Re: TDA 7296 - jak vyřadit MUTE a STAND-BY funkci?

Kdyby to dělal jen jeden, dva kanály, tak řeknu že jsou ty TDAčka špatný, ale oni se tak chovají všechny. sad

Nevím, ještě musím něco zkusit než ten zesilovač (byť s těžkým srdcem) vyhodím.

Re: TDA 7296 - jak vyřadit MUTE a STAND-BY funkci?

mereno primo na pinech 9, 10 an IO, tedy za odpory? (predpokladam ze vystup z 7805 jde na ty odpory 10k/22k) Pri doteku neizolovanym dratem  (nebo zdrojem signalu) na pin 3 na vystupu neni zadny znatelny brum? Pokud ne, zkus se podivat, co je zapojeno pred pinem 3, treba neco signal stahuje

Web

Re: TDA 7296 - jak vyřadit MUTE a STAND-BY funkci?

Ano, je to měřeno přímo na pinech proti GND. Ano ohledně 7805 předpokládáš správně.

No místo doteku drátem na pin č. 3 šahám prstem a měřím na pinu č. 14 STŘ napětí. Není tam ani prd.

Na ten pin 3 se tedy podívám blíž.

(upravil pzwak 17. 8. 2012 14:04)

Re: TDA 7296 - jak vyřadit MUTE a STAND-BY funkci?

zkus obkreslit skutecne zapojeni kolem pinu 3 a brum privadej na pripajeny drat na vstupni kondik co jd na pin 3, prstem se muzes soucasne dotykat i vedlejsich pinu a to muze brum bud uzmenit (svod na pin 4) nebo potlacit jako souhlasne napeti (svod na pin 2)

Web

Re: TDA 7296 - jak vyřadit MUTE a STAND-BY funkci?

OK. Připájel jsem ke kondíku drát a dotýkám se jen jeho. Tady jsem obkreslil schéma okolí pinu č. 3. Oproti schématu, které doporučuje výrobce obvodu je tam navíc jakási cívka (je to zalitý tavnou pistolí) na minaturním jádře. Zakreslil jsem to do schématu. Napadá mě ji odpájet...

http://www.freeimagehosting.net/t/xd7gd.jpg

Re: TDA 7296 - jak vyřadit MUTE a STAND-BY funkci?

no oproti schematu je ten odpor taky vedeny nejak divne, mel by jit druhym koncem na zem, ne na vstup kondu... u civky zalezi, kam vede druhy konec smile ale klidne ji dej do pryc

Web

Re: TDA 7296 - jak vyřadit MUTE a STAND-BY funkci?

Tak jsem na tvoji radu odebral cívku (nebo co to bylo), šáhnu na pin 3 odizolovaným drátem a víš co se na pinu 14 stalo? No rozsah do 20V STř napětí mi najednou nestačí. No zkusím tam ještě přivést plnohodnotný signál, ale zdá se že je úspěšně dobojováno. Zatím mockrát díky! wink  banana

(upravil Dohnalik 17. 8. 2012 14:54)

Re: TDA 7296 - jak vyřadit MUTE a STAND-BY funkci?

A co ty výhybka? Najdi její výstup a natvrdo ho propoj přes ten kondík s 3 toho koncáku. Druhej koncák by měl být myslím na zem, nebo tak nějak, jelikož je to v můstku.

Re: TDA 7296 - jak vyřadit MUTE a STAND-BY funkci?

To je výbornej nápad! smile

EDIT: Tak jsem jsem "zpojízdnil" oba dva REAR kanály a zdá se že přes filtr. S pomocí generátoru ve WIN ISD jsem zjistil že charka začíná klesat (uchometricky) kousek nad 100Hz. To by šlo. Teď už jen něco udělat s můstkem na který je napojený subwoofer a můžu vesele hrát, stejně víc než stereo podpoření subem nepotřebuju. smile

Až mě přestane bavit dělat blbosti s TDAčky tak tam přijdou dva moduly s LM4780. Jeden bude napájet FRONTy a druhej zmůstkovanej přijde na sub. Aktivní přeladitelná výhybka na sub je pak samozřejmostí.

Kluci, vřelý dík za vás čas i ochotu, snad vám to někdy v budoucnu budu moct oplatit. wink

Re: TDA 7296 - jak vyřadit MUTE a STAND-BY funkci?

LM4780 tam na sub necpi, ty TDA budou mít trošku parnější a pevnější basy. Na satelity je to jiná. Tak ať hraje.

Re: TDA 7296 - jak vyřadit MUTE a STAND-BY funkci?

Ahoj, zdravím. Oživuji starou temu. Mohl by little popsat tu úpravu-opravu? Staré odkazy jsou nefunkční... děkuji