Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 13 z 32)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 ... 32 »»»

RSS

Příspěvky [241 až 260 z 632]

Re: Výroba repro soustavy

tohle bude hrát snad brzo. Dělám na tom jak můžu.

Web

(upravil Zorg 17. 1. 2013 13:26)

Re: Výroba repro soustavy

Když už se tu nakous centr - jak řešíte ideální poslechspot mimo osu - natočíte vertikálně když L+P jsou natočeny k sobě; horizontálně? Já pořád ani nevím, jestli ho dát za plátno nebo pod, ideálně chci celý předek stejné bedny. Předpokládám že průzvučné plátno by mě doma vadilo - ty průzvuky moc viditelné...

Re: Výroba repro soustavy

já centr mám pod TV nenatočenej s výškou tak 60cm nad zemí

Web

Re: Výroba repro soustavy

U centru natočení neřeším. Výškáč budu mít 45cm nad podlahou a sedím od TV 3,6 m. To je úhel cca 8° a to je opravdu nic. Navíc sedím hluboce v difuzním poli, takže u centru je to fakt jedno. Pokud by mi vycházel úhel více než 15° tak už bych to řešil.

reta: Doporučuju si k pár lidem zajít poslechnout různé konstrukce s vlastní vybranou hudbou. Spekulace nebo internetové rady nikam pořádně nevedou. Není nad to si udělat obrázek na vlastní oči a uši. U mě jsi vítán.

Web

(upravil reta 10. 4. 2013 20:45)

Re: Výroba repro soustavy

Tak jsme konečně začali s výrobou stavebnice visatonu.

http://s6.postimg.cc/js2sb7q1d/IMG_0402.jpg
http://s6.postimg.cc/848qgo0wh/2013_04_10_13_21.jpg

O proti doporučení jsem zvolil dřevotřísku, je skoro zadarmo, jsou to moje první bedny a na konec předělat se to dá z jiného materiálu celkem lehce.

Re: Výroba repro soustavy

Taková krásná práce a tak hnusnej materiál. hmm
Jakou chceš dělat povrchovku?

(upravil reta 11. 4. 2013 9:42)

Re: Výroba repro soustavy

Představu mám asi takou: sestavím to bez povrchové úpravy, poznám jak to hraje a pak se rozhodnu.
V podstatě jsou asi dvě možnosti pokud to bude hrát k světu tak to předělat na překližku a nebo pokračovat s tou dřevotřískou ale ta povrchovka bude mít dost problémů i když si myslým, že tmel a broušení dost zvládne. Ale to už jsme tady diskutovali souhlasím, dřevotříska není zrovna nejvhodnější materiál. Už teď se ukazuje a to jsem předpokládal, po opracování je chlupatá(trošičku).

Re: Výroba repro soustavy

Jakejkoliv tmel časem vyleze. Jestli to děláš jenom pro ověření technologie, tak to beru, ale rozhodně bych nedělal 2 kompletní bedny.
Na ověření zvuku sis mohl udělat jednoduchý krabice a finály udělat z překližky.
Jinej materiál vzhledem k povrchovce není vhodnej.

Re: Výroba repro soustavy

Pod ten tmel by to možna sneslo olaminovat nějakou tenkou tkaninou. Nebo celou bednu polepit jakousi svislou tenkou spárovkou. Obojí je ale víc o modelařině, než o bednách.0

Web

(upravil reta 10. 4. 2013 22:49)

Re: Výroba repro soustavy

To je ten správnej termín ověření technologie. Chci si ověřit, že takhle se bedny dají udělat. Nejvice práce dalo to dotáhnou do konců kdy to může jít na CNC. Teď je v podstatě jedno z čeho to udělám nakonec se ukázalo, že ani strojového času to tak noc nesežere. Zatím jedinou nevýhodou této technologie, kterou vidím je velký odpad proto zatím dřevotříska.

Re: Výroba repro soustavy

rotr napsal:

Pod ten tmel by to možna sneslo olaminovat nějakou tenkou tkaninou.

Možná dobrej nápad. Budu přemýšlet. Mebo lépe, nemá zde někdo nějakou zkušenost, jakou tkaninu jaký tmel.
Souhlasím s Basstlem časem by to bylo pruhovaný podle žeber.

(upravil Hippo007 11. 4. 2013 7:41)

Re: Výroba repro soustavy

Výbornou zkušenost mám s dvousložkovým polyesterovým tmelem s vysokým obsahem dřevní moučky

Re: Výroba repro soustavy

máš k dispozici cnc a děláš stavebnici od Visatonu (nic proti menicum) z DTD? Síla.

Web

(upravil reta 28. 4. 2013 17:49)

Re: Výroba repro soustavy

Tak jsem se posunul, základní díly jsou vyfrézovány a pomali lepím.
Vyvstala otázka čím lepit vatelín(ten jsem koupil jako součást stavebnice) na stěny bedny, nebo jak jinak ho na stěny bedny přidělat. Prosím poradí mi někdo. Kráčí o prostor basáku. Středy mám vyplnit skoro celé tady to bude držet samo.

EDIT: Taky jsem pořídil foto jak to pokročilo, částečně slepeno:
http://s6.postimg.cc/dg8rsla4x/2013_04_28_celek.jpg

Re: Výroba repro soustavy

Tmel už mám doma a vypadá to nadějně. Díky za dobrej tip. Ještě než začnu lepit ten vatelín rád bych se zeptal. Je nebo zná někdo jiný vhodnější materiál na utlumení vnítřku bedny? S tím vatelínem se k stavebnici nepředali, tak musím něco přikoupit. Už teď za Vaše nápady a rady díky.

Re: Výroba repro soustavy

Vatelín na stěny nelepit. Stačí volně nacpat dovnitř bedny.
Lepší je geofilc, nebo akustická pěna.

(upravil reta 29. 4. 2013 8:06)

Re: Výroba repro soustavy

A ta kustická pěna se shání kde, jak to vypadá? Teď mne napadlo nebyla by ve sprei?
Ten vatelín nacpat i k basáku?
edit: Už jsem tu pěnu vyguglil tak ta asi ve sreji nebude.
edit: No ani ten geofilc není ve spreji. rofl

Re: Výroba repro soustavy

geofilc
http://www.rempo.cz/oddeleni/61/Netkane-textilie.aspx
pěna
http://www.akusticka-pena.cz/zbozi-ceny/panel-7cm

(upravil reta 28. 4. 2013 23:47)

Re: Výroba repro soustavy

Díky za odkazy a i tou pěnou nebo geofilcem mám vyskládat celý prosto basáku?
I v tomto případě platí nic nelepit?

(upravil Basstl 28. 4. 2013 23:59)

Re: Výroba repro soustavy

Celý prostor rozhodně ne.
Pěnu stačí nařezat na díly o malinko větší než je vnitřní prostor bedny, budou tam držet samy.
Stačí boky a zadek. Geofilc složit na silnější vrstvu a volně strčit do bedny. Přímo za basákem by měl zůstat prostor, takže filc dát k zadní stěně.
Chtělo by to změřit, tohle jsou spíš všeobecný informace, ale většinou to funguje.
Rovněž okolo BR musí být volno.

Koukám, že vzhledem k tvaru bedny a příčkám bude vhodnější matroš ten geofilc.

Příspěvky [241 až 260 z 632]

  Stránky: ««« 1 ... 11 12 13 14 15 ... 32 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£