Téma: Impedance

Dobrý den, v tomto oboru jsem laik a fyzika mi taky moc nic neříká, takže si dovolím amatérský dotaz. Mám možnost koupit použitý zesilovač, který má údajně na výstupu impedanci 6ohm na front. A reproboxy, které jsem si vybral (AQ Toba 357) mají impedanci 8ohm. Jaký tento rozdíl bude mít vliv na kvalitu poslechu/výkon? díky

Re: Impedance

Pro ten zesilovač je to optimální provoz. Výkon do 8ohm můžeš počítat cca 3/4 psaného do 6ohm, ale v podstatě tě to nemusí zajímat. Jestli 80 nebo 100W je úplně jedno.

Re: Impedance

Michal napsal:

Pro ten zesilovač je to optimální provoz. Výkon do 8ohm můžeš počítat cca 3/4 psaného do 6ohm, ale v podstatě tě to nemusí zajímat. Jestli 80 nebo 100W je úplně jedno.

takže, jestli to správně chápu, vliv to bude mít jen na hlasitost? a není 80 a 100W velký rozdíl?

Re: Impedance

ten rozdil je 000 nic smile

Re: Impedance

Rozdíl 20W už není tak zanedbatelnej, ale stejně níkdo neví, jestli to bude přesně o 20W... Být tebou bych to neřešil a hrál. wink

Web

(upravil radkoff 12. 9. 2007 10:38)

Re: Impedance

asi to teda řešit nebudu. moje bývalá sestava byla úžasná tesla azs222 s výkonem 2x20W a doma dělané 3pásmové repro z dřevotřísky. hrála výborně a možná hraje ještě teď. doufám, že si jen polepším. snad. děkuji za názory.
edit: vlastně by mě ještě zajímalo, zda AQ Toba 357 je v dané cenové relaci (6000,-) vhodná volba pro univerzální poslech.

(upravil BlackRider 12. 9. 2007 10:47)

Re: Impedance

No vidíš, já teď hraju na upravené AZS 220 (55W/4ohmy sinus, DF 110 při 8ohm). Už mi rukama prošlo dost všelijakých zesů, ale tento hraje (zvukově) fakt slušně. Zatím bych neměnil.

Edit: Do jakýho jdeš zesu? A jakej hudební žánr posloucháš?

Web

(upravil radkoff 12. 9. 2007 10:54)

Re: Impedance

No, tu teslu už bohužel nemám. Vykradli mě. Jinak bych asi neměnil. Nějakou dobu sem přežíval na počítačových reproduktorech 2.1, ale ten subwoofer mi pořád nějak nesedí. Teď sem pořídil Onkyo TX-SV434 prakticky zadarmo. 5x100W, 6ohm vpředu a 8ohm vzadu. Ale pojedu jen stereo.
Kromě dechovky poslouchám všechno, kdybych to měl roždělit, tak 15%vážná hudba, 35% rock, 35% dub, break beat, trip hop, house, 15% filmy, hry, ostatní.

Re: Impedance

Myslím, že ty AQ 357 budou v poho stačit. Neslyšel jsem je, ani nevím, jestli je tu někdo na fóru má, ale podle mě budou hrát pěkně. Dva 8" (http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=1) na basech, to už může docela slušně zahrát. Repra od H/K tu nejsou moc známý.

Web

Re: Impedance

Tyvole, kdybych šel já krást, tak AZS222 bych teda nevzal ani omylem, to už radši mosazný svícen po babičce smile To musel být ale kokot drevený, plechom obitý... smile

Web

Re: Impedance

Nebo nějáká černá tlama... wink

Web