Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

A teď to je potvrzené. Když položím na gramec desku, a otevřu láhev... Ne?

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

V dnešni době opatrně, abys zase neztratil zrak...

Web

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

sem si v generátoru zkoušel různý frekvence. Končim u 18,5kHz.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

si kup lepčí výškáč cool

bobobrod: teď mi předepsal doktor Avertin + vitamin E, prej to dělá to samý. ale moc tomu nevěřím. mám takový konstantní pískání v uších, prý to dělají odvařený sluchový buňky, težko říct, tipuju ten zvuk na cca. 12khz,ale spíš je to šumovýho charakteru ale s ne moc širokým spektrem...

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Říká se tomu tinitus, má to tak třetina mužů nad čtyřicet a téměř se toho(kromě zcela počáteční fáze) nedá zbavit. Existuje laserová operace s úspěšností asi 80 %, začali s tím v Anglii, ale dělá to i u nás klinika v Praze - najdeš to na netu. Tohle téma tady už bylo, myslím předloni, je tam dost podrobností. A potěš Tě pánbůh.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

jj http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … ht=tinitus

Web

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

jj. Je to bída. Poslední rada od doktora - naučte se s tím žít. Mám to po přechozený chřipce, tak bacha. 100x jsem jí přechodil až jednou ...

(upravil Zorg 26. 9. 2012 21:39)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Dopíči, vy mi teda dáváte. Já si nevzal antibiotika a snažil se to vyležet a takhle jsem dopad. Fakt doprdele, tohle mě maximálně sere. Příště sežeru všechno co mě předepíšou mad

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

nj k antibiotikám si kup i laktobacily smile

Web

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

V návaznosti na příspěvek Bobobroda bych jen doplnil, že k roztažení mozk. cév není nutno požívat alkohol, ale se srovnatelným výsledkem lze užívat nootropika, pokud možno ty na rostlinné bázi.. Tyto přípravky se primárně užívají jako doplňková léčba stavů po mozk. příhodách, ale lze je využít i pro léčbu Tinnitu. U někoho mají jistý efekt, u jiného ne. Je to nutno vyzkoušet..

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Laik praví: Neházejte flintu do žita. Aerobní zátěž (prostě a jednoduše pohyb) na čerstvém vzduchu, zpočátku s opatrností (klidně i s čepicí), bez průvanů (včetně spánku), část bílé mouky nahradit zeleninou, ovocem a rybou, příp. slaná voda (dovolená u moře), to vše 6 až 18 měsíců, čili jen pro trpělivé a vytrvalé, a vyhlídky se zlepší, problémy ustoupí ...

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

fakt asi laicky. aerobní zátěže mám tolik, že bych slyšel jako netopýr, jídlo si taky vybírám...snad se to zlepší prostě časem.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

... to bylo dobře míněné optimistické připomenutí pro ty, kdo se dopracovali vnímavému zklidnění.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

hodně pomáhá odpočinek. vím svoje.
Trpěl jsem šelesta a pískáním v jednom uchu. Teď dlouhodobě marodím a mimo iné se mi značně zlepšil sluch. Doktor říkal, že si i "mozek" odpočal.
Před tím byla dlouhá doba velmi intenzívních stresů.

(upravil pslava 27. 9. 2012 20:09)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Předpokládám, že pokud bych chtěl odhadem zkontrolovat rovinnost frekvenční charky svého řetězce bez měření, musel bych si vyrobyt CD s intenzitou tónů podle takovéhoto grafu. http://www.google.cz/imgres?q=frekvence … amp;ty=131

Já dávám 18kHz v pohodě, pokud to tedy nejsou nějaké sub pazvuky smile ... V dětství mě dost často bolela hlava z CRT, když tam pískaly ty trafa.. naši slyší prd.
Ve 26 letech mě to pořád otravuje, když soused pustí v dílně kolorku...jaký to může mít kmitočet ?

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

nemusel.

Stačí zesilovat po konkrétních stupních zvuk a zastavit v okamžiku, kdy ho uslyšíš. Zaznamenáš napětí a jdeš na další kmitočet. od 0 pomalu zesilovat, jak uslyšíš tak zapsat...

Napětí převedeš podle impedance a citlivosti sluchátek na decibely a vznikne ti křivka  porahové citlivosti ucha na jednotlivé kmitočty.

Kdyby si "zkalibroval" generátor podle těch křivek, měl bys (teoreticky) všechny tóny (kmitočty) vnímat jako stejně hlasité - o stejné subjektivní hlasitosti.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Ovšem já nevěřím, že moje sluchátka hrají rovně. Ten postup se mi ale líbí... smile

(upravil DJ_Rix 27. 9. 2012 21:36)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

pslava napsal:

Ve 26 letech mě to pořád otravuje, když soused pustí v dílně kolorku...jaký to může mít kmitočet ?


big_smile To jsi mě pobavil, nicméně za pár let už to stejně nebude vědět nikdo smile

Je to 15625 Hz , mě osobně to zamlada až sralo, ale u ze své servisní praxe mohu potvrdit, že obzvláště u starých TV velmi často pískala TV na nižší frekvenci vlivem nějaké "poruchy" (namodulované zákmity,vyschlý kondík, uvolněné vinutí vychylovaček,povolené vinutí na tlumivce ap) .

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

dalča,digiting: nojo, stresy, možná máte recht.....

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Jedeme do Pardubic na Manowar. Doufám, to neodskáče sluch, oni a Motorhead jsou v tomhle směru snad nejhorší kapely na světě. Máte nějakou radu? Asi ne, musím doufat.