Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 9)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výber repro Monacor pre nový projekt

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [141 až 160 z 180]

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Nene. Něco je špatně.

(upravil mordoo 5. 12. 2012 10:08)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Impulz by mal mat menej oscilacii, resp. jednu? Nieco podobne mi robilo ked som dal sampling na 44khz ale potom vykreslilo divnu krivku. Takmer ziadnu .

Edit: chyba zrejme je aj nenastaveny zaciatok okna

(upravil godz 5. 12. 2012 14:19)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

To nemá s oknom nič spoločné. Máš tam zjavný problém pri meraní. Akú máš zvukovku a aké máš nastavenia? Bez toho sa ti nedá poradiť. Impulz by mal byť jasne zreteľný s prekmitom do opačnej polarity a takisto by mal byť zreteľne vidieť aj prvý odraz. Čo sa týka Holmu na nastavenia nie je problémový, ale musíš samozrejme vedieť čo meriaš a čo je na čo.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

máš to nejspíš blbě zdrátovaný/nastavený

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

zapojene to mam takto
https://lh3.googleusercontent.com/-2G_qyXuAC44/UMCgCIiOMsI/AAAAAAAAESo/Qgoc0SBm4Ws/s800/zapojenie.PNG
kondik tam je elit bipolar len taky na odskusanie.
zvukovku mam integrovanu na starsej doske asus (daky soundMax)
nastavenie holmsu mam podla navodu od mabata.
menil som len vzorkovaciu frekvenciu.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Tá vstavaná zvukovka nič moc. A ešte jedna otázka, to modré je vstup ktorého kanála, L či P? Dúfam, že signál ide von z ľavého kanála a z mikrofónu vchádza do ľavého.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

godz: Vstavané zvukovky sú sice takmer na nič, ale orientačne sa s tým merať dá. Určite by to nevyzeralo tak, ako to na tej fotke...
Inak to, čo tam nameral by sa vzdialene mohlo podobať charke niečoho výškového. Len tá impulzka je nejaká vadná.

mordoo: Nedokážeš urobiť normálny screenshot? smile

(upravil mordoo 7. 12. 2012 11:08)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

tak som to skusil este raz. vopred sa ospravedlnujem za zlu kvalitu foto ale internet mam iba v mobile, tak preto ta zla kvalita. skusal som aj ci dostanem podobne vysledky z roznych vzdialenosti.
zapojenie je z praveho na pravy kanal

nastavenie> https://lh3.googleusercontent.com/-fFqN … .09.00.jpg
meranie v roznych vzdialenostiach (1m, 50cm. 20cm)> https://lh5.googleusercontent.com/-5Dkc … .17.16.jpg
meranie 0° a 15° > https://lh4.googleusercontent.com/-oxMF … .34.52.jpg

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

No vida, to už je ok. Postav to na stojany ať dostaneš smysluplný čas bez odrazu, a můžeš měřit.

(upravil godz 7. 12. 2012 12:47)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Kde bol problém? Zrejme si mal výstup z jedného kanála zapojený do druhého...

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

postavil som bednu na stojan mikrofon podal asi na 1,2m a zasa to mam strapate
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Q … directlink
Co moze byt pricina?

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Impulzka vyzerá OK...špatne zvolený začiatok a koniec okna...máš tam odrazy.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

dalsie meranie.
https://picasaweb.google.com/mordoo/Rep … 3380694802
vzdialenost mikrofonu 1m. vysku som nastavoval pre kazdy menic.
prvy peak mi vychadzal vzdy dolu a neviem ci ta faza moze zodpovedat skutocnosti.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Ahoj, trosku OT ale chtel bych se zeptat kolik mas pri napojeni tveho mericiho mikrofonu do line-in vstupu uroven sumu? S tvym merenim to nijak nesouvisi, jen me zajima kolik.. wink

Web

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Pokud měříš reproduktory pro konstrukci výhybky, měl by jsi to dělat ve far-fieldu (tzn. nejméně 5x rozteč výška-basák, u tebe řekněme >1,5m), s mikrofonem pevně ve výšce poslechové osy (obvykle spodní hrana výškáče). Pak fáze dávají relativně vůči sobě +/- použitelné výsledky. Že začátky oken jednotlivých měření musí být totožné snad netřeba připomínat.
Dříve jsem psal, že bezodrazové okno MUSÍŠ dostat alespoň přes 5 ms, aby jsi měl zhruba představu o tom, jak se reproduktory Stř a Bas chovají od 200Hz výš a měl alespoň trochu vypovídající měření okolo 1kHz pro výhybku S-V. Při 5ms má měření rozlišení jen 1/5ms=200Hz. Fajn na 10K, ale na 20x nižších frekvencích kde tě to zajímá, je to už dost bída. A ty máš slabý 3ms.

(upravil mordoo 14. 1. 2013 14:43)

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Dakujeme za pripomienky. S meranim zatial iba laborujem ako na to.
skusal som nastavit cas tak ze prvy menic som dal na najvacsi peak a potom som dal pouzit posledny detekovany pre ostatne merania. ale ked som spravil aj ten isty menic impulz mi usiel mimo. potom som dal vsetky na najvacsi peak.
asi budem mat problem s miestom na 1.5m uz takto som nasiel miesto len tak tak aby to bolo bez odrazov.

k tomu sumu> netusim nemeral som ked sa ku tomu nabuduce dostanem mozem zmerat.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Nedá se nic dělat, budeš si muset něco najít nebo to vytáhnout ven. Místo je prakticky nenahraditelné.
Jednou jsem měřil doma centr DK na podlaze obložený minerální vatou. Gate vycházel krásně asi 10ms+. Strávil jsem hodiny času přípravou a následným úklidem a balením. Ustavení mikrofonu do pozice byla taky pěkná jebačka. Proto nerad a málokdy něco měřím - musím stěhovat stůl a sundat lustr. Naštěstí mám 3m stropy.

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

Mordoo, to meranie máš zle. Za prvé máš podozrivo nízku úroveň - malo by sa to pohybovať tak okolo 0 dB ty si na - 40 dB. Za druhé merať nemôžeš podľa impulzu jednotlivých meničov. Časovo to musíš mať zjednotené podľa jedného meniča obvykle podľa výškača, ktorý býva relatívne najbližšie.  Potom zadáš v okne options autodetect. POZOR! musíš vybrať tú správnu formu - HOLM ich ponúka niekoľko. Najosvedčenejšie je first positive peak. V okne sa ti zobrazí presná hodnota vzorky, podľa ktorej je počítaná fáza. Pokiaľ už máš ďalšie merania spravené Z TEJ ISTEJ POLOHY meracieho mikrofónu, tak do okien zadáš, presne tú istú hodnotu ako je vypočítaná pri výškači. Potom nastavíš pre všetky meniče rovnaký začiatok okna (napríklad vzorka -20) a ešte ohraničíš podľa prvého odrazu veľkosť okna. Tým pádom máš zabezpečený výpočet fázy podľa stanovenej polohy. Je v podstate jedno, ktorý menič sa použije pre stanovenie "referenčného času". Ide o časové posuny, ktoré sú dostatočne presne popísané fázovým uhlom. Samozrejme základnou podmienkou je skutočnosť, že začiatok okna musí byť stanovený tak, aby sa doň vošli všetky zmerané impulzy

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

dakujem. zacina mi to davat viac a viac zmysel.
meram bez zosilnenia za mikrofonom preto asi ta nizka uroven. hlasitost pri merani nenastavujem nijak specialne, len tak ze uz sa mi to zda dost nahlas.
moze ku tomu postavit toto
http://www.linkwitzlab.com/images/photos/mic-amp.jpg
kedze mam megaton M1 upravu na kapsi robit nebudem ale preamp by mal fungovat aj tak ci tak.


chcel som to vytiahnut von ale zavadza mi tam 40cm snehu smile

Re: Výber repro Monacor pre nový projekt

No hej použiť ho môžeš, ale predzosilovač musíš upraviť o spätnoväzbový odpor toho tranzistora.  Želám veľa úspechov

Příspěvky [141 až 160 z 180]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výber repro Monacor pre nový projekt

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£