(upravil bhm1 15. 7. 2012 23:21)

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Ten je čistý.. hmm můžu to zkusit pročistit ještě jednou. Bavil sem se s kamarádem automechanikem který má Toyotu Avensis v 1.9TD a říkal, že mu to dělal to samé a poté co dal kapacitor bylo po problému. Možná je tohle nemoc japonců. hmm Myslíte, že to tento problém vyřeší?

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Ale prd! Vem voltmetr, zapni zesilovač a až poletí dolů volnoběh, změř napětí na baterce. Altík, baterie, ukostření. Nic jiného to nebude.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

V autách sa moc nevyznám, ale moderné autá nemajú nejakú "stabilizáciu" otáčok voľnobehu? t.j. ak sa zvýši záťaž (klíma, alternátor) tak sa otáčky automaticky nastavia na optimum? Teda ja vychádzam iba z moje fabky, kde keď napr. zapnem klímu, alebo nejaký pažravý spotrebič, tak sa síce zmení zvuk motoru, ale otáčky sa takmer ani nepohnú (pridá sa "šťava"). Čiže ja by som to tiež tipol, že je niečo s motorom (resp. v jeho riadení)... Hm?

(upravil bhm1 16. 7. 2012 21:39)

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Změřit to nemůžu. Dělá to pouze pokud jedu v koloně a nebo dobržuji jak sem již psal. Pokud stojím na místě, je to ok hmm (tohle se změnilo po vyčištění klapky)

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Stabilizaci otáček volnoběhu je na Civicu 6.generace dělaná právě pomocí IACV ventilu, který na pokyny řídící jednotky reaguje pootevíráním obtoku klapky..

Problémy s dobíjením resp. sníženým napětím palubní sítě při volnoběžných otáčkách mají zpravidla na svědomí opotřebené uhlíky v alternátoru, nebo vadný článek baterie.

Je to anglán nebo japonec? Anglická verze tohoto vozu měla tuším ELD - Electrical Load Detector, cosi jako jednozávitový snímač odběru palubní sítě.

Jinak trošku na volnoběh u Civiců otáčky při zvýšení odběru kolísnou vždycky - mám Civic 5.generace (1992) a děje se to. Ale vždycky se to během vteřiny dorovná..

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Jedná se o japonce. IACV ventil můžu zkusit znovu pročistit. Teď je to v takové fázi, že když zastavím tak je volnoběh ok, vše jede jak má. Pokud však dobržduji a zároveň vyřadím, otáčky spadnou k cca. 200, motor se zaklepe a opět se vrátí do normálu.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Ako bolo spomenute, musi byt chyba v regulacii volnobehu. Bud ten obtokovy ventil, alternator alebo regulator.
Ak to robi, co popisujes pri brdeni, bude to najskor chyba mechaniky (privod vzduchu), nez elektriky.
Napatia mam ako ty, 14.2V nastartovany na volnobeh, 14.05V zapnute svetla vnutri a von+ventilacia. Okolo 13.7V s hudbou naplno.
Ja mam sice ropaka, ale nic take sa nedeje, dokonca ani otacky nekolisu, ak dam hudbu naplno (cca 250W) a pridam dostupne spotrebice.

Ako ti to reaguje na klimu, ak mas? Klima je sice mechanicky, ale najvacsi spotrebic, ktory je mozne samostatne zapnut. Mne ani ta nespravi pokles otacok.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

bhm1.... a má to skutečně souvislost s odběrem? Dělá to pouze se zapojeným zesilovačem?

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Mi to ještě připomíná nějakej problém s posilovačem brzd, kdy byla špatně zapojená nějaká podtlaková hadička a při dobržďování na neutrál to chcípalo, ale tenhle problém se nevyrobí sám od sebe, ale tak, že to někdo špatně zapojí..

Zkus místo zesilovače zapojit žárovku (nebo dvě), které vyrobí odběr 50 (100) Wattů - samozřejmě umístit tak, aby něco nezapálily smile - a jak se to pak bude chovat..

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Pokud odpojim zesilovač tak se volnoběh chová normálně. Zkusim se ještě jednou podívat na obtok klapky, jestli to neni něčim špinavý. Jinak motor nikdy nechcípne, pouze klesne k 200 otáčkám a poté se zatřepe a vrátí zpět na nějakých 750.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Teraz zrejem trepnem blbosť, ale nemôže byť, že ten zosilňovač robí nejaký bordel v napájaní a násldne začne blbnúť elektronika riadenia motoru? IMHO odberom toho zosilňovača to nemôže byť ak hovoríš, že ak zapneš všetky svetlá tak sa to chová normálne...  Ešte jedna otázka, blbne to len v tedy ak tomu "vyhúliš", alebo už to blbne aj pri nízkych hlasitostiach(z tvojho textu to nie je jednoznačné)?

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

právě i když je hudba puštěna jen decentně. Podle mého tam zesilovač jak říká Tipi dělá nějaký bordel. Jinak si to nedokážu vysvětlit. hmm

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Mal si ten zos zapojeny aj inom aute? to by som na tvojom mieste skusil. Ak to bude robit aj inde, vies, ze zosik lieta na pokraji skratu.
Este by pripadalo do uvahy zmerat prud na +12V vstupe kliestovym multimetrom, kolkoze ho tam lezie.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Na jiném autě fungoval tak jak má, ale to byla nafta v 2.1TD, to mělo trochu jinačí alternator a hlavně jinou baterii smile Uvidíme co se s tím bude dát dělat. vyčistim klapku znovu, rozeberu ještě zesilovač a změřim zda není někde ve zkratu, popřípadě projdu ještě kabely. Ještě zkusím nabít baterii a uvidíme co to bude dělat pak. Pokud to bude pořád stejné, tak je chyba ve voze. hmm

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Zkoušel jsi kontrolovat to dobíjení, jak jsem psal? Stačí vzít obyč multimetr a změřit jak se to chová.... klidně i za jízdy.

(upravil bhm1 23. 7. 2012 14:30)

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

babakus - nezměřil, nedostanu se na kontakty... hmm Dnes sem vyčistil i IACV ventil a chová se to dle mě stejně... teď už to dělám tak, že vyřadim až když daný převod sedne na volnoběh. Pak už se kolísání otáček nekoná.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

bmh1: nedostaneš se na kontakty baterie?? O.o Nemusíš to měřit na altíku lol

Zatím se mi zdá, že řešíš milion kýčovin, místo aby jsi nejdříve vyzkoušel jednoduché věci wink Takže ještě jednou... baterie, altík, ukostření. Pokud to dělá pouze se zesilovačem, bude problém někde tady.

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

bhm1: nejsi náhodou z Prahy? mohli bysme to zkusit na mém Civicu, popř. zkusit můj zesilovač ve tvém autě. O Hondách obecně mám už dost zkušeností, je dost možný, že by mě něco na místě mohlo napadnout..

(upravil bhm1 24. 7. 2012 23:07)

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Bohužel z Prahy nejsem. Ale děkuji za nabídku smile kdyžtak se tě zeptám na jiné věci kolem Civicu ;D babakus - možná řeším milión blbosti kolem, ale jestli se to dá proměřit i na baterii, tak tyto hodnoty jsem změřil už asi před 15ti příspěvky smile. Mrkni na ně wink dnes sem posilnil kabel úkostření, tak zítra uvidím co to bude dělat wink

Re: Honda Civic - při hudbě nižší volnoběh

Nějak se v tom neorientuji. Když máš zapojený zesilovač, auto stojí na místě s nastartovaným motorem, tak je vše ok a vše funguje. Až když jedeš se zapojeným zesilovačem, tak ti padá volnoběh. Když bez zesilovače, tak je vše ok?
Zkus to změřit za jízdy. Jak se to chová dobíjení když padá volnoběh.