(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:51)

Téma: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

.

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

... pěkné. A ten Transiwatt s RS33x na předposledním snímku připomíná, proč si k poslechu přes skvělé zesilovače v A třídě našinec dodnes ponechá všechny ty TW 44, CD 600, 140S, 140P,  077 Pionýr, i RS33x, jakož i jiné podobné, ikdyž se to zdá být iracionálním.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:32)

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

.

(upravil Digiting 6. 9. 2012 14:00)

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

... ona taková zcela nová LP "sjetá" hned po koupi na pořádném gramu s kardanem do 192/24 a rozkopírovaná na vše možné, co může posloužit k uchování dat, má také svůj půvab, než do běžné poslechové praxe dorazí digitál se vzorkováním 1 MHz až 20 MHz, nebo téměř dokonalý analog pomocí kvantového záznamu. Jen je třeba nevzdávat hudební evangelizaci a všude vůkol vysvětlovat, jaké polotovary nám jsou stále nabízeny, zatímco skutečná technická kvalita vedoucí k pozornosti, soustředění, ztišení, zcitlivění, opravdovému uvolnění a načerpání nových sil a inspirace se stále nějak utápí v potřebě udržovat rejžování po staru, nebo se za naše peníze připravit na jiné. Ale ať neubližuji navozené atmosféře. Před pár dny jsem takto vytáhl TW 077, a také jsem se nemohl nabažit, když jsem jej připojoval na všelikeré reproboxy, a probouzel dávné příběhy. A ne tak dávno před tím jsem se vydal do pravěku poslechem přes Tesla Sólo 638 A. V podstatě nesdělitelné pocity.
Popisovaná nostalgie je svým způsobem nevděk a zároveň poděkování technické zralosti dneška, jež, jak doufám, bude také překonána. Když se od této všelijaké nostalgie nakonec oddám náruči toho, co doma považuji za nejlepší, za onu nostalgii bych to dobrovolně nevyměnil.
Tak jsem se z toho vypindal, a může i někdo další.

(upravil voltik 6. 9. 2012 20:12)

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

ano i já vyhrávám na sestavě TW140 či AZS223, RS338 a NC450 a Blondie - Parallel lines (rok 78) smile smile


Ta deska co to je vlastně zač ? Nějaký nadneseně řečeno "best of" ? Nebo ? Nějak sem nepobral smysl krom toho, že ta deska má být žlutá, má být pro fajnšmerky a má mít luxusní obal.
A kde se bude dát koupit ?


Tu je díl z pořadu Retro - "Gramofony a magnetofony Tesla"


A odkaz na Hifi názory



a pojďte sem shromáždit všechny informace, fotky, videa, co se nejen Tesly Litovel týkala. Mě jako mlaďase to zajímá (Má Tesla NC450 je vyrobená v roce 1984 a je o 7let starší jak já, takže je mi kolik ... ? ), ale bohužel informací sakra pomálu... A když sou tak rozdrobené

Web

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

http://www.oldradio.cz/gramof.htm
http://starestroje.blog.cz/rubrika/gramofony-typy

(upravil voltik 7. 1. 2013 1:46)

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

pánové, nevím kam to mám napsat. Takové vlákno tu není a třeba by sis i zasloužilo být... jde o nastavení gramofonů Tesla NC440, NC450 a NC500.

Mám takový postřeh, že hodně lidí se mě ptá, proč jim nejde spouštění/ zvedání raménka jeho páčkou. Ono je to způsobené tím, že dotyčný ztratil čepičku viz fotka. Bez ní lze pak zvedání/ klesání raménka na desku jen stěží nastavit.

Á propós toto se týká hlavně gramofonu Tesla NC450. U NC440 a NC500 si člověk může pomoci zvednutím celého držáčku .

http://img96.imageshack.us/img96/4225/p110141.jpg

Web

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

voltik: Máš čepičku na prodej? smile Aneb co tam dát, když ji nemám?

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

taky jsem ji ztratil, koupím..

Web

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

můžu je zařídit...

Kolik jich každý chcete ?

Web

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

No - já bych vzal třeba dvě. Kdybych náhodou jednu zase ztratil. smile To asi pro tebe nebude žádný kšeft, co?

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

Napíšem si email wink

Web

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

Jako náhrada těch čepiček šel použít odříznutý kousek z plastového dílu aretace jedněch reklamních propisovaček, stačilo to odříznout skalpelem, trošku zabrousit a přesně to sedělo.

Web

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

voltik: Dobře, mám začít? smile

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

http://play.iprima.cz/cool/301690/all

Těžká dřina

Re: Zajímavý článek... o lisování LP v čechách

parkus: Psal jsem email.

Jestli má někdo další zájem, ať se ozve do pondělí na email .

Web