(upravil Hop377 14. 9. 2007 21:37)

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

To Halen: Tak skus bootovat z IDE DOOM FLASH disk. Mne to ide velmi rychle.

To Frost: Suhlas.

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

Halen:A ha. No mozna by ti kapanek pomohlo RAID0 Teoreticky muze dosahovat az 2x vetsi rychlost cteni a zapisu, ale v praxi to je jen par desitek procent. No ale pri dnesnich cenach disku to ujde. Ale pokud myslis na to na co ja, ze pokud ma GK v PCIe propustnost v GBit a pameti pristupovou dobu oproti disku maji 1000az 5000x mensi tak ano chce to vymyslet novy zpusob ukladani dat. Vsak HDD je neco jako gramofonova deska.

Web

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

Frost u mňa ten nárast výkonu poznať dosť výrazne. A to mám procesor dvihnutý len o 10%. Ale pci-e mám o 20% a konečne sa tá integrovaná lemra hýbe dosť rýchlo aspoň s win a wordom.

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

jeau: chces povedat ze to poznas volnym okom v hre alebo tak? mozno v 3D Marku a podobnych srackach ti to prida par bodikov ale inak v taktovani nevidim vyznam...

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

Už vidím jak se moudří smějí (po přečtení poslední věty frostova příspěvku).Já se směji také-vím totiž, co to pro jakoukoliv gamesu znamená když zvýšíte frekvenci CPU z 1,4ghz na 2,3ghz. big_smile

(upravil Shade 15. 9. 2007 18:28)

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

no ked frost este zije v dobach doom 2 a duke nukem tongue
jemu to nic neprida big_smile
sorry za ot ale nedalo mi to

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

ano Pani odbornici...shade chces mi tvrdit ze ked taktnes procesor tak to pri hre poznas? ked ano tak ako?

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

Frost nehrám sa na integrovanej grafike, ale zvýšením pci e na max mi rýchlejšie (zreteľne) naskakujú okná vo win a jednoducho je to celé rýchlejšie. Keď furt niekde klikám, tak tá polsekunda navyše strašne nervozí smile. Doma mám PC tiež taktnuté, potom mi začali niektoré hry bežať plynule. Napätia ale zo zásady nedvíham, taktujem len koľko mi dovolí pôvodné. Na celerone som ho dokonca znížil na minimum, ktoré povoľuje doska. Ešte som znížil napätie pamätiam.

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

frost: zkus si někdy zahrát strategii kde budeš mít několik stovek vojáků a uvidíš jak poznáš přetaktovaný a nepětaktovaný procesor.

(upravil marango 16. 9. 2007 10:53)

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

Pánové

V době kdy stojí procesor od 600,-Kč / Sempron a ATHLON 3000+od 850,-Kč dvoujídrový 4200+ 1500,-Kč to vše na platformě AM2 512MB paměť 800MHz 350Kč se bavíte o přetaktování Athlon XP 2800+. Pokud se nepletu je na jádře Barton. Sběrnice FSB 333. Přetaktovat normálně nejde, je zamčený, každé takt nahoru snižuje jistým způsobem stabilitu Vašeho PC

Rozšlapat nebo věnovat technickému muzeu


MSI P35i plná palba ... Intel core 2 duo 2,66GHZ/1,333GHZ FSB, 2*1,024GB Chlazené 800MHZ, EN8800GTX, 2*500GB WD SATAII, AUDIGY, 3COM LAN,
MSI 590 plná palba ... AMD 4600+x2, 2*1,024GB 800MHZ, N8600GT, 2*250GB SATAII, AUDIGY, 3COM LAN
MSI 965 NEOF ... Intel Presler D 2*2,8GHZ 2*2MB, 2*512MB 800MHZ, 7600GT 256MB, 250GB SATA II, AUDIGY 7.1 - za 500,- 3 COM LAN
MSI 520 holas ... AMD 4200+x2, 2*512MB 800MHZ, X1950XT, 250GB SATAII, SB 5,1 LIVE, 3 COM LAN
ASUS P4RXYZ nevím plná palba, INTEL P4 PRESCOTT 2,4GHZ, 2*cache, GPU šrot 80gbdisk


M

3* VISTA
2* XP
32BIT

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

Marango, okrem toho asusa by som ani pre jeden z tých PC nenašiel doma uplatnenie. A presne, ja som dal za procesor cca 600 Kč, pretaktoval som ho na výkon procesora za 1500 Kč, čo považujem za slušnú úsporu, keďže som objednávku v ageme spravil pod 5000Sk, doložil som tam 7600GS+starší 160GB disk a mám PC, ktoré ak sa nerozsype, bude u mňa slúžiť niekoľko rokov.

(upravil Hop377 16. 9. 2007 11:31)

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

No ked ho mas z AGEMu, tak s tym rozsypanim, by som si az tak isty nebol. smile

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

Hop, ja som bral odtiaľ materiál nad 100 000 a reklamovať nebolo zatiaľ treba nič, klop klop. Ja si komponenty vyberám sám. A pokiaľ viem, tak nerobia problémy s reklamáciami. Veď je to veľkoobchod.

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

NEROZUMÍM, proč bys nenašel uplatnění na hardware a našel uplatnění na šrot jménem ASUS. Doba ASUS je dávno minulostí, dnes se mu říká aušus. Jeho desky které se občas nesnáší s grafikami (myslím pci16*) mají hovnovou podporu pamětí, ale mají milión biosů takže tam dáš co tě napadne... myšleno CPU.

Já používám v maximální míře MSI, vím že měli jednou problémy, ale upřímně neměl.

Já netaktuji, potřebuji na svůj word explorer excel a mejl co nejspolehlivější stroj

a na nějaké hry najdu čas tak 2* týdně.

Jinak reklamace jsou dílem výběru ruky, nikoli kvalitou velkoskladu.

M

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

Pretože na word, excel a internet mi stačí celeron (nikdy viac smile) v asuse a sempron v MSI (ten mi robí radosť za tie prachy smile). Neviem, čo by som robil s dvojjadrom, s videom nerobím nič a hrávam sa len staré hry (celé dve) z pred 6 rokov.

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

To Jean: tolko som tam kedysi nechaval tyzdenne, ale uz asi sedem rokov ani korunu. A k tomu ASUSu, zial marango ma pravdu. Zvlast umrtnost komponentov ma hoodne velku ASUS.

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

No, ja rád vyhoviem obom, mám aj MSI aj ASUS smile. Z ktorých skladov berieš veci teraz? Inak, trošku sa čudujem, ako ma odignoroval SOFOS. Vyplnil som formuláre, odpoveď prišla o mesiac. A to chceli vedieť, odkiaľ viem o ich firme.... Asbis a agem mi živnosť zaregistrovali bez problémov.

(upravil Halen 16. 9. 2007 17:58)

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

Pravidlo pro uspesne hrani her narocnych na grafiku - vzdy silnejsi procesor, nez vyzaduje grafika, kus vypocetniho vykonu si spolehlive sebere obzvlast v real-time strategiich AI pocitace. Ani ASUS ani MSI bych nechtel do PC, ktere ma byt pretakotovano. A kazde PC ma byt pretaktovano - proc neziskat i maly kousek vykonu navic zadar. Zvednutim FSB z 200 na 285Mhz a zdvihnuti taktu CPU z 2400 na 2850Mhz prinese v souctu cca 25% vykonu navic zadarmo .... A primo z Windows muzu kdykoli sundat CPU na 600Mhz, Vcore na 1V, grafiku podtaktovat vyberem profilu v Riva tuneru a pak muzu zastavit vetrak na chladici CPU i grafiky. Spotreba PC klesne pod 50W a na to reaguje i rizenej zdroj spomalenim otacek 12cm fanu na cca 600. A je ticho.

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

Chlapi, mám na značku ASUS naprosto stejný názor jako vy.Je to už nějakou dobu co jsem byl majitelem desky ASUS A7V600.Tahle deska se naprosto nenáviděla s mojí dřívější grafikou Sapphire RADEON 9600XT.Projevovalo se to naprostým  rozsypáním obrazu ve WIN XP.Jakmile jsem vyměnil tenhle šrot za GIGABYTE K8NS Pro (jejímž spokojeným majitelem doteď jsem) tak se tento problém již neobjevil. smile

Re: Jak taktovat AMD Athlon XP

Halen a čo by si chcel do PC, ktoré má byť pretaktované?