(upravil tek 3. 8. 2012 0:03)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

smile  iluze mi nevezmeš, už jich moc nemám. Vím, čím jsem prošel. Nevím však, je-li vše součástí základního vyšetření, po tom jsem nepátral.
A že to netrvá 5 minut, to si piš. Hrál si se mnou více jak hodinu. Ale asi to určitě nebude normální přístup, s plnou ordinací by si to asi nemohl dovolit.

Jo, a zcela bezpečně tam byly frekvence až do 20k, přičemž jsem jasně viděl na levém uchu strmý propad od 15k (po přechozené chřipce).
Na pravém také začínal propad na 15k, ale ne tak prudký.  Prostě když tam člověk musí, tak to většinou znamená průšvih. Ale ujistil mě, že na tom nejsem zdaleka tak špatně  vzhledem ke svěmu věku.  Spousta mladejch kluků je na tom prej hůř, než lidé v mém věku. Vůbec prý dnes převažují mladší klienti. Takže útěcha. Aspoň něco.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

I nás podnik poslal párkrát  na Audio(práce s motorovou pilou) a mám pocit že jsem měl křivku delší,že končila někde u 15Khz,ale už od deseti "to šlo z kopce",což pro mne bylo tenkrát deprimující.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

tyjo, tolik ORL odborniku na jednou foru, navic nemedicinskem... ja ziram smile
Obcas zajdu usi proplachnout, pak slysim i rust travu

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

https://i.postimg.cc/KkkF9VX0/2086437.jpg

Kdo má ještě potřebu měřit výše?

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Týjo bobo to tě lituju,končit na 4k sad

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Proč, zas mu stačí ke štěstí lampáč se širokopásmem. Teď jsem konečně pochopil cílovou skupinu takových zařízení..

(upravil Dalča 3. 8. 2012 14:19)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

MatBat:
Hele nezáviď!!!

já byl na audiometrii před 4 tejdy na 8kHz-10dB jen to fíklo. Holt nejsem nejmladší. zes mně nevadí ultrazvuková myčka, co máme v práci a mlaďoši remcaj, že píská.
A Lampáče jsou nenahraditelný, páč ty světýlka od žhavení ptostě tranďákem nenasimuluješ... Večer, zesík krásně rudě žhne, magické oko magicky poblikává... to taky ledkou neuděláš...
Před pár lety jsem si zrestauroval Telefunkena 250 - dvoulampovka s magnetickým reproduktorem, natáh doma kus drátu ode zdi ke zdi jako anténu a lovil jsem různý stanice, divnými cizími jazyky hovořící... ta nostalgická atmosféra byla jedinečná. Všici čučeli jak tele na nová vrata.. No a už je zase zpět na svým místě v polici.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Dalča napsal:

A Lampáče jsou nenahraditelný, páč ty světýlka od žhavení ptostě tranďákem nenasimuluješ...

Však já ho taky chci, akorát nevím, kde přijít k něčemu solidnímu.

(upravil Dalča 3. 8. 2012 14:27)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

no já si jeden poamalinku (co zdraví a výplaty dovolí) stavím.
Pěkný konec s GU50, mám jich plnej šuplík a božsky vypadají s tím čudlíkem nahoře. Sem to chtěl mít s origo LS50, ale těch je mi líto, tak si je nechám jako exponáty a narvu tam ty Rusy.
Mám v šuplíku ještě E130L, ale ty tam ještě drahnou chvíli budou ležet....

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

MaBat napsal:

I když vyšší frekvence neslyšíš, přesto se na výsledném tvaru signálu podílejí

Ano, to už jsme slyšeli. Jednoduše to neodpovídá realitě. Je mi líto.

Huš, jak by se potom prodávaly supertweetry, když by se to provalilo lol

(upravil MaBat 3. 8. 2012 14:52)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Supertweetery do toho zas nepleť, jako výpomoc směrujícím širokáčům to může i něco málo dělat, samozřejmě hlavně do těch zhruba 10 - 15 kHz, pokud samy nesměrujou (což teda se snadno řekne), a výš je to v podstatě putna. Aspoň to je to, co já chápu pod pojmem "supertweeter". Myšleno jakože ještě nad výškáčem, tj. ještě někde nad 15kHz, to je přirozeně k smíchu (sladké tajemství je, že nejlepší jsou na to vejškáče, který příšerně směrujou, tj. prakticky nehrajou, už někde okolo 10 kHz).

(upravil Zorg 3. 8. 2012 16:16)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Jako obrana pro netopýry aplikující super výškáč hrající až do x desítek kHz většinou znělo, že se pak chová neprůserově v poslední části slyšitelného spekta.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Neprůserově? Jako, že tam nehraje. Jo, i tak se to dá brát.

(upravil Zorg 3. 8. 2012 16:39)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Každopádně k ušaři zajít musím. Po zánětu středního ucha v březnu se už necítím jako předtím a pořád mě v něm pobolívá a popískává tak na 16 kilech lol Něco o zánětu psal i DJ_Rix. Tak dám pak vědět, co/jak mě vyšetřili.

(upravil MaBat 3. 8. 2012 16:41)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Já byl naposled někdy na jaře, ale celé to na mě působí dost legračně s tím stiskáním tlačítka, za situace, kdy slyšíte, jak vedle doktor buší do psacího stroje big_smile

Navíc návštěvu od návštěvy (máme periodicky povinnou) se mi podle toho sluch lepší, takže si nedělám moc iluze. Spíš jsem se naučil ve správné chvíli podvědomě mačkat to tlačítko.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Jinak když jsem si naposledy (max. rok zpátky) pouštěl Stereo-Video Test CD, kde jsou nagenerované tóny, slyšel jsem 18kHz na ART481, tak nevím, jestli to má nějakou vypovídací hodnotu http://garaz.autorevue.cz/images/smilies/eusa_think.gif

(upravil MaBat 3. 8. 2012 16:56)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

Kdo ví, co jsi slyšel... smile

Slyšet to samozřejmě můžeš, jsi mladej, i ten verk to s klidem může v daném směru vyzářit, ale je IMHO ještě dlouhá cesta k prokázání toho, že když vnímáš jakési pískání, že je to těch (nezkreslených) 18 kHz.

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

To mě taky napadlo. O důvod víc rozchodit naučit se ovládat a analyzovat schopné měření smile

(upravil MaBat 3. 8. 2012 17:05)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

A není prostě lepší rovnou poslouchat muziku, na bednách, který mají předpoklad jít rozumně do těch řekněme 15 kHz a o víc se nestarat? smile Lepší jednak potřebovat nejspíš nebudeš a hlavně takové ani pořádně nepostavíš...

BTW, ten driver od Monacoru (těžko říct, co to vlastně je, takový přehled zas nemám) jde nahoru slušně a je to docela zábava poslouchat, jsem zvědavý, co na to řekneš.

(upravil Benazi 3. 8. 2012 17:13)

Re: Audiometrie - vyšetření sluchu

zorg napsal:Každopádně k ušaři zajít musím. Po zánětu středního ucha v březnu se už necítím jako předtím a pořád mě v něm pobolívá a popískává tak na 16 kilech  Něco o zánětu psal i DJ_Rix. Tak dám pak vědět, co/jak mě vyšetřili.

To bys měl, máš v sobě parazity,jejich trus vyvolává záněty ,v uších ,očích, v nose.Jediná léčba v tomto státě je od p.ing.Bláhové.Doktoři jsou vypatlané gumy.
http://zapper.revoluce-v-leceni-nemoci. … na-blahova