovouhle tloušťkou stěny a množstvím výztuh, bych to vůbec neřešil.

(upravil reta 12. 5. 2013 12:26)

Re: Výroba repro soustavy

Možná jsem tu tloušťku stěny mohl uvést hned někde na začátku je od 41 mm do 45 mm.
Tak jsem se rozhodl, že celý vnitřek bedny vytřu tlumexem, poté skoro celé středy vyložím vatelíne nechám jen prostor pro repro. Prostor basáku vylepím 2 cm silnou vrstvou akustické pěny. Pěnou obložím i výztuhy. Ke středům bych mohl dát na místo vatelínu také tu aku. pěnu. Tedy to vše za předpokladu, že ten tlumex tu pěnu nebo ten vatelín při lepení nesežere. Teda ještě před tím tlumexem musím protáhnou a zalepit kabely od výšek a středů. Kabely použiji ty co jsem koupil ve stavebnici. Už předem děkuji za připomínky.

Re: Výroba repro soustavy

Já bych sa na tlumex vy... .
Na tuhle konstrukci to nemá žádnej smysl a navíc smrdí.

Re: Výroba repro soustavy

To, že tlumex smrdí zásadní věc (teda né pro akustiku). To co jsem do dneška udělal mimo práce na CNC je zhotoveno v obývacím pokoji se čtyřmi kusy závitové tyče plus matky, podložky, dva klíče číslo 19. Lepidlo. Aku vrtačka, rašple. V případě použití tlumexu bych tedy musel do kůlny.

Re: Výroba repro soustavy

Tak tak, tlumex bych tam vůbec necpal. JE to zbytečná práce a výdaje. Taktéž ten matroš, ze kterého je korpus vyroben se mně vůbec nelíbí, práce s dřevotřískou je pěkně na prd... Bylo opravdu potřeba dělat "zkušební" kusy? Zajisté jsi na tom strávil mnoho času a nakonec možná zjistíš, že se nedaří udělat pořádnou povrchovku... Je to Tvoje věc, ty na nich budeš makat. Tak to vidím já.

Jinak jako projekt fajn, jen se mi zdá, že použít visaton stavebnicovou výhybku je krok zpět.. sad

Web

(upravil reta 12. 5. 2013 23:02)

Re: Výroba repro soustavy

Jak jsem tady někde psal, konstrukce umožňuje po sléze celou výhybku třeba i vyměnit nebo předělat. Ovčem nevím nevím, zdali je to možné dát dohromady po netu. Zatím bych potřeboval vědět zdali se tak jak jsem měřil basák měří i středy a hlavně pak výškáč.

Re: Výroba repro soustavy

Impedanciu výškačov a stredov zmeriaš rovnako ako u basáka.

(upravil reta 22. 5. 2013 19:41)

Re: Výroba repro soustavy

Tak jsem zase pročítal toto forum se záměrem dozvědět něco víc. Né, že bych se nedozvěděl ale narazil jsem na zásadní otázku linoucí se pokradmo forem. Ta zní B. Sýkoru, Stavíme reproduktorové soustavy si četl? Moje odpověď nečelt. Chtěl bych napravit, otázka dá se někde ten Sýkora sehnat nebo koupit? Jasně, že za případné odpovědi už předem děkuji.

Re: Výroba repro soustavy

Koupit nevím, ale sehnat ano. Užitečné čtení

Re: Výroba repro soustavy

Ještě jednou velké DĚKUJI.

Re: Výroba repro soustavy

Tak a už jsem v kůlně.
http://s9.postimg.cc/c5jvs1tmn/v_k_ln_001.jpg
Nevadí.
Měl bych prosím otázku. Brzy příjde doba, kdy budu do bedny montovat repra, zatím jen na zkoušku. Středový a basový reproduktor nemá od výrobce žádné těsnění výškový ano. Co mám dát mezi repro a vlastní bednu, teď mám na mysli nějaké to těsnění? Nebo bohatě stačí nic? Je vhodný pak na stálo silikon(lepidlo). Ještě se možná sluší napsat, že repra budou dosedat na přesně ofrézovanou plochu.

Re: Výroba repro soustavy

Silikonem zalepené bys moc špatně rozebíral. Já těsním reproduktory asi centimetr širokou černou těsnící páskou z pěnové gumy, vypadá to jako malinko tvrdší molitan (snad je to do oken - u nás se dá koupit v domácí dílně), nebo polyuretanovou těsnící páskou.

Re: Výroba repro soustavy

Já jsem udělal silikonovou housenku po obvodu otvoru. Nechal jsem ji zaschnout, aby se repro nepřilepilo. Je možné ho bez potíží sundat, demontovat, o čemž jsem se nedávno přesvědčil, nepřilepilo se ani po roce. Navíc - nesesedla ta housenka, jako by sesednul molitan, i po té době má po demontáži původní tvar.

(upravil reta 27. 5. 2013 21:24)

Re: Výroba repro soustavy

Tak jsem se pokoušel změřit výškáč visaton KE 25 SC a k TS parametrům jsem se vůbec nedopracoval.
Než ta repra zabuduji chtěl jsem je změřit. Teda změřit jen to co umím a to je impedance. Jestli se to vůbec měřením dá nazvat.
http://s4.postimg.cc/utu2mxarh/v_k_ln_002.jpg

Re: Výroba repro soustavy

ořízni si měření od 100Hz.. nechápu, na co měříš od 20Hz, navíc, když to tam máš zabitý šumem...
Nelíbí se tomu to, že tam cpeš Re 6 ohm, přitom na grafu jasně vidíš, že šum u dolního konce jaksi zasahuje i pod 6 ohm.

Re: Výroba repro soustavy

K čemu ti jsou T.S. parametry u výškového reproduktoru? Pro konstrukci výhybky jsou zbytečné.

(upravil reta 27. 5. 2013 22:22)

Re: Výroba repro soustavy

Tak jsem chvilku zkoušel to co radil Jan16 ale bez valného úspěchu měřil jsem od 100Hz měnil Re i průměr nembrány ale změnila se jen hláška , že jsou špatná data. Věřím tomu že TS parametry u výškáče potřebovat nebudu. Tak se na ně vyp...
Jestli jsem to pochopil celé správně tak si změřím před osazením repráků do bedny impedanci a po osazení do bedny znova jednotlivě zatím bez výhybky.
Edit: přesná hláška je špatné měření dat

Re: Výroba repro soustavy

impedance vejškáče po usazení do bedny by se zrovna moc měnit imho neměla..

Příspěvky [321 až 340 z 632]

  Stránky: ««« 1 ... 15 16 17 18 19 ... 32 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£