Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

No, zapper komentovat nebudu, ale doktora bys měl Zorgu navšívit, a to co nejdřív. Jakmile se problémy dostanou do chronického stádia, tak už většinou nic nepomůže.

(upravil DJ_Rix 3. 8. 2012 17:29)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Tak jsem se teď projel CD generátorem. To pravé ucho co mě pořád zlobí a byl s ním horší průběh při zánětu před dvěma lety mi končí na 14k,levé ucho mi končí na 16k. Těžko říct jestli to je na 33 let dobré či špatné.

Každopádně před těmi dvěma léty kdžy jsem ten zánět prodělal,mi lékařka v Brněnské nemocni v Bohunicích řekla,že v tomto věku je ten zánět mnohem horší,protože se v něm tvoří prudké toxiny,které mohou nenávratně poškodit sluchový nerv. Jedno vím ale jistě-před tím jsem se prostě cítil lépe a myslím že i slyšel lépe.

Dlužno říct že u mě se to komplikuje s chronickou rýmou spůsobenou alergiemi sad

Možná to není doléčené,jak píše Benazi,se mnou už nevěděli co do mě narvat,bojovali s tím 3 měsíce.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Mě to začalo, když jsem přechodil chřipku. Nedřív pískalo v uchu, pak to z větší části odeznělo ale pokles už zůstal. Taky mě mě doktor cpal všim možným, infuzema a buhví čím, ale bez výsledku. Stav setrvalý, počítej s postupným zhoršováním, nejsi už mladej kluk ...atd. 
No , a chronická rýma tomu přidá své.

Ale jak tak čtu, myslel jsem že všichni sedíte na bidle s netopejrama, a zatim ...

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Jak říkáš lol Jsem zvědavej kdo se ještě přizná. CD Generátor mohu eventuelně ripnout a poskytnout smile

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Zkusil jsem test CD generátorem od Dexonu a slyšel jsem celkem v pohodě 20 Hz -16 kHz. Na 18 a 20 kilech jsem se už ovšem nechytal. Nevím však, jestli to není mými sluchátky Hama Sl-276.. Kmit. chara u drtivé většiny sluchátek padá cca na 10 kHz prudce dolů.. Na 18 a 20 kHz už musí být poměrně vysoký útlum..

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

No právě. Domácí test na CD gen. je jen orientační, nemůžeš dodržet nějakou srovnávací rovinu. Každej z nás jede na jinej audiořetězec, takže nějaké srovnání mezi sebou pomocí CD není směroplatné smile.  Ale neškodí, pustit si to. Když si vzpomenu, že v 70letech minulého století jsem slyšel 20k bez problému, těžko tomu dneska věřim.

(upravil The_P 3. 8. 2012 18:02)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Hral jsem si v audition asi pred mesicem - az do cca 16k slysim celkem vpohode, 17k vubec, 18k opet lepe ale samozrejme potichu, 19k jeste o dost vice potichu ale stale lepe jak 17k, 20k naproste ticho (pokud nemam spatne nastaveny resampling - pak jsou docela zajimave pazvuky napozadi).

A popravde, vem to cert! Pamet mam tak mizernou ze si stejne nevzpomenu ze 'tady ty vejsky bejvaly lepsi'. 27let tak to snad chvili vydrzi.

(upravil tek 3. 8. 2012 18:07)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Musim se přiznat, že jste mě potěšili, hned mám lepší náladu. Už jsem si fakt připadal jak starej  hluchej dědek. A vem to čert, jak řekl The_P. Hlavně, že nás to baví, ne? a že to není horší

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Bobobrod měl donedávna sluch jako ostříž, hrál i na trubku, organizoval koncerty vážné hudby atd. a tohle mu provedla rakovina.. cca poslední rok. Tet jde zas do špitálu, držím palce.

Web

(upravil Zorg 11. 9. 2012 16:19)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Tak mě dneska propískávala audiologická sestra big_smile Bylo to takové divné, bylo to tak potichu, že už to splývalo s okolním ruchem, i když jsem seděl v akusticky dobře odstíněné místnosti a měl sluchátka s útlumem jako kráva. Myslím, že poslední záznam byl 8kHz, a že od 6kHz mám větší propad na levém uchu. Tak jsem říkal, že to je v pohodě, že si to srovnám vexlí na levej bedně lol

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Taky jsem myslel, že mi jedna bedna hraje jinak. smile A vono ucho hraje jinak...

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Je to dobře, že ještě dost zřetelně slyšim frekvenci VN trafa v CRT televizi/monitoru? Taky jsem hodně mladej, nepředpokládám že bych měl zničený uši už teď..

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Kamarád v práci mi tvrdí, že si koupil ušní svíčky Auricon, že to zapálil, prý super, kolik svinstva mu to z uší vytáhlo, a že teď slyší jako Rys, prý množství toho bordelu ho zarazilo, to se údajně nedá srovnat s uchošťourem.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

jj  je to dobře...
Já před 15÷16 lety je taky slyšel.
Jen tak ze srandy jsem si pískal generátorem do sluchátek a zřetelně+ jsem identifikoval jako tón 17kHz sinus, 18Khz už jsem neslyšel. konstantní výkon, který mne neurážel, neměřil jsem to nijak vědecky. Prostě kmitočty kolem 1kH s touhle hlasitostí nebyly nepříjemně hlasité a kousek nad 17kHz už nebylo pro mne slyšen nic. jako zdroj posloužil klasickej generátor.
Sluchátka HD 265

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Yeayer je to v pořádku . Pamatuj si tuhle dobu jako referenční  smile . Věčně to tak nebude. Jestli máš možnost, zkus si alespoň podle CD generátoru udělat vlastní test, co slyšíš. Budeš to pak moci v budoucnu porovnávat.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

... domácí sebevyšetřování sluchu generátorem, CD, PC, aj. má význam jen tehdy, pokud si experimentátor může být jist, že jeho sluchátka, či jiná část řetězce, nezanáší subharmonické. Ať již z impedančního nepřizpůsobení, či mechanického původu, apod. Tolik názor laika.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Orientačně to stačí. Schválně si taky zkusím 18kHz, což už teď asi nedám, ale před několika málo lety jsem ten testovací track slyšel i na reproních, který bych řek už tam maj dost velkej pokles.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

... chtěl jsem tím říci, že orientačně to snadno splete. Jistěže jak koho.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Já už se po několika panácích plně spoléhám jen na sluch lol

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Když si dáš panáka, uslyšíš lépe, to ti potvrdí i ušař. Roztáhne ti to na chvilku cévy a lépe prokrví i systém ucha.
Je to oblíbené diskusní téma mých nedoslýchavých oveček v poradně s doktorem.