Téma: Jednoduchý přepínací systém pro 8 kytarových krabiček

Zrdávo,

předem předesílám že tenhle produkt mé fantazie je založen na mých poměrně chabých znalostech elektroniky, jsem totiž jenom muzikant. Potřeboval bych osmi tlačítky přepínat zároveň osm kytarových krabiček, tedy osm předvoleb. Nad každým tlačítkempředvolby je 8x DIP SWITCH a tím se daná předvolba programuje, tedy signál jde buď přes krabičku a nebo rovně dál (bypass). Je to v postatě osm ef. smyček za sebou. Na každou je třeba čtyřikrát přepínací relé, rozdělil jsem to teda vždycky na dvě dvakrát přepínací, což ovšem znamená že pokud bych na jedné z předvoleb měl zapnutých všech osm efektů, sepne se v jednu chvíli šestnáct relátek a nedovedu si představit co to udělá se zvukem, nejspíš pěkný lupanec. Takže mě napadlo, protože se mi to nechce předělávat na elektornické přepínání když už jsem to teď navrhnul s relátky a seděl jsem nad tím dva dny a dvě noci a snažil jsem si vzpomenout co to do nás na prumce nalejvali big_smile, že bych na konec toho rignálového řetězce, tedy na výstup poslední smyčky vsadil nějaký další přepínač který by vždycky při stisknutí tlačítka některé předvolby zamutoval signál na dejme tomu 15 ms, prostě když to chytne jedničku tak to udělá MUTE na 15ms, takové věci se podle všeho dají dělat z nějakých CMOSek 4053 atd.. Dělá se tím i to přepínání, jenže všude čtu o nějakém biasingu, aby to mělo co nejmenší zkreslení a nelupalo to. Navíc všude je to anglicky. Četl jsem toho spoustu než jsem se odhodlal vám napsat a tak vás snažně prosím nepomohl by mi někdo s tímhle mute switchem, dále taky prosím omrkněte ten můj velký vynález, jestli to vůbec může fungovat tak jak jsem to nakreslil.

Díky moc.

http://www.jpeg.cz/images/2012/07/20/uqoh5.th.png

Re: Jednoduchý přepínací systém pro 8 kytarových krabiček

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … mp;t=52583

Web

(upravil Ukii 20. 7. 2012 21:30)

Re: Jednoduchý přepínací systém pro 8 kytarových krabiček

Jo to jsem já, ale bastlírna mi teď nějak blbne psal jsemtam odpověď a nechtělo se mi to odeslat...